شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

بی‌بی‌سی فارسی روی آنتن زنده بد جوری سوتی داد

تاریخ نشر :جمعه 25 نوامبر 2022 اشتراک:
گاف جدید بی بی سی فارسی اخبار گوناگون
بی بی سی فارسی که سال هاست فعالیت رسانه ای خود را دنبال کرده است همواره از منتقدان به نظام حاکم در ایران بوده است و خبرهای زیادی را این روزها از وضعیت جامعه ایران منعکس می کند.

بی بی سی رسانه ای انگلیسی است که بخش فارسی زبان آن همواره با پخش اخبار درباره رویدادهای ایران سعی در اطلاع رسانی اخباری دارد که معمولا توسط مردم و یا طرفداران آنها به دستشان می رسد. این رسانه بارها دچار گاف رسانه ای شده است. سوتی بی بی سی فارسی را در پرشین وی ببینید.

سوتی بی بی سی فارسی

گوینده و مترجم شبکه بی بی سی فارسی در حین برنامه زنده دچار گاف عجیبی شد.

یکی عوامل این شبکه حین پخش زنده می‌گوید: چقدر زر می‌زنه!

چرا بی بی سی به بردگان ایرانی خود اعتماد ندارد؟

علی رغم گذراندن مراحل سخت گزینشی توسط کارمندان شبکه دولتی انگلیس، اما در نهایت این افراد می توانند فقط به عنوان یک عروسک خیمه شب بازی برای اجرا کردن برنامه های استعماری این کشور نقش آفرینی کنند! بررسی ساختار شبکه بی بی سی فارسی نشان می‌دهد که فرهنگ استعماری بریتانیا در قرون گذشته در مدیریت این شبکه نیز همچنان اجرا شده و خوش خدمتی کارمندان ایرانی آن در راستای منافع استعماری انگلیس، تفاوتی در وضعیت سازمانی و مالی آنان ایجاد نمی‌کند!

گاف جدید بی بی سی فارسیبی بی سی فارسی

این در حالی است که ایرانیان شاغل در بی‌بی‌سی برای بهبود وضعیت مادی زندگی با چشم داشت به خزانه دولت انگلیس به این کشور ترانسفر شده و همکاری با دشمن تاریخی مردم کشورشان را در پرونده خود ثبت کرده‌اند.

بر اساس اسناد منتشره، سامانه گزینش و جذب بی‌بی‌سی فارسی با پیچیدگی و ظرافت خاصی، سوژه‌های خود را پس از سال‌ها فعالیت خبری در ایران، با یک عملیات فریب از کشور فراری داده و در کشور ثالثی چون ترکیه مستقر می‌کند تا فعالیت آزمایشی او را رصد کرده تا در صورت پذیرفته شدن و عبور از مراحل دشوار و سنگین راستی آزمایی، اجازه حضور در لندن و ورود به ساختمان شبکه بی‌بی سی را پیدا کند.

ایرانیان شاغل در بی‌بی‌سیایرانیان شاغل در بی‌بی‌سی

این در حالی است که با وجود گذراندن مراحل دشوار گزینش در راستای اثبات وفاداری طعمه‌های صادر شده به انگلیس و اثبات عزم راسخ آن‌ها در وطن فروشی و خیانت به هموطنان خود پس از تایید افسران ارشد سازمان جاسوسی انگلیس، باز هم از کمترین حقوق و مزایای مالی در سازمان جاسوسی بی‌بی‌سی بهره‌مند می شوند!

خبرنگاران ایرانی فعال در سرویس فارسی شبکه بی‌بی‌سیخبرنگاران ایرانی فعال در سرویس فارسی شبکه بی‌بی‌سی

خبرنگاران ایرانی فعال در سرویس فارسی شبکه بی‌بی‌سی برای کسب درآمد بیشتر حق فعالیت حقوقی شخصی ندارند. به طور مثال هیچ کدام از فراریان با استعداد ایرانی که به استخدام باند استثمارگر ملکه درآمده‌اند حق انتشار خاطرات، نشر کتاب و هر فعالیت دیگر شخصی را که منجر به تبدیل آنها از «پناهنده درجه ۳» به «شهروند درجه یک انگلیسی» شود ندارند و به همین دلیل برای در امان ماندن از اخراج، در مدتی کوتاه به عنصری گوش به فرمان تبدیل می شوند.

قصه پُر محنت و اندوه این افراد به مسائل مالی ختم نمی‌شود.آن‌ها از کوچک‌ترین دخالتی در سیاست‌گذاری و امور مربوط به تولید و برنامه ریزی در این شبکه منع شده و تنها به عنوان عروسک‌های خیمه شب بازی با زبان فارسی توسط کارگردانان انگلیسی در راستای برنامه‌های استعماری دولت انگلیس علیه مردم کشورشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خبرآنلاین ـ جام نیوز

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس