اینستاپست تلخ سپیده خداوردی و فریبا کوثری برای فوت پسر نسرین مقانلو

تاریخ نشر :دوشنبه 03 اکتبر 2022 اشتراک:
تسلیت برای ارشیا خلیلیان اخبار گوناگون
نسرین مقانلو سالها در سریال ها و فیلم های مختلف ایفای نقش کرد و همواره نقش زنان جدی و ثروتمند و تا حدی پرخاشجو را بازی می کرد که به نظر میرسید با شخصیت واقعی او بسیار متفاوت است.

نسرین مقانلو که از همسرش دو پسر به نام های ارشیا و ارین داشت و سالها بین آمریکا و ایران در حال رفت و امد بود چند روز پیش در پستی از دست دادن پسر بزرگش را اطلاع رسانی کرد. تسلیت برای ارشیا خلیلیان پسر بانوی هنرمند از طرف همکارانش را در پرشین وی ببینید.

تسلیت برای ارشیا خلیلیان

اینستاپست تلخ سپیده خداوردی و فریبا کوثری برای فوت پسر نسرین مقانلواینستاپست تلخ فریبا کوثری برای فوت پسر نسرین مقانلو
اینستاپست تلخ سپیده خداوردی برای فوت پسر نسرین مقانلواینستاپست تلخ سپیده خداوردی برای فوت پسر نسرین مقانلو

نکات مهم آداب تسلیت گفتن

در اولین فرصت تسلیت بگویید.

بلافاصله بعد از اینکه باخبر شدید، با تماس تلفنی، پیامک یا ارسال یک پیام مجازی تسلیت بگویید. عرض تسلیت را تا شرکت در مراسم عزاداری به تعویق نیندازید. هرچقدر رابطه شما با فرد بازمانده صمیمی‌تر باشد، باید زودتر با او تماس بگیرید و همدردی کنید. بهتر است قبل از شروع مراسم، به دیدار او بروید یا اگر امکان دیدار حضوری میسر نیست، تلفنی با هم گفتگو داشته باشید.

درصورتیکه فرد داغدیده از همکاران یا آشنایان است، می‌توانید در زمان مراسم خاکسپاری به آنها تسلیت بگویید. اگر قصد دارید ابراز همدردی بیشتری داشته باشید، ارسال کارت تسلیت روش مناسبی است. البته بهتر است یک کارت تسلیت تهیه کنید و با خط خودتان پیام همدردی خود را نوشته و سپس آن را با پست ارسال کنید.

برای فرد عزادار گل بفرستید

یکی از بهترین شیوه‌های ابراز همدردی با خانواده بازمانده فرستادن گل است. ارسال گل نشاندهنده حمایت عاطفی عمیق شما از فرد سوگوار بوده و برای او بسیار دلگرم کننده است. پیشنهاد می‌کنیم یک پیام متنی تسلیت نیز به همراه گل بفرستید.

نام متوفی را در عرض تسلیت به زبان بیاورید

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند بر زبان آوردن نام متوفی موجب غم و اندوه بیشتر خانواده سوگوار می‌شود. از این رو هنگام تسلیت گفتن نام او  را نمی‌گویند. اما حقیقت این است، وقتی نام متوفی را در عرض تسلیت خود می آورید و مثلا می‌گویید « خیلی متاسفم که {نام متوفی} از بین ما رفت.»، به فرد داغدار نشان می‌دهید که این فرد وجود حقیقی داشته و بخش مهمی از زندگی وی را تشکیل می‌داده است. بنابراین، غصه خوردن و دلتنگی کردن کاملا طبیعی است.

از افراد بازمانده در مورد وضعیت‌شان سوال نکنید

پرسش‌هایی مانند «وای چطور این غم را تحمل می‌کنید» یا «می‌تونم کاری برایت انجام دهم؟» نه تنها از غم و اندوه افراد سوگوار نمی‌کاهد، بلکه ممکن است آنها را برنجاند. قطعا تحمل چنین شرایطی برای آنها دشوار است و بازگشت عزیزشان تنها خواسته آنها در این شرایط است. بنابراین، بهتر است سوالاتی از این دست نپرسید یا آنها را به زمان مناسب موکول کنید.

اینستاگرام ـ سخن سبز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس