چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

دختر بدون بینی که زیبایی منحصر به فرد خود را دارد

تاریخ نشر :جمعه 24 نوامبر 2023 اشتراک:
مادر و دختر تسا و مادرش اخبار گوناگون
تصاویری از دختر بدون بینی را تماشا کنید که علی رغم مشکلات و چالش های متعدد در سلامتی اش، همیشه شاد و خوش روحیه به نظر رسیده و تعریف جدید دیگری از زیبایی ارائه می دهد.

در زیر با دختر بدون بینی آشنا خواهید شد که اجازه نداده این نقص زیبایی او را تحت تاثیر قرار دهد بلکه با روحیه شاد همیشگی اش، زیبایی منحصر به فرد خود را پدید آورده است.

دختر بدون بینی

تسا با بیماری مادرزادی ارینینا به دنیا آمده، بدین معنی که او به طور کامل فاقد بینی است. به گزارش پرشین وی این ناهنجاری تنها بر تعداد بسیار اندکی از افراد جهان عارض می شود و برای تسا نیز از همان بدو تولد چالش های متعددی را به وجود آورد ولی با این وجود این دختر کوچولو اشتیاق بی نظیری به زندگی دارد.

دختر بدون بینیدختری بدون حس بویایی

در این بیماری مادرزادی، بینی در داخل رحم مادر رشد نکرده و در نتیجه روی صورت غایب است. وضعیت تسا از این حالت فراتر است چرا که حتی فاقد حس بویایی است، یعنی بخشی از مغز که مسئول تشخیص بوهاست در او وجود ندارد. ولی با وجود چالش های متعدد، والدین تسا دختر کوچشان را زیبا و منحصر به فرد می دانند.

گرینی و ناتان ایوانز، پدر و مادر تسا دختر بدون بینی ، در طول سونوگرافی متوجه ناهنجاری صورت فرزندشان شده و در آن زمان که تنها پنج ماه دیگر تا پایان بارداری باقی مانده بود، شوکه شده و احساسات مختلفی را تجربه کردند. گرچه در ابتدا با پذیرفتن این حقیقت مشکل داشتند ولی بعد قاطعانه با خود عهد بستند بهترین مراقبت و پشتیبانی را نسبت به فرزندشان داشته باشند.

تسا قدرتمندترین دخترتسا و مادرش

چالش های دختر  کوچولو بدون حس بویایی

مدت کوتاهی پس از تولد، او به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد و به سرعت تحت عمل جراحی تراکئوستومی برای تنفس قرار گرفت و در عین حال در آن سن حساس و کوچک مجبور به عمل جراحی آب مروارید شد.

دو سال بعد این دختر کوچولو تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفت تا یک بینی مصنوعی را زیر پوست وی به کار ببرند تا در آینده نیز زمینه ساز تعبیه بینی مصنوعی شود . البته تصمیم برای ادامه این عمل برای والدین تسا آسان نبود ولی در عین حال آن را فرصتی برای بهبود وضعیت ظاهری دخترشان در نظر گرفتند. عمل مذکور شامل پیوند استخوان و پوست می شود که معمولا در نوجوانی و در زمان رشد کامل صورت، انجام می شود.

بچه فاقد دماغتسا دختر بدون بینی

دختر بدون بینی با زندگی بدون بینی خود گرفته است و به تنفس با دهانش و بدون داشتن حس بویایی بسنده کرده، به گزارش پرشین وی چیزی که شاید بسیاری به سادگی از کنار چنین نعمتی گذشته و به آن توجهی نمی کنند. ولی با تمام این سختی ها، شادی مسری تسا و اشتیاقی که به زندگی نشان می دهد، دلیل قدرتمندی برای تمایل او برای داشتن یک زندگی کامل است.

طبق گفته پدرش او همیشه به محض ورود به هر محفلی فورا فضا را شاد کرده و روحیه همه را بالا می برند. “او به هر اتاقی که وارد شود، می تواند حال و هوای آنجا را تغییر داده وهمه را شاد کند.”

مادر و دختر تسا و مادرشتسا در کنار مادرش

تهیه و ترجمه: گروه خبر پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: brightside

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده