جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

جن و ازدواج با آن / آیا انسان میتواند با جن ازدواج کند؟

اشتراک:
ازدواج با جن احکام و مسائل شرعی
جن موجوداتی هستند که نام انها هم در قران امده است . این موجودات ویژگی هایی دارند که ما به انها اشاره کرده ایم. در این بخش به ازدواج با جن پرداخته ایم مطالب ما را دنبال کنید .

جن بر خلاف انسان که از خاک درست شده است از آتش تشکیل شده است .انها هم مانند انسان ها دارای ادراک و استدلال می باشند .و نکته ی جالب ان این است که برخی از انها با انسان ها هم در ارتباط هستند .در این مقاله در مورد حقایق عجیب و باورنکردنی درباره جن‌ها مطالبی جمع اوری کرده ایم . ازدواج با جن را در پرشین وی ببینید.

ازدواج با جن

درباره مسئله جنیان باید گفت حقیقت آن است که اجمالاً می‌دانیم جن گاهی در زندگی انسان تأثیر گذاشته و بعضی از انسان‌ها نیز در زندگی جنیان مؤثر اند.اما این موضوع به دلیل پنهان بودنش،همراه با قصه سازی‌های زیادی شده است که به بسیاری از داستان‌ها نمی‌توان اعتماد کرد.

جن می‏توانند با بعضی از انسان‏ها ارتباط برقرار کنند.چنان که بعضی از آنها با انسان ارتباط برقرار می‏ کردند.در موردانبیا و ائمه(ع) در روایت آمده است که چنین ارتباطی داشتند و گاهی نیز ارتباط جن مشرک و کافر بابعضی از انسان‌ها موجب افزایش گمراهی و طغیان آنها شدا است.خداوند متعال در سوره مبارکه جن و در آیه ۶می
فرماید:«و انه کان رجال من الانس یعوذون برجال من الجن فزادوهم رهقاً؛ و این که مردانی از بشر به مردانیاز جن پناه می‏بردند و آن‏ها سبب افزایش گمراهی و طغیان می‏ شوند».

ازدواج با جنخواستگاری جن از انسان

ازدواج انسانها با اجنه

بنابراین جن چه مؤمن و چه کافر با انسان ارتباط برقرار می‏کنند و این موضوع به صراحت در قرآنو روایات و حکایات نیز وارد شده است.از سوی دیگر بنا بر آیات قرآن،مسلم است که جن‌ها هم مانند انسان ها، توالد و تناسل دارند، در آیه۵۶ سوره الرحمن در وصف حوریان بهشتی آمده است که«لم یطمثهن انس قبلهم ولا جان» حوریان بهشتی را قبل از شوهرانشان، نه آدمی و نه جن دست زده است.

این آیه به وضوح دلالت دارد بر این که جن هم آمیزش دارد و تکثیر نوع آن به وسیله مقاربتنر و ماده صورت می‌گیرد اما این که بین آن‌ها و انسان‌ها ازدواجی صورت می‌گیرد یا خیر؟

خواستگاری جن از انسانحکم شرعی ازدواج انسان با جنّ

پاسخی قطعی نمی‌توان به آن داد ولی برخی از مفسران براساس آیه ۲۶ سوره الرحمن ؛ “فیهِن‌َّ قـاَصِرَات‌ُ الطَّرف‌ِ لَم یطمِثهُن‌َّ اِنس‌ٌ قَبلَهُمولا جان‌ّ؛ در آن باغ‌های بهشتی زنانی هستند که جز به همسران خود عشق نمی‌ورزند و هیچ انس وجنپیشاز این‌ها با آنان تماس نگرفته است‌.ازدواج جن با انسان را ممکن دانسته‌اند.

ولی ما برای این نوع ازدواج به نمونه‌ای دست نیافتیم‌ تا بگوییم این ازدواج در دنیا واقع می‌شود یا نه؟ یا این که نشان دهد که اگر جنی با انسانی ازدواج کند فرزند او جن خواهد شد یا انسان.الفرقان فی تفسیرالقرآن‌، ج ۲۷ ـ ۲۸، ص ۵۲، مؤسسه اعلمی‌، تفسیرکبیر، فخررازی‌، ج۱۰، ص ۳۷۴، داراحیاء الثراث العربی.

باشگاه خبرنگاران

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس