پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

کودکی شبنم قلی خانی و عروسکش در خانه قدیمی یشان

تاریخ نشر :چهارشنبه 07 دسامبر 2022 اشتراک:
عروسک شبنم قلی خانی اخبار گوناگون
بازیگران ایرانی به واسطه فضای مجازی ارتباط صمیمی تری با مخاطبین خود برقرار می کنند. شبنم قلی خانی یکی از هنرمندانی است که این در صفحه شخصی اش ارتباط دوستانه ای با دنبال کنندگانش دارد.

شبنم قلی خانی بازیگر توانمندی است او در چند سریال پر مخاطب حضور داشته است. خانم قلی خانی دختر زیبایی به نام شانا دارد که شباهت زیادی به دوران کودکی مادرش دارد. عروسک شبنم قلی خانی در دوران کودکی اش رادر پرشین وی ببینید.

عروسک شبنم قلی خانی

دختران از کودکی مادرند، مادر تمام عروسکهای جهان❤️ پ ن: من و عروسکم دهه شصت

کودکی شبنم قلی خانی و عروسکش در خانه قدیمی یشانکودکی شبنم قلی خانی و عروسکش در خانه قدیمی یشان

بازی با عروسک، موثر در رشد شخصیت کودکان

ساخت و ارائه ی اسباب‌بازی به کودک یکی از مؤثرترین راهکارهایی است که با درگیر کردن احساسات کودک می‌تواند وی را به واکاوی و جستجو در مفاهیم دنیای بزرگسالان وادار کند علاوه بر این، کودک در حین بازی خود را در موقعیت‌های اضطراب‌آور و ترسناک قرار می‌دهد و با همراهی عروسک به جست‌وجوی راه‌حل می‌پردازد و از این طریق تسلط خود را بر موقعیت‌ها افزایش می‌دهد.

کودکی که از مراجعه به دکتر هراس دارد، با همکاری عروسکش نقش‌های بیمار و پزشک را بازی می‌کند و از این طریق تسلط خود را در موقعیت‌هایی که احتمالا پیش خواهد آمد مجسم می‌کند و تا حدی بر نگرانی و ترسش فائق می‌آید همچنین بازی ممکن است معانی خاص و مهمی برای برخی از کودکان داشته باشد و تمایلات گوناگون آنها را به صورت نمادین ارضا کند اما مطمئنا نمی‌تواند برای همه بازیکنان همان مفهوم خاص را داشته باشد.

بازی با عروسکبازی با عروسک

بازی به ویژه با عروسک، علاوه بر موارد ذکر شده قبل می‌تواند در رشد شخصیت کودک تاثیرات بسزای دیگری نیز داشته باشد که البته در اغلب اوقات استفاده دختربچه ها از عروسک به مراتب بیشتر از پسرهاست و این برگرفته از حس مادرپنداری آنان در آینده است.

در مورد پسربچه ها  گاهی قضیه کمی متفاوت است البته اگر میخواهیم جامعه‌ای بهتر داشته باشیم می‌خواهیم درک بهتری از یکدیگر داشته باشیم، می‌خواهیم با ایجاد حس همدردی و یکدلی دنیای قشنگ تری برای زندگی بسازیم، پس وقتش است کلیشه‌های اشتباه را کنار بگذاریم و تابوی «پسرها گریه نمی‌کنند» و «عروسک بازی فقط برای دخترها است» را بشکنیم.

بگذاریم پسرها هم با عروسک‌ها بازی کنند کودکان چه دختر باشند یا پسر، عروسک‌ها جز جدایی ناپذیر اسباب بازی‌هایشان هستند عروسک ها و فیگورها برای پسرها نیز مناسب‌ و ضروری هستند پسران و دختران باید به طورمساوری به عروسک‌ها و فیگورها در بازی خود دسترسی پیدا کنند.

رشد شخصیت کودکانرشد شخصیت کودکان

مردان هم باید بازی کردن را تجربه کنند، تربیت پدران و بازی کردن با عروسک ها راهی است که پسران ؛ این مردان آینده، مهارت‌های زندگی را دقیقا مانند دختران تمرین کنند. همچنین عروسک ها و فیگورها به کودکان، چه دختر یا پسر، کمک می کند که چگونگی حل مشکلات را یاد بگیرند و مهارت‌های زندگی در دنیای واقعی را تمرین کنند.

به آن‌ها یاد بدهیم احساسات خود را بفهمند و پنهان نکنند. به دخترها بگوییم «پسرها هم گریه می‌کنند» تا زنان و مردانی تربیت کنیم تا به جای اولین راه چاره «جدایی» با درک متقابل یکدیگر زندگی را بسازند نه آن که آن را نابود کنند.

اینستاگرام ـ میگنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس