تاریخ نشر :جمعه 23 دسامبر 2016 مشاهده : زیبایی و آرایش RSS اشتراک:

ریمل های تقلبی این عوارض خطرناک را به همراه دارد

ریملهای تقلبی و عوارض آن این روزها هنگامی که به مغازه های لوازم آرایشی وارد می شویم انواع محصولات آرایشی با برندهای مختلف به چشم می خورند. تنها با اکتفا به ظاهر محصول و یا فروشگاه نمی توان از کیفیت آن اطمینان حاصل کرد. استفاده از محصولات تقلبی می تواند عوارض جدی و گاه غیر قابل […]

ریملهای تقلبی و عوارض آن

این روزها هنگامی که به مغازه های لوازم آرایشی وارد می شویم انواع محصولات آرایشی با برندهای مختلف به چشم می خورند. تنها با اکتفا به ظاهر محصول و یا فروشگاه نمی توان از کیفیت آن اطمینان حاصل کرد. استفاده از محصولات تقلبی می تواند عوارض جدی و گاه غیر قابل جبرانی را برای شما به همراه داشته باشد.
دکتر مصطفی اسماعیلی اظهار داشت: از جمله محصولات آرایشی پرکاربرد و خطر آفرین در صورت عدم انتخاب صحیح ریمل ها هستند این محصولات از نظر شکل ساختاری به دو صورت پایه آبی و روغنی در فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی ایران وجود دارند.
اسماعیلی گفت: ریمل هایی که پایه اصلی آنها روغن است در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند و خشک شدن آنها روی مژه ها به مدت طولانی صورت می گیرد لذا موجب ریزش مژه ها می شود. ریمل هایی که پایه اصلی آنها آب است دقیقاً برخلاف ریمل های روغنی هستند.
وی افزود: ریمل های مایع که پایه اصلی آنها آبی است، محیط مناسبی برای رشد و نمو میکروب ها هستند و با تکثیر این میکروب ها و حضور مداوم آنها در نزدیک چشم می تواند عفونت های چشمی، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتی پوسته ریزی لبه پلک را ایجاد کنند.
اسماعیلی ادامه داد: همچنین در موارد شدیدتر این ریمل ها به قرنیه چشم آسیب می رسانند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایی را به وجود می آورند.
رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهارداشت: این علایم با ادامه مصرف افزایش می یابد و متخصصان توصیه می کنند به دلیل حساس بودن ناحیه اطراف چشم بهتر است از این ریمل ها کمتر استفاده شود.
وی افزود: وجود مواد رنگی و عطری و یا حتی نگهدارنده موجود در داخل ریمل ها نیز می تواند حساسیت های پوستی ایجاد کند. باید توجه داشت که احتمال بروز عوارض فوق در فرآورده های قاچاق به دلیل عدم کنترل و نظارت بیشتر است.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بروز خطرات احتمالی ناشی از مواد آرایشی و بهداشتی خارجی بویژه ریمل ها به شرحی که بیان شد، صرفا باید از لوازم آرایشی و بهداشتی دارای مجوز ورود از سازمان غذا و دارو استفاده شود که برچسب فارسی نویس داشته و اطلاعات مربوط به تاریخ تولید و انقضاء و شماره مجوز ورود بر روی آن درج شده است.

تسنیم

اخبار مرتبط:

ریمل مناسب مژه های من کدام است؟

چطور یک ریمل خشک شده را به حالت اول برگردانیم؟!

5 اشتباه وحشتناک خانم ها در استفاده از ریمل +عکس

طرز صحیح ریمل زدن برای داشتن چشمان زیباتر

یک استفاده آرایشی دیگر از قلم ریمل تمام شده! +عکس

ریمل های تقلبی این عوارض خطرناک را به همراه دارد

    مطالب مرتبط:
چهل نما
رایانمهربهنودگشت