دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در برخی استان‌ها کلید خورد

تاریخ نشر :سه‌شنبه 29 نوامبر 2022 اشتراک:
اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در برخی استان‌ها اخبار گوناگون
یارانه در همه کشور های جهان به اشکال مختلف به اقشار جامعه پرداخت می شود. در کشور ما بعد از حذف ارز 4200 , پرداخت یارانه ماهیانه تغییرات زیادی پیدا کرد و اکنون خبر از اعطای کالابرگ به گوش می رسد.

طرح اجرای پرداخت کالا برگ به زودی در سراسر کشور اغاز میشود و مردم به جای دریافت یارانه نقدی کالا برگ دریافت می کنند. اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در برخی استان ها کلید خورده است و وزارت اقتصاد از اجرای ان در سراسر کشور در ماه آینده خبر داد. جزییات خبر  اجرای کالابرگ الکترونیکی را در پرشین وی ببینید.

اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیکی

وزارت اقتصاد اعلام کرد: اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در یکی از استان‌های جنوبی کلید خورده و پس از آن احتمالا تا یک ماه آینده در کشور اجرا می‌شود.

– مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: تامین مالی کالابرگ مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه‌ای یعنی تقریباً ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در برخی استان‌ها

وزارت اقتصاد اعلام کرد ادعای اینکه دولت برای تامین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی دچار مشکل است در حالی مطرح می‌شود که اساسا تامین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه‌ای یعنی تقریباً ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به گزارش یک روزنامه با عنوان «وعده پشت وعده» توضیح داد: بار‌ها اعلام شد که موضوع طرح کالابرگ الکترونیکی مشکلی از نظر تأمین مالی ندارد، اما با توجه به اینکه نظام پرداخت یارانه‌ها جمعیت زیادی از مردم را متاثر می‌کند، لازم بود دولت با اطمینان درباره زیرساخت فنی اجرای طرح را دنبال کند تا مشکلی در تامین کالا و خرید‌های مردم پیش نیاید.

اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیکیاجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیکی

اقدامات دولت برای فراهم کردن زیرساخت‌های اجرای کالابرگ با جدیت دنبال شده، اما از آنجا که متولی اصلی کالابرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است با تغییر مدیریت این وزارتخانه در اجرا و بهره برداری این طرح اندکی تأخیر به وجود آمد و بر اساس آخرین اعلام، این وزارتخانه اجرای آزمایشی طرح در یکی از استان‌های جنوبی کشور را کلید زده و پس از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.

اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در برخی استان‌هااجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک در برخی استان‌ها

پیش بینی‌ها حکایت از آن دارد که اجرای آزمایشی بیش از یک ماه طول نکشد و پس از آن آماده اجرا در کشور خواهد بود.

تصمیم دولت هیچگاه برای ارائه کالابرگ الکترونیک تغییر نکرده، اما همچنان که اشاره شد تاخیری که پیش آمده به دلیل حصول اطمینان از فراهم بودن زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن در تمام شهر‌ها و روستا‌های کشور بوده و به این دلیل بود که یک مرحله آزمایشی دیگر نیز برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد؛ با اتمام این مرحله و ایجاد این اطمینان که مردم در شروع طرح بتوانند کامل از این ظرفیت استفاده کنند و شاهد پدیده صف نباشیم، کالابرگ الکترونیکی اجرا می‌شود.

ارائه کالابرگ الکترونیکارائه کالابرگ الکترونیک

ادعای اینکه دولت برای تامین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی دچار مشکل است در حالی مطرح می‌شود که اساسا تامین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت‌های یارانه‌ای یعنی تقریباً ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

اقتصاد۲۴ ـ تسنیم ـ ایسنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس