دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

فضیلت مادى و معنوى زیارت امام حسین علیه السلام چیست؟

اشتراک:
برکات امام حسین (ع) احکام و مسائل شرعی
زیارت حضرت حسین بن علی(ع) را موجب آمرزش گناهان میشود . برای ثواب، برکات و حکمت زیارت امام حسین علیه السلام مطالب ما را دنبال کنید با ما همراه باشید .

در میان زیارات ائمه معصومین(ع) تاکید بسیاری بر زیارت امام حسین (ع) شده است، به طوری که حتی زیارت امام حسین (ع) از راه دور نیز میسر دانسته و دارای فضیلت های بسیاری برشمرده اند. برکات امام حسین (ع) را در پرشین وی ببینید.

برکات امام حسین (ع)

آنانکه توفیق پیدا مى کنند و به زیارت مرقد مطهرش مشرف مى شوند، روى به آستان امام حسینعلیه السلامآورده و به جانب این مدرسه عشق و فضیلت و دانشگاه کمال و تربیت مى‏گرایند،مدرسه ای که براىهیچ ملتى از ملل گیتى میسر و مقدور نیست.مطمئن‌ترین راهملحدین و معاندین و مخالفین مکتب تشیع به خیال خود شبهات و اشکالهاى مى کنند و مى گویند: «زیارت قبور،بت پرستى است؟!» در حالى که هر کس که به زیارت قبور ائمه علیهم السلام مى رود هرگز به عنوان«بت» آنها را زیارت نمى‏کند.

چه کسى است که حسین بن على علیهماالسلام را خدا بداند؟!! شیعه، امام را مقرب درگاه خدا مى ‏داند وبا توسل به او قربى به خداوند پیدا مى کند، همانطور که خودش در قرآن مجید فرمود:«به سوى اووسیله بگیرید» (مائده/۳۹) امام را وسیله الهى مى ‏داند.زیرا توسل و شفاعت، بُعدى از ابعاد زیارت است که زائر ازاین طریق خود را به درگاه الهى نزدیک مى‏ کند، و پیشوایان ما وعده فرموده ‏اند که از زائران خود دستگیرى کنند.

 برکات امام حسین (ع)آثار و برکات امام حسین (ع)

فضایل و برکات امام حسین(ع)

امام رضا علیه السلام مى فرماید: هر امامى بر گردن دوستان و پیروانش عهد و پیمانى دارد و وفاى بهاین عهد، با زیارت قبر آنان ممکن مى‏باشد.و کسى که به شوق زیارت آنها و با تصدیق به فضیلت آنهابه سوى قبور آنها برود مورد شفاعت ائمه علیهم السلام در قیامت قرار مى‏ گیردشفاخانه یارپس هر زائرى باید بکوشد تا هر زائرى که با معرفت و شناخت مقام صاحب این مرقد و اهداف اوبه زیارت برود، از صاحب قبر الهام مى ‏گیرد و اصول و تعالیم مکتب را به یاد مى ‏آورد، وهر زیارت و سلام او سرشار از این آموزشها و الهام‏ ها است.

از این شفاخانه فیض، خواستار آن شود که صفاى دل و دوستى خاطر و پاکیزگى روح و قداست روان وسلامت تن، از سوی آفریدگار جهان به وى عطا گردد ، تا اینکه هم ظاهر او به جمال و کمال
آراسته شود و هم باطن وى از آلودگى‏ها پاک و مصفا گردد.هر زائرى که با معرفت و شناخت مقام صاحب این مرقد و اهداف او به زیارت برود، از صاحب قبرالهام مى ‏گیرد و اصول و تعالیم مکتب را به یاد مى ‏آورد، و هر زیارت و سلام او سرشاراز این آموزشها و الهام‏ ها است.

زیارت قبر امام حسینثواب و آداب زیارت امام حسین(ع)

اهمیت و ثواب زیارت امام حسین

درسنامه زندگیاز طرفى زیارتنامه‏ هاى وارده، و خواندن هر کدام از آنها، خواننده و زائر را به دقت و تفکر واداشته، متذکر تاریخ و احوال انبیاء و اولیاى معصوم علیهم السلام مى‏گرداند.تأمل در زیارت عاشورا و دیگر زیارات، این مطلبرا به خوبى روشن مى سازد که امامان معصوم علیهم السلام به این وسیله در صدد ساختن انسانهاى مۆمن ومتعهد بوده‏اند ، لذا به آنها تعلیم داده‏اند که در زیارت امام حسین علیه السلام از خداوند بخواهند که زندگىو مرگشان را «حسین گونه» قرار دهد، و آنها را در دنیا و آخرت همراه آن حضرت بدارد: «اللهم اجعل محیاى محیا محمد و آل محمد ، و مماتى ممات محمد و آل محمد… و ان یجعلنى معکم فى الدنیا و الاخره».

اقیانوس بی کرانه فیض از آن جا که آوردن تمامى روایات وارده در فضیلت زیارت سیدالشهداء علیه السلام در گنجایش این نوشتار نیست، واز طرفى تا انسان، انبوه صدها روایت را در این مورد نبیند، به اهمیت قیام عاشوراء در حفظ دین وعظمت اباعبدالله الحسین علیه السلام و عنایت ائمه اطهار علیهم السلام در محور قرار دادن امام حسین علیه السلام نسبت به دین را در نمى یابد، به ناچار تنها به فهرستى از آنچه در فضیلت مادى و معنوى زیارت امامحسین علیه السلام ذکر شده است ، بسنده مى شود

باشگاه خبرنگاران  –  خبرگزاری تسنیم

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس