جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

معرفی پنج فیلم سینمایی جالب با محوریت مشکلات دانشجویی

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 08 دسامبر 2022 اشتراک:
اخبار گوناگون
یکی از مهم ترین دوران زندگی انسان دوران دانشجویی است . زمانی که وارد مرحله ای مهم از زندگی در جهت کسب دانش و البته موضوعات اجتماعی می شویم و حضورمان در جامعه اهمیت زیادی دارد.

فیلم های زیادی با محوریت دانشجویان ساخته و پرداخته شده اند. اگر چه این روزها فضای برخی دانشگاه ها پر التهاب است اما گرامی داشت روز فارغ التحصیلان آینده برای ساختن میهنمان بسیار ارزشمند است.فیلم مشکلات دانشجویی دانشگاه را در پرشین وی ببینید.

فیلم مشکلات دانشجویی دانشگاه

شانزده آذر روز بزرگداشت دانشجو است، به همین مناسبت به سراغ فیلم هایی رفته ایم که کاراکترها و سوژه اصلی فیلم حول این محور می‌چرخد. در این زمینه فیلم‌های زیادی وجود دارند هر چند فیلم بسیار تاثیرگذار و ماندگاری که صرفا سوژه‌ای دانشجویی داشته باشد در سینمای مان نداریم اما فیلم‌های زیادی هستند که با پرداختن به زوایایی از زندگی و شخصیت‌های دانشجویی در سینمای ما خوش درخشیده‌اند.

معرفی پنج فیلم مهم ایرانی با محوریت مشکلات دانشجویی

احمد رضا درویش، در فیلم «متولد ماه مهر» که بخشی از آن در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی فیلمبرداری شده است، بستر اصلی داستان را در دانشگاه روایت می‌کند.این فیلم با بازی

پوستر فیلم سینمایی «متولد ماه مهر» پوستر فیلم سینمایی «متولد ماه مهر»

محمورضا فروتن و میترا حجار درباره مهتاب، دختر دانشجویی است که در رشته جامعه‌شناسی تحصیل می‌کند. ارتباط عاطفی مهتاب با دانیال، همکلاسی‌اش، مخالفت پدر مستبدش با ازدواج آنها و مساله جداسازی دختران از پسران در دانشگاه، بستر اصلی داستان را شکل می‌دهد.

پوستر فیلم سینمایی «متولد ماه مهر» 

مسعود کیمیایی در فیلم «اعتراض»، بخشی از داستانش را با اعتراضات دانشجویی پیش می‌برد. در این فیلم، شخصیت یوسف با بازی پولاد کیمیایی در جریان تظاهرات دانشجویی بر اثر ضرباتی که به سرش وارد آمده دچار اختلال روانی شده است.

نمایی از فیلم سینمایی «اعتراض»نمایی از فیلم سینمایی «اعتراض»

نمایی از فیلم سینمایی «اعتراض»

عزیزالله حمیدنژاد هم در فیلم «آناهیتا » با بازی میترا حجار و شهاب حسینی  ونرگس محمدی داستان را توسط دانشجویان پیش برده است. خورشید و مهرناز دو دانشجوی رشته شیمی هستند که در ساختمانی متروک، آزمایشگاهی دایر و در آنجا تحقیقاتشان را روی کریستال‌های مولکول آب آغاز کرده‌اند. پس از مدتی و در جریان این تحقیق، مهرناز به طور مرموزی در آزمایشگاه کشته می‌شود. خورشید که در اثر این حادثه ضربه روحی سختی خورده، می‌کوشد با آزمایش‌های خاص ابداعی‌اش، به راز این جنایت پی ببرد.

پوستر فیلم سینمایی «آناهیتا»پوستر فیلم سینمایی «آناهیتا»

 

پوستر فیلم سینمایی «آناهیتا»

فیلم اکران‌نشده «عصبانی نیستم » با بازی نوید محمو زاده و باران کوثری داستان نوید، دانشجوی ستاره‌دار و اخراجی است که برای فراهم‌آوردن حداقل شرایط زندگی در رویارویی با بی‌اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا «عصبانی» نباشد و در تلاش است تا دختر مورد علاقه‌اش «ستاره» را از دست ندهد.

کمال تبریزی در «طعم شیرین خیال » داستان فیلمش را توسط دختری دانشجو به نام «شیرین» با بازی نازینین بیاتی روایت می‌کند که استادش «دکتر رازیانی» با بازی شهاب حسینی به شدت تعصب و تعلق خاطر نسبت به محیط زیست دارد و در یکی از سفرهای دانشجویی علمی صحرایی، به او ابراز علاقه می‌کند.

«نفس عمیق» به کارگردانی پرویز شهبازی یکی از کاراکترهای فیلمش با نام کامران را با بازی منصور شهبازی، دانشجو قرار داده است. او زندگی مرفه و خوبی دارد و جزو دانشجویان ممتاز است اما در مقطعی از زندگی‌اش دچار ناامیدی مطلق شده و لب به غذا نمی‌زند و شب‌ها هم نمی‌خوابد.

اینستاگرام ـ هنر امروز

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس