شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

حمله شبانه ۴ سامورایی‌ خشن به ویلای تاجر ایرانی و همسر سوئدی‌ اش

تاریخ نشر :سه‌شنبه 18 جولای 2023 اشتراک:
حمله شبانه مردان نقابدار حوادث روز
در جریان حمله خشن چهار مرد نقابدار به سبک سامورایی‌ ها به ویلای تاجر ایرانی و همسر سوئدی‌ اش در کرج سه نفر از آن ها بازداشت شدند و به سرقت میلیاردی خود اعتراف کرده اند و چهارمین نفر نیز هنوز متواری می باشد.

در پس سرقت مسلحانه مردان خشن به ویلای تاجر ایرانی و همسر سوئدی اش دلار و طلاهای وی و اموال با ارزشش را برده و این دو را زخمی کرده اند. در ادامه جزئیات دلخراش حمله شبانه مردان نقابدار به ویلای مرد تاجر را در پرشین وی مشاهده کنید.

حمله شبانه مردان نقابدار

رسیدگی به این پرونده از وقتی شروع شد که مردی با مرکز پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و سراسیمه به مأموران گفت: با همسرم در خانه نشسته بودیم که ناگهان ۴ مرد نقابدار وارد خانه شدند و اموالمان را سرقت کردند.

وقتی مأموران راهی خانه ویلایی این مرد شدند، او را که بشدت مجروح شده بود همراه همسر خارجی‌ اش پیدا کردند.

وی پس ‌از انتقال به بیمارستان به مأموران گفت: من تازه از سفر خارج آمده بودم و با همسرم در خانه نشسته بودیم که شبانه ۴ نفر که صورتشان را با نقاب سیاه پوشانده بودند وارد خانه ما شدند و با شمشیر و قمه مرا زخمی کرده و همسرم را تهدید به مرگ کردند. بعد هم به‌ زور هرچه دلار و طلا و اموال قیمتی در خانه داشتیم سرقت کردند.

ردپای یک آشنا 

مأموران در نخستین گام پس‌ از بررسی اموالی که سرقت شده بود، ارزش ریالی آن را معادل ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون برآورد کردند. با توجه به اینکه مرد جوان تازه از سفر خارج برگشته بود، این فرضیه قوت گرفت که سارقان از این موضوع اطلاع داشته‌ اند و به احتمال زیاد سارقان از آشنایان مالباخته بوده‌اند.

بدین ترتیب تحقیقات از آشنایان وی ادامه یافت تا اینکه در بازجویی از یکی از دوستان تاجر جوان به وی مظنون شدند و در بازرسی از خانه وی بخشی از اموال مسروقه پیدا شد.

اعتراف دوست مالباخته به سرقت

ایرج ۳۵ ساله که از دوستان قدیمی مالباخته بود خیلی زود به طراحی و اجرای نقشه سرقت از خانه ویلایی اعتراف کرد و گفت: من می‌دانستم که دوستم تاجر ثروتمندی است و اموال باارزشی در خانه دارد.

وقتی از سفر برگشت با اطلاع از اینکه مقدار زیادی دلار و پول در خانه دارد با ۳ همدستم به خانه‌اش رفتیم و وقتی مقاومت کرد او را با قمه و شمشیر مجروح کردیم.

حمله شبانه مردان نقابداردستگیری مردان نقابدار

شناسایی سامورایی‌ها 

پس ‌از اعتراف این متهم به جرمی که مرتکب شده بود ۳ همدست او نیز خیلی زود شناسایی شدند.

بدین ترتیب میثم و سعید دستگیر شدند اما یاسر (نفر چهارم) با گذشت بیش از ۲ سال از این ماجرا همچنان فراری و تحت تعقیب است.

محاکمه با ویدئو کنفرانس

سرانجام متهمان در شعبه یکم دادگاه کیفری تحت محاکمه قرار گرفتند. متهم اصلی که در زندان بود به‌صورت ویدیوکنفرانس تحت محاکمه قرار گرفت و دو متهم دیگر که با قید وثیقه از زندان آزاد شده بودند پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه دادگاه، شاکی پرونده بار دیگر به شرح ماجرا پرداخت و در حالی که برای متهمان درخواست مجازات داشت، گفت: این ۴ دزد با شمشیر شبانه وارد خانه‌ام شدند و مرا مورد ضرب و جرح قرار دادند.

جزئیات حمله شبانه مردان نقابدار به ویلای تاجر ایرانی

با اینکه نزدیک به ۳ سال از این ماجرا سپری شده هنوز جای زخم‌ها روی بدنم مانده است و همسرم هنوز وحشتزده و افسرده است. او اهل سوئد است و این خاطره بد در ذهنش باقی مانده است.

برای آسیب بدنی که به من وارد شده ۵۰ میلیون تومان دیه تعیین کردند اما آسیب روحی‌ای که به من و همسرم وارد شده قابل جبران نیست. این مرد سال‌ها در خانه من نان و نمک خورد اما خیانت کرد و اموالم را دزدید. من بارها به او کمک کردم و رسمش نبود درمقابل رفاقتی که باهم داشتیم چنین نقشه کثیفی را اجرایی کند.

سپس متهمی که در زندان بود از طریق مانیتوری که مقابل رئیس دادگاه قرار داشت در برابر تفهیم اتهامش گفت: قبول دارم که سرقت را مرتکب شدم و حالا تقاضای بخشش دارم.

آن‌گاه متهم دیگر پرونده با قبول اتهامش مدعی شد که بسیار تلاش کرده است تا رضایت شاکی را جلب کند و حاضر است که با بازگرداندن اموال سرقت شده اشتباهش را جبران کند. متهم سوم نیز با ابراز پشیمانی از جرمی که مرتکب شده درخواست بخشش کرد.

پس از پایان اظهارات متهمان و وکلایشان، رئیس دادگاه ختم جلسه دادگاه را اعلام کرد و برای صدور رأی با دیگر قاضی مستشار خود وارد شور شدند.

ایران

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده