پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

تصاویر جالب از زندگی روزمره بزرگترین خانواده دنیا

تاریخ نشر :جمعه 24 نوامبر 2023 اشتراک:
بزرگترین خانواده دنیا اخبار گوناگون
تصاویر جالب از بخش هایی از زندگی روزمره غیرمعمول بزرگترین خانواده دنیا با نزدیک به 200 نفر را تماشا کنید که همگی مسالمت آمیز زیر یک سقف زندگی می کنند.

خانواده ۱۹۹ نفره ای در هندوستان که همگی با هم زیر یک سقف زندگی می کنند بارها به عنوان بزرگترین خانواده دنیا سوژه خبری رسانه ها شدند. حالا این بار با گذشت بیش از یک سال از فوت پدر سالار خانواده، تصاویر جالبی از زندگی روزمره آنها را مشاهده می کنید.

بزرگترین خانواده دنیا

با دیدن تصاویر این مطلب شاید در وهله اول تصور کنید عکسی از یک رستوران با مشتری هایش است. سالن بزرگی که تا چند لحظه قبل محلی برای بازی و راه رفتن بچه های کوچک بود، فورا تغییر ماهیت داده و به سرعت با میزهای چوبی و صندلی های پلاستیکی پر می شود.

کاسه های استیل پر از مواد غذایی روی میز گسترده می شود و به گزارش پرشین وی به سرعت چندین و چند تن بزرگسال برای صرف غذا دور هم جمع می شوند.

ولی نکته جالب اینکه در واقع این محل رستوران نیست، بلکه سالن غذاخوری یک خانواده است، البته نه خانواده ای عادی، بلکه خانواده ای با ۱۹۹ نفر که تصور می شود شاید بزرگترین خانواده دنیا باشند!

بزرگترین خانواده دنیاسالن غذاخوری خانواده دویست نفره

بزرگترین خانواده دنیا تقریبا ۲۰۰ نفر عضو، همگی دوبار در روز یکی حوالی ساعت ۹ صبح و دیگری حدود ۵:۳۰ بعد از ظهر با هم در سالن غذاخوری خانه پنج طبقه شان در یکی از استان های هندوستان دور هم جمع شده و غذا می خورند.

آنها این کار را هر روز زیر نظر چشمان مراقب زیونا پدرسالار خانواده انجام می دهند که با وجود گذشت یک سال از فوت او، هنوز خاطره اش به شکل قاب های متعدد روی دیوار سالن غذا خوری زنده نگه داشته شده است. این قاب عکس ها همگی حاوی عکس زیوناست که گویی آنها را در حین غذاخوردن تماشا می کند.

خانه بزرگترین خانواده دنیاسالن غذاخوری و عکس های متعدد پدر خانواده روی دیوار

یکی از عکس های روی دیوار، عکس خانوادگی او در کنار بچه هایش است که بیشتر به عکس فارغ التحصیلی دانش آموزان مدرسه شباهت دارد و پدر خانواده پو [پیشنوند احترامی] زیونا در کنار آنها شبیه مدیر مدرسه ایستاده است.

پدر و سرپرست بزرگترین خانواده دنیا

در تصویر دیگری او در حین بازی فوتبال در ورزشگاهی دیده می شود که ظاهرا در ساخت آن برای روستایشان کمک کرده است و یا در عکس دیگری مشغول بالا رفتن از صخره، کار کردن در مزرعه و یا  کباب کردن غذا روی آتش است.

همه اینها عکس هایی از مردیست که اهالی خانواده اش اعم از همسران و بچه هایش او را “فرد برگزیده” و یا “مرد خدا” می نامند و به نظر می رسد دقیقا به دلیل همین دیدگاه است که او توانسته برخلاف عرف معمول چندین و چند همسر و فرزند داشته باشد، بدون اینکه کسی چه از اعضای خانواده و چه از اهالی روستا با او مخالفت کند.

کارهای روزمره خانواده پرجمعیتصحنه ای از تعدادی از اهالی خانه در حین کارهای روزمره شان

پدر سالار بزرگترین خانواده دنیا که مثل بیشتر اهالی روستای میزو خودش را تنها با نام اولش خطاب قرار می داد در سال ۲۰۲۱ بر اثر دیابت و فشار خون بالا در سن ۷۶ سالگی فوت کرد و به گزارش پرشین وی از او ۳۸ همسر، ۸۹ فرزند و ۳۶ نوه به جا ماند. البته یکی از همسرانش یعنی ۳۹امین همسرش پیش از او فوت کرد.

در طول دوران حیات این مرد چند زنه، خانواده اش به شهرت جهانی دست یافتند و مدام در لیست مقاله های مربوط به موارد عجیب و غریب جا می گرفتند و حتی تا به امروز نیز برخی توریست های کنجکاو از گوشه و کنار هندوستان بدون اطلاع قبلی به روستای آنها می روند تا با چشم خود زندگی این خانواده غیرمعمول را تماشا کنند.

غذا در خانواده پرجمعیترسیدگی به تهیه غذا در خانواده

سرپرست بعدی خانواده دویست نفری

البته آقای زیونا تنها پدر سالار خانواده اش نبود بلکه همچنین رهبری یک فرقه مسیحیت هزاره به نام “کلیسای نسل جدید” را نیز به عهده داشت. وی بعد مرگ پدرش در سال ۱۹۹۷ زمام امور را در دست گرفت و پس از زیونا نیز پسر بزرگش نونپارلیانا سرپرستی اهالی خانواده را عهده دار شده است.

پسر ارشد او مردی ۶۰ ساله است که روی یک صندلی نسبتا سلطنتی که دسته های آن با مجسمه شیر تزیین شده، می نشیند. وی در عمارت بیش از ۱۰۰ اتاقه در کنار دو همسرش، ۱۳ فرزند و همچنین مادر زاتیانگی (همسر اول آقای زیونا) زندگی می کند.

جانشین پدر سالارپسر ارشد خانواده در کنار دو همسرش که کنارش نشسته اند و تعدادی از فرزندانشان

مادر زاتیانگی ۸۳ ساله و دیگر بانوان سالخورده بزرگترین خانواده دنیا منزل نظارت بر امورات داخل منزل را برعهده دارند و آقای نونپارلیانا نیز مسئولیت اداره مزرعه ای را به عهده دارد که بیشتر سبزیجات مصرفی خانواده را تولید می کند. علاوه بر این به همراه دیگر بزرگان خانواده، مسئول برگزاری دعای هفتگی خانواده است.

وی در گفتگویی گفت: “پدرم به ما ارزش دوست داشتن و مراقبت از تک تک اعضای خانواده را یاد داد. عشق و محبت است که توانسته ما را متحد نگه دارد.”

ناگفته پیداست که رسیدگی به کارهای خانه در ملک پنج طبقه این خانواده ۲۰۰ نفری نیز دشوار است. تهیه مواد اولیه برای غذا از جمله پخت روزانه ۸۰ کیلوگرم برنج و یا شست و شوی دیگ های بزرگ از جمله کارهای خانه این خانواده غیرمعمول است.

بزرگترین خانواده دنیاخانه چند طبقه خانواده ۱۹۹ نفره

تهیه و ترجمه: گروه سرگرمی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: straitstimes

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده