تاریخ نشر :دوشنبه 19 سپتامبر 2016 مشاهده : اختصاصی پرشین وی RSS اشتراک:

شاید این مرد پیرترین انسان زنده روی زمین باشد! +عکس

پیرترین انسان زنده روی زمین امباه گوتو، مرد اندونزیایی اهل جزیره جاوا، مدارکی در دست دارد که تاریخ تولد وی را در 31 دسامبر سال 1870 نشان می دهد. اگر این تاریخ تایید شود، او در حقیقت 23 سال از زن فرانسوی به نام جین کالمنت که رکورد دار رسمی پیرترین بشر روی زمین را […]

شاید این مرد پیرترین انسان زنده روی زمین باشد

پیرترین انسان زنده روی زمین

امباه گوتو، مرد اندونزیایی اهل جزیره جاوا، مدارکی در دست دارد که تاریخ تولد وی را در 31 دسامبر سال 1870 نشان می دهد. اگر این تاریخ تایید شود، او در حقیقت 23 سال از زن فرانسوی به نام جین کالمنت که رکورد دار رسمی پیرترین بشر روی زمین را داشت و در سن 122 سالگی فوت کرد، مسن تر است!

به گزارش پرشین وی مقامات شهر زادگاه گوتو، اسناد خود را با تاریخ تولد درج شده در شناسنامه این مرد بررسی کردند و به نظر می رسد که ادعای این مرد حقیقت دارد. ولی تا زمانی که مدارک وی به طور مجزا مورد بررسی و تایید همه جانبه قرار نگیرد، او رسما نمی تواند نام پیرترین انسان تاریخ را با خود یدک بکشد.

شاید این مرد پیرترین انسان زنده روی زمین باشد

مرد اندونزیایی با 145 سال سن پیرترین انسان کره زمین

البته کسب این عنوان برای آقای گوتو چندان مهم نیست چرا که وی در جدیدترین مصاحبه خود به گزارشگران گفت تنها آرزوی او "مردن" است. گرچه شاید این آرزو به نظر عجیب به نظر برسد ولی با در نظر گرفتن شرایط فعلی او، قابل درک است.

در طی سه ماه گذاشته ، این مرد 145 ساله توسط نوه هایش غذا داده و به حمام برده می شود و به گزارش پرشین وی بسیار نحیف شده است.

شاید این مرد پیرترین انسان زنده روی زمین باشد

صفحه ای از شناسنامه این مرد که به صورت آنلاین توسط مقامات محلی منتشر شده است

اگر در حیرت هستید که 145 سال دقیقا به چه حد مسن است، شاید دانستن این موارد برای شما جالب باشد. امباه گوتو از بین 10 خواهر و برادر دیگرش، همچنین چهار همسرش که آخرین آنها در سال 1988 فوت کرده و همچنین تمام فرزندانش زنده مانده است. نزدیک ترین خویشاوندان او نوه ها و نتیجه ها و نبیره هایش هستند.

تهیه و ترجمه: گروه خبر پرشین وی
بخش اختصاصی پرشین وی

اخبار مرتبط:

 پیرترین انسان شناخته شده بر روی کره زمین درگذشت + عکس

پیرترین مرد دنیا +عکس

تولد 116 سالگی پیرترین انسان جهان + عکس

پیرترین انسان روی زمین کیست و چند سال دارد!؟ + تصاویر

درگذشت پیرترین زن جهان +عکس

شاید این مرد پیرترین انسان زنده روی زمین باشد! +عکس

    مطالب مرتبط:
چهل نما
رایانمهربهنودگشت