پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

دستور العمل قبل از خواب از پیامبر اکرم (ص)

اشتراک:
احکام و مسائل شرعی
دین ما یک دین کاملی است که به همه جوانب توجه کرده است. یکی از این موارد ارامش داشتن در هنگام خواب که اعمالی را در این مجموعه بیان کرده ایم . دعاها و ذکرهایی برای آرامش در هنگام خواب را در این بخش ببینید.

انسان همیشه به ارامش احتیاج دارد. هر فردی که به رختخواب میرود برای داشتن ارامش زیاد باید اعمالی را انجام دهد. انجام اعمال برای خدا توفیق میخواهد. اداب و اعمالی قبل از خواب را که پیامبر فرمودند اگر ان را را انجام دهید با ارامش و روحیه ی بهتری به خواب میروید.  دعای قبل از خواب برای حاجت را در این مجموعه بیان کرده ایم . ذکر قبل از خواب را در پرشین وی ببینید.

ذکر قبل از خواب

محدث فیض در خلاصه الاذکار نقل کرده که از حضرت زهرا (س) روایت شده که شبی حضرت رسول (ص)بر من وارد شد در وقتی که رختخواب خود را پهن کرده و مهیای خوابیدن بودم، فرمود: ای فاطمه مخواب مگر آنگاه که این چهار عمل را انجام داده باشی.اولاً یک ختم قرآن بخوان و بخواب و دیگر یک حج و یک حج عمره بجای آور و بخواب، سومآنکه همه مؤمنین را از خود راضی گردان و چهارم آن که من و همه انبیاء را شفیعان خود قرار دهی.

ذکر قبل از خوابعمل ارزشمند قبل از خواب

پیغمبر اکرم (ص) فرمود: عزیزم! خدای تعالی روی لطفی که به پدر تو و تو دارد این دستور رابه قدری سهل و آسان قرار داد که شما و شیعیان عمل نمایید و اجر و مزد بسیاری برای شماخواهد بود.هر گاه سوره (قل هو الله احد) را سه مرتبه بخوانی ثواب یک ختم قرآن خواهی برد و هر گاه تسبیحات اربعه را بگویی صواب حج و عمره برده‌ای و هر گاه طلب مغفرت جهت اموات نمایی همه آنها ازتو خشنود می‌گردند و هر گاه بر من و سایر انبیاء صلوات فرستی همه آنها شفیعان تو خواهند بود، بهاین قسم:اَللّهُمَّ صَلَّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدْ اَللّهُمَّ صَلَّ عَلی جَمیعِ الأنْبِیاءِ وَ الْمُرْسَلین

دعای قبل از خواب شباعمال قبل از خواب

تبیان

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس