چهارشنبه, ۱۹ بهمن , ۱۴۰۱

پسر رئیس جمهوری که در ترکیب تیم آمریکا برابر ایران بازی کرد

تاریخ نشر :جمعه 02 دسامبر 2022 اشتراک:
تیموتی وه آ بازیکن امریکا اخبار گوناگون
بازی ایران و آمریکا خاطره بازی و تقابل این دو تیم در جام جهانی فرانسه را به کاممان تلخ کرد. در حالی که تنها با یک مساوی می توانستیم به دور بعد مسابقات جام جهانی صعود کنیم شکست در مقابل امریکا در جام جهانی رویاهایمان را به کابوس وداع با جام جهانی تبدیل کرد.

نکات جالبی در بازی های جام جهانی رخ می دهد که برای مردم و تماشاگران سراسر دنیا جالب است. تیموتی وه آ بازیکن امریکا که در مقابل تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر به میدان امده بود پسر رییس جمهور یکی از کشورهای آفریقایی است. پسر رئیس جمهوری که در ترکیب تیم آمریکا برابر ایران بازی کرد را در پرشین وی ببینید.

تیموتی وه آ بازیکن امریکا

تیموتی وه آ ، که دیشب در ترکیب تیم ملی آمریکا در برابر ایران بازی می کرد، فرزند رئیس جمهور لیبریاست. رئیس جمهور کنونی لیبریا، “جرج مانه اپونگ وه‌آ” نام دارد، پدر “تیموتی وه آ” بازیکن تیم ملی فوتبال ایالات متحده آمریکا.

تیموتی در نیویورک آمریکا به دنیا آمده است و به همین دلیل تابعیت آمریکایی دارد و توانسته است عضو تیم ملی این کشور شود.

تیموتی وه آ بازیکن امریکاتیموتی وه آ بازیکن امریکا

پدرش، هر چند امروز رئیس جمهور یک کشور نه چندان مهم آفریقایی است اما ربع قرن پیش، جزو نامدارترین فوتبالیست های جهان بود بدان حد که در ۱۹۹۵ بهترین بازیکن فوتبال اروپا و جهان شد.

وه‌آ سه بار و در سال‌های ۱۹۸۹، ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵، به عنوان بازیکن فوتبال سال آفریقا و در سال ۱۹۹۶، به‌عنوان بازیکن قرن آفریقا انتخاب شد.  “پله” در سال ۲۰۰۴، او را در فهرست fifa 100 در زمره یکی از ۱۰۰ بازیکن برتر زنده دنیا قرار داد. او در دوران حضورش در باشگاه آ.ث.میلان یکی از زیباترین گل‌های انفرادی تاریخ فوتبال را در سال ۱۹۹۶ در مقابل هلاس‌ ورونا به ثمر رساند. او توپ لو رفته طی ضربه کرنر تیم حریف را در اختیار گرفت و با دریبل‌زدن تمام بازیکنان پیش رو توپ را به گل تبدیل کرد.

تیموتی وه آ بازیکن امریکابازیکن امریکا

او بعد از وداع با فوتبال، به کشورش برگشت و با پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۷، به ‌عنوان بیست و پنجمین رئیس‌جمهور لیبریا انتخاب شد.  تیموتی وه آ، هر چند به اندازه پدرش در عرصه فوتبال نامدار نیست ولی با عضویت در باشگاه های “پاری سن ژرمن” ، “سلتیک” و “لیل” و بازی در پست حمله تیم ملی فوتبال آمریکا می کوشد راه پدر را ادامه دهد. او ۲۲ سال دارد.

تیموتی وه‌آ در صفحه اینستاگرام خود برای تیم ایران به‌خاطر این‌همه غرور و عشقی که به مردم دارند،پیامی احساسی ارسال کرد.

سایت آ اس در بازتاب این پیام احساسی مهاجم آمریکایی، یادآور شد: «تیم فوتبال ایران با شکست مقابل آمریکا در آخرین بازی مرحله گروهی خود از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد؛ اما برای تلاششان در این مسابقات، تأثیر بسیار خوب و مثبتی در بین رقبای خود بر جای گذاشت.»

پسر رئیس جمهوری که در ترکیب تیم آمریکا برابر ایرانپسر رئیس جمهوری که در ترکیب تیم آمریکا برابر ایران

تیموتی وه‌آ در استوری اینستاگرام خود پیام خداحافظی برای تیم ملی ایران منتشر کرد و در آن تمام احترام خود را به حریف نشان داد و اطمینان داد که آنها در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر الهام‌بخش بودند.

این مهاجم آمریکایی خاطرنشان کرد: «آنها همیشه برای من چیزی فراتر از فوتبال بوده است و دوست دارم عشقم را به این تیم فوق‌العاده (ایران) بفرستم. با تمام وجود غرور و عشق به کشور و مردمشان را نشان دادند. با احترام فراوان، شریک‌شدن در میدان با چنین عظمتی باعث افتخار بود.» تیموتی وه‌آ فرزند ژرژ وه‌آ رئیس جمهور کنونی کشور لیبریا و بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال این کشور است.

خبر انلاین ـ مهر

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس