دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

آیا بسته بودن بخت ریشه علمی و دینی دارد

اشتراک:
بسته بودن بخت احکام و مسائل شرعی
جادو و جنبل سال ها پیش منسوخ شده است و دین ما کسانی که سراغ این مدل کارها می روند را به شدت سرزنش کرده است. اما کسانی که باعث شدت و سختی در زندگی دیگران می شوند هنوز هم هستند و می توانند گره در کار دیگران بیندازند.

اصلاح بخت در ادبیات ما کاربرد زیادی دارد. اما معمولا درباره دخترانی گفته میش ود که ازدواج نکرده اند. اینکه بخت خوب سراغشان بیاید و خوش بخت شوند و یا اینکه ممکن است بختشان را بسته باشند. درباره بسته بودن بخت در پرشین وی بخوانید.

بسته بودن بخت

در مورد بسته بودن بخت باید گفت که در بعضی آیات قرآن و نیز برخی روایات، در مورد تأثیرات کارهای عجیب وغریب بعضی انسان ها که در زندگی انسان های دیگر اخلال ایجاد می کنند و در مواردی منجر به مشکلات خانوادگی می شوند، اشاراتی شده است و به نظر می‌رسد که این گونه امور از دیدگاه قرآن و سنت اموری واقعی تلقّی شده و این گونه نیست که این مسائل خرافی و غیر واقعی باشد، ولی باید توجه داشته باشید که علی رغم واقعی بودن این مسائل خداوند متعال بر همه امور آگاه و دانا است و هیچگاه اجازه نمی دهد که بدخواهان به اهداف خود برسند.

ریشه علمی گره بستن بخت افراد

در آیه‌۱۰۲ سوره بقره وقتی جریان این دسته از افراد شرور را مطرح می‌کند می‌فرماید:

“و ما هم بضارّین به من احدٍ الاّ باذن الله” یعنی این ها بدون اجازه خداوند نمی توانند کاری کنند.از این رو باید توجه داشته باشید که با توکّل و اعتماد به خداوند هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و اگر شما در امور خود به خداوند توکّل کنید یقیناً آنچه به خیر و صلاح شما است انجام خواهد شد و گرچه ممکن است شما خیر و صلاح خویش را در چیز دیگری بدانید، ولی مطمئن باشید که آنچه خداوند حکیم برای شما تقدیر می‌کند در کل و با نگاهی دقیق به صلاح شما خواهد بود.

 ریشه علمی گره بستن بخت افرادریشه علمی گره بستن بخت افراد

در مورد دعاهایی که برای ابطال سحر و جادو و دعا نویسی در برخی کتب آمده باید بگوییم که صحت این امور نیازمند تحقیق دقیق در منبع هر یک از این ادعیه است،‌ امّا به هر حال خواندن این دعاها به امید تأثیر گذاری مانع ندارد.

 ریشه علمی گره بستن بخت افرادگره و طلسم شدن افراد

ایران

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس