مشاهده : 960سبک زندگی افراد مشهورRSS

نیمه تاریک زندگی جف بزوس، موسس آمازون | از توهین به کارمندان تا رسوایی جنسی!

نیمه تاریک زندگی جف بزوس، موسس آمازون | از توهین به کارمندان تا رسوایی جنسی!مهارت های زندگی
با ثروت تقریبی ۱۴۰ میلیارد دلار، جف بیزوس، موسس و مدیر اجرایی کمپانی آمازون، ثروتمندترین شخص در جهان با اختلافی قابل توجه نسبت به نفر دوم است. او آن قدر درآمد دارد که یک انسان معمولی نمی‌تواند به راحتی ثروت واقعی او را درک نماید ولی زندگی او یک نیمه تاریک هم دارد!

بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات تجاری این مرد در کنار شخصیت و رفتارهایش نشان می‌دهند که او می‌داند چه می‌خواهد و نسبت به رقیبانش هیچ حس ترحمی ندارد و برای رسیدن به هدفش از روی آن‌ها رد می‌شود. اخیراً نیز رابطه پنهانی او با یک زن جنجالی خبرساز شده و بدین ترتیب او پس از سال‌ها از همسرش جدا شد. اما این تنها یک ذره از نیمه تاریک جف بزوس است و در این شماره از زندگی افراد مشهور قصد داریم شما را با تمام نیمه تاریک ثروتمندترین مرد جهان آشنا کنیم.

نیمه تاریک جف بزوس

او می‌خواهد کنترل دیوانه واری روی همه چیز داشته باشد

وقتی که مردم در مورد جف بیزوس صحبت می‌کنند،
همه به اصرار او برای در دست داشتن رشته کنترل تمام چیز‌ها اشاره می‌کنند.
در مصاحبه‌ای با یک شبکه خبری، پروفسور نوئل تیچی از دانشگاه میشیگان،
بیزوس را یک «دیوانه کنترل» و کمپانی آمازون را «یک نمایش یک نفره»
خطاب قرار داد.

استیو ییگ یکی از مهندسان سابق آمازون است که پا را از این نیز فراتر گذاشته
و می‌گوید که این میلیاردر قدرتمند «باعث شده که دیوانگان عادی کنترل کننده
مثل هیپی‌ها سنگ شده» به نظر برسند.
بیزوس نیز خود این نظرات را تایید کرده و حتی به کارمندان خود می‌گوید
که باید برای کار در آمازون به او مبالغی بپردازند بدین معنا که کار در آمازون
یک افتخار است که نصیب هر کسی نخواهد شد.

با این وجود ییگ می‌گوید که تمایل بیزوس برای کنترل ریزترین
چیز‌ها معمولاً تحت الشعاع باهوشی فوق العاده او و اینکه جلوتر
از زمان خود است قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۰۲، وی به صورت ناگهانی
از تمامی تیم‌های مهندسی خود خواست که سیستم هایشان
را از ابتدا بازسازی کنند تا آمازون را به یک پلتفرم تبدیل نمایند
که همه سیستم‌ها با یکدیگر متناسب باشند و توسعه دهندگان بیرونی
بتوانند براحتی به آن دسترسی داشته باشند. همچنین گفت:
هر کسی که نتواند این کار را انجام دهد اخراج خواهد شد.

جف بزوس

جف بزوس موسس کمپانی آمازون

توهین کارکندان توسط جف بزوس

برد استون، در کتاب خود با عنوان «فروشگاه همه چیز» (Everything Store)
در این باره سخن می‌گوید که هرگاه یکی از کارمندان آمازون نتواند
خواسته‌های بیزوس را انجام دهد با بیرحمی و توهین‌های او مواجه خواهد شد.
وی رشته‌ای از توهین‌های زننده و اغراق آمیز دارد که با عصبانیت تمام
و در حالی که رگ‌های سر و صورتش بیرون زده اند نثار کارمند
نگون بخت خواهند شد. برخی از این توهین‌ها دائمی او که توسط کارمندان
سابق کمپانی آمازون بازگو شده اند عبارتند از: «چرا داری زندگی مرا تلف می‌کنی؟»
و «متاسفم، آیا من امروز قرص‌های حماقتم را خورده ام؟».

عدم اعتقاد جف بزوس به کمک‌های بشردوستانه

برای مردی که بر اساس برآورد‌ها باید روزی ۲۸ میلیون دلار از دست بدهد تا ثروتش ثابت بماند، به نظر می‌رسد که جف بیزوس رابطه خوبی با کمک‌های خیریه و بشردوستانه نداشته باشد. او در سال ۲۰۱۷ در توئیتر یک نظرسنجی را راه اندازی کرد و از کاربران این پلتفرم سوال کرد که برای نیکوکار بودن چه باید بکند. سپس در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۸، بیزوس می‌گوید که تنها راهی که برای استفاده از ثروتش می‌بیند خرج کردن آن در کمپانی فضایی اش، بلو اوریجین (Blue Origin)، است. در میان ۴ مرد جهان که در صدر فهرست ثروتمندترین اشخاص جهان قرار می‌گیرند (جف بیزوس، مارک زاکربرگ، بیل گیتس و وارن بافت)، بیزوس تنها کسی است که در عرصه کمک‌های بشردوستانه فعالیت چندانی ندارد.

او همچنین تنها کسی در میان این چهار نفر است که نمی‌خواهد بخش اعظم ثروتش پس از مرگ در زمینه کار‌های خیریه، بشردوستانه و عام المنفعه هزینه شود. با این وجود او در سال ۲۰۱۸ یک بنیاد خیریه راه اندازی کرد که هدف آن به ادعای خودش جمع آوری و هزینه ۲ میلیارد دلار برای مبارزه با بی خانمانی و ترویج تعلیم و تربیت بود. اما بسیاری این فعالیت را تنها نتیجه فشار‌ها از جانب افکار عمومی و تلاش‌هایی بسیار مبهم و بی سرانجام دانسته اند.

جف بزوس

جف بزوس و همسر سابقش

ندادن مالیات توسط جف بزوس

افراد کمی هستند که از دادن مالیات خوششان بیاید، اما کمتر کسی را می‌توان در این زمینه پیدا کرد که به صداقت بیزوس به تلاش برای فرار کردن از پرداخت مالیات اعتراف نماید. گفته می‌شود که او تصمیم گرفت برای پرداخت نکردن مالیات بیشتر در کالیفرنیا که مرکز کمپانی‌های بزرگ عرصه تکنولوژی است، کمپانی خود را در واشنگتن راه اندازی کرد تا مالیات کمتری بپردازد. حتی او قصد داشت این کمپانی را در یکی از مناطق حفاظت شده متعلق به بومیان آمریکا تاسیس کند که از دادن مالیات معاف شود.

در طی ۲۰ سال گذشته، آمازون از پرداخت مالیات در بسیاری از ایالت‌ها با راهکار‌های هوشمندانه فرار کرده است و همین موضوع باعث شده که این کمپانی برتری قابل توجهی نسبت به دیگر فروشندگان سنتی خرده فروشی کتاب و دنیای تجارت الکترونیک داشته باشد. در سال ۲۰۱۷، کمپانی آمازون ۵.۶ میلیارد دلار درآمد خالص داشت، اما هیچ مالیات فدرالی پرداخت نکرد. وی همچنین به عنوان سهامدار عمده کمپانی خود، با دریافت دستمزدی ناچیز، به جای ۳۷ درصد، تنها ۲۰ درصد مالیات می‌پردازد.

انبار‌های کمپانی جف بزوس

انبار هیچگاه دوست داشتنی‌ترین بخش از یک کمپانی برای کارکنان نبوده است، اما در انبار‌های کمپانی آمازون شرایط چنان دشوار است که بسیاری از کارکنان از آن با عنوان زندان یاد کرده و گفته اند که حتی وقت برای دستشویی رفتن نداشته و در بطری ادرار می‌کنند. در سال ۲۰۱۶، جیمز بلادوورث به صورت ناشناس وارد انبار‌های آمازون شد تا از مشاهداتش برای نوشتن کتاب جدید خود استفاده کند و خیلی زود متوجه شد که کار در این انبار چنان سخت است که کارکنان حتی وقت کافی برای خوردن نوشیدن نیز ندارند.

فضای موجود در انبار او را به یاد زندان می‌انداخت و باید چک‌های امنیتی شبیه فرودگاه و مدیریت سرکوبگرانه را نیز به این شرایط اضافه کرد. در حالی که آمازون گفته‌های این نویسنده را رد کرده، اما کارکنان سابق انبار‌های آمازون این گفته‌ها را تایید کرده اند. بر اساس گزارش‌های مختلف، هنوز هم کارمندان این قسمت از کمپانی آمازون وقت کافی برای دستشویی رفتن نداشته و در بطری و قوطی کنسرو ادرار می‌کنند. همچنین گفته شده که هنوز هم انتظارات از کارکنان بسیار بالا بوده، کارمندان به شدت تحت کنترل و نظارت قرار داشته و دستمزد‌ها ناکافی است و البته صدمات در محیط کار نیز به وفور رخ می‌دهد.

جالب است بدانید

طلاق جف بزوس به دلیل رسوایی جنسی

در ۹ ژانویه ۲۰۱۹، جف بیزوس از طریق توئیتر اعلام کرد که او و همسرش، مکنزی بیزوس، پس از ۲۵ سال زندگی مشترک از هم جدا شده اند و به ادعای بسیاری از رسانه ها، روابط غیراخلاقی خارج از ازدواج دلیل اصلی این جدایی بوده است. برخی از رسانه‌های زرد نیز اعلام کردند که وی با یک مجری سرشناس تلویزیونی سابق به نام لورن سانچز که شوهرش از دوستان بیزوس است رابطه دارد که بعد‌ها مشخص شد واقعیت داشته است. برخی از این رسانه‌ها نیز پیام‌های خصوصی بیزوس به این زن را منتشر کردند که در آن از عشق و تمایلات جنسی خود به او سخن گفته بود. پیام توئیتری بیزوس ادعا دارد که جدایی او و همسرش توافقی بوده و این دو دوست هم باقی خواهند ماند، اما مکنزی هنوز در این باره اظهارنظری نکرده و جدایی این دو رسمیت نیافته است.

جف بزوس

جف بزوس و همسر سابق و فرزندانش

برترینها /گرونگه

2019-04-01 / گردآوری:
دکتر طاهری
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
فیلم پرشین ویدکتر طاهری
زندگی عجیب کیانو ریوز | از درآمد عجیب و خانه ساده تا مرگ فرزند و نامزد!زندگی عجیب کیانو ریوز | از درآمد عجیب و خانه ساده تا مرگ فرزند و نامزد!
زندگی تلخ فریدا کالو | از تصادفی که نامزدی اش را بهم زد تا خیانت خواهر و همسرش به او!زندگی تلخ فریدا کالو | از تصادفی که نامزدی اش را بهم زد تا خیانت خواهر و همسرش به او!
۴۰ نکته جذاب و خواندنی از زندگی مرلین مونرو که خیلی از آن ها را نمی دانید!۴۰ نکته جذاب و خواندنی از زندگی مرلین مونرو که خیلی از آن ها را نمی دانید!
زندگی پراتفاق جان مک کین؛ از اسیر شدن پس از سقوط هواپیما تا مرگ براثر سرطان مغز!زندگی پراتفاق جان مک کین؛ از اسیر شدن پس از سقوط هواپیما تا مرگ براثر سرطان مغز!
زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!زندگی مشترک پریانکا چوپرا و نیک جوناس چگونه آغاز شد؟ | از آشنایی تا تور ۲۳ متری لباس عروس!
حقایق تلخ و زشت زندگی لیدی گاگا | از بیماری مزمن تا آزار جنسی!حقایق تلخ و زشت زندگی لیدی گاگا | از بیماری مزمن تا آزار جنسی!
زندگی اسحاق قویدل ؛ از فروش مکمل بدنسازی تا سرطان به خاطر مصرف همین مکمل ها !زندگی اسحاق قویدل ؛ از فروش مکمل بدنسازی تا سرطان به خاطر مصرف همین مکمل ها !
زندگی قیصر امین‌ پور به بهانه سالگرد درگذشتش؛ شاعر عاشقانه‌هازندگی قیصر امین‌ پور به بهانه سالگرد درگذشتش؛ شاعر عاشقانه‌ها
مروری بر زندگی سانیا سالاری ؛ از کلاس های بازیگری تا سریال دلدادگان!مروری بر زندگی سانیا سالاری ؛ از کلاس های بازیگری تا سریال دلدادگان!
زندگی آناهیتا نیکوکار ؛ جوان‌ ترین زن خلبان ایرانی !زندگی آناهیتا نیکوکار ؛ جوان‌ ترین زن خلبان ایرانی !
زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!زندگی جالب پرهام مقصودلو ، جانشین احتمالی کاسپارف!
زندگی میرزا آقا خان نوری ؛ رقیب امیرکبیر و یکی از بدنام ترین اشخاص ایران!زندگی میرزا آقا خان نوری ؛ رقیب امیرکبیر و یکی از بدنام ترین اشخاص ایران!
زندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیانزندگی پرفراز و نشیب سیلا؛ ملکه جدید موسیقی ترکیه و محبوب ایرانیان
زندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزندزندگی عجیب و دردناک آزیتا لاچینی | از ازدواج در ۱۱ سالگی تا مرگ ۳ همسر و ۳ فرزند
رازهای زندگی رزا لوکزامبورگ و جسدی که به جای او دفن شد!رازهای زندگی رزا لوکزامبورگ و جسدی که به جای او دفن شد!
نکات عجیب از زندگی جولیا رابرتز | از از بیمه لبخند تا شوخی جرج کلونی و بردپیت با اونکات عجیب از زندگی جولیا رابرتز | از از بیمه لبخند تا شوخی جرج کلونی و بردپیت با او
۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!۱۶ نکته جالب از زندگی رابرت دنیرو که از آن ها بی خبرید!
حقایقی باورنکردنی از زندگی کلئوپاترا | از علت آرایش چشم عجیب تا مرگ مبهم!حقایقی باورنکردنی از زندگی کلئوپاترا | از علت آرایش چشم عجیب تا مرگ مبهم!
حقایق زندگی نیکی هیلی ، زن دشمن ایران در سازمان مللحقایق زندگی نیکی هیلی ، زن دشمن ایران در سازمان ملل
زندگی پر فراز و نشیب ملک طباطبایی یا خانم‌ زاده؛ همسر مهندس بازرگانزندگی پر فراز و نشیب ملک طباطبایی یا خانم‌ زاده؛ همسر مهندس بازرگان
نکات جذاب از زندگی ریانا |دستگیری در برلین تا دادن بورسیه دانشگاهی!نکات جذاب از زندگی ریانا |دستگیری در برلین تا دادن بورسیه دانشگاهی!
زندگی مریم مومن، فخرالزمان سریال بانوی عمارتزندگی مریم مومن، فخرالزمان سریال بانوی عمارت
زندگی کیوان مزدا ؛ مرگ پزشک انسان‌ دوست و غم کودکان نیازمندزندگی کیوان مزدا ؛ مرگ پزشک انسان‌ دوست و غم کودکان نیازمند
زندگی حسن آقامیری روحانی تلگرامی و نظر سید احمد خمینی درباره خلع لباس شدنشزندگی حسن آقامیری روحانی تلگرامی و نظر سید احمد خمینی درباره خلع لباس شدنش
زندگی کایلی جنر ؛نگاهی به ولخرجی‌ های میلیون دلاری کایلی جنر | از سیسمونی لوکس تا مژه مصنوعی گرون!زندگی کایلی جنر ؛نگاهی به ولخرجی‌ های میلیون دلاری کایلی جنر | از سیسمونی لوکس تا مژه مصنوعی گرون!
رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!رازهای زندگی خصوصی هیو جکمن و همسرش | از ۱۳ سال اختلاف سنی تا ممنوع کردن همکاری با آنجلینا جولی توسط همسرش!
شاید در حال حاضر هیچ بازیگر استرالیایی به اندازه هیوجکمن در هالیوود شهرت و اعتبار نداشته باشد حتی راسل کرو و نیکول کیدمن. در این مطلب رازهای جالبی را از زندگی هیوجکمن و همسرش بخوانیدو از شایعات همجنسگرا بودن هیوجکمن تا ممنوعیت همکاری با آنجلینا جولی!
سوژه های روز رو این جا ببینید !
فال روزانه
از بین بردن چاقی موضعی به آسانی و فوری !
تعبیر خواب
نکات جالب از زندگی اورلاندو بلوم | از حوادث وحشتناک تا حضور در زندگی میراندا و کیتی!
زندگی حلیمه آدن | از تولد در ادوگاه پناهندگان تا افتخار به اسلام و تبلیغ لباس شنا!!!
زندگی تلخ فریدا کالو | از تصادفی که نامزدی اش را بهم زد تا خیانت خواهر و همسرش به او!
جذاب ترین نکات زندگی تام هاردی ؛پسر همه فن حریف هالیوود | از اعتیاد تا نامزدی اسکار
نکات جذاب از زندگی ریانا |دستگیری در برلین تا دادن بورسیه دانشگاهی!
زندگی اقبال لاهوری ؛ از تحصیل در کمبریج تا ایجاد کشور پاکستان!
نکات جالبی از زندگی میسی ویلیامز | از بازی تاج و تخت تا کارآفرینی!
قوانین مهم زندگی “راک” که او را موفق و محبوب کرده است!
زندگی وو یاجون ، ثروتمندترین زن خودساخته دنیا؛ از خبرنگاری تا ثروت میلیاردی
زندگی و علت درگذشت امیر صادقیان ؛ از کنار گذاشتن بازیگری تا نمایشگاه داری!
نکات جالب از زندگی پیتر دینکلیج | از بی اهمیتی به برانجلینا تا جنسیت بچه دومش که اعلام نمی کند!
زندگی عجیب جولین آسانژ | از افشاگری و تاسیس ویکی لیکس تا رابطه با پاملا اندرسون!
مصیبت های وحشتناک در زندگی لیام نیسون | از کودکی دشوار تا مرگ دردناک همسرش!
رازهایی از زندگی التون جان | از فحاشی التون به مدونا تا تهدید شدن به مرگ!
زندگی اسحاق قویدل ؛ از فروش مکمل بدنسازی تا سرطان به خاطر مصرف همین مکمل ها !
زندگی پرنس ویلیام و کیت میدلتون و چالش هایی که از سر گذرانده اند!
صحبت های جالب جورجینا درباره زندگی خصوصی کریس رونالدو!
زندگی عجیب مرتضی آوینی | از نام اصلی اش که کامران بود تا استایل دوران جوانی!
نکاتی جالب از زندگی امیرعباس هویدا در چهلمین سالگرد اعدامش !
زندگی میرزا آقا خان نوری ؛ رقیب امیرکبیر و یکی از بدنام ترین اشخاص ایران!
دلایل تلخی از کمرنگ شدن مگ رایان | از عمل های زیبایی تا روابط ناخوشایند!
نکاتی جالب از زندگی جمشید مشایخی؛ پیر سینمای ایران
نیمه تاریک زندگی جف بزوس، موسس آمازون | از توهین به کارمندان تا رسوایی جنسی!
حقایقی باورنکردنی از زندگی کلئوپاترا | از علت آرایش چشم عجیب تا مرگ مبهم!
سردار آزمون و بزرگ ترین گل زندگی اش در تعطیلات که باعث تمجید باشگاه زنیت شد!
رنج‌ها و اتفاقات دردناک زندگی سلن دیون | از مرگ همسر و برادر تا از دست دادن صدا!
زندگی بچه های مایکل جکسون | از دختر دردسرساز تا پسری که از پنجره آویزانش کرد!
زندگینامه هنری فورد ؛ او خورو را مردمی کرد
نکات عجیب از زندگی جولیا رابرتز | از از بیمه لبخند تا شوخی جرج کلونی و بردپیت با او
زندگی صدف خادم ؛ از اضافه وزن شدید تا رینگ بوکس فرانسه
زندگی شهرنوش پارسی‌ پور (همسر سابق ناصر تقوایی) و درخواست کمک مالی از آمریکا
زندگی جین سیمور، پزشک دهکده | از مهمانی ملکه الیزابت به افتخارش تا اسارت مادرش در ژاپن!
زندگی مرجان شیخ الاسلامی آل آقا و همسرش ؛ زن هزار چهره
راز‌های موفقیت زندگی ایلان ماسک ، کارآفرین و نابغه پولسازی جهان
زندگی جنجالی برد پیت | از ازدواج و جدایی عجیب تا تحصیل فرزندانش!