چهارشنبه, ۱۹ بهمن , ۱۴۰۱

چهره جدید علی دایی در مراسم خاکسپاری فوتبالیست معروف

تاریخ نشر :شنبه 10 دسامبر 2022 اشتراک:
اخبار گوناگون
کریم باوی ۱۶ آذر درگذشت و جامعه فوتبال را داغدار کرد. این ستاره بزرگ فوتبال ایران در دهه شصت مدت ها بود که به دلیل بیماری سرطان مثانه دچار مشکل شده بود و شیمی‌درمانی می‌کرد.

مراسم ختم ستاره بزرگ فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس روز جمعه در کرج و در بهشت سکینه این شهر برگزار شد. علی دایی در مراسم ختم کریم باوی شرکت کرد و یاد و خاطره او را زنده نگه داشت. چهره جدید علی دایی در مراسم خاکسپاری فوتبالیست معروف را در پرشین وی ببینید.

علی دایی در مراسم ختم کریم باوی

علی دایی در مراسم ختم کریم باوی حضور پیدا کرد. کریم باوی، ستاره سابق تیم ملی و باشگاه شاهین، چندی روز پیش بر اثر سرطان در گذشت.

دیروز، جمعه ۱۸ آذر علی دایی در مراسم ختم این مرحوم حاضر بود.

علی دایی در مراسم ختم کریم باویعلی دایی در مراسم ختم کریم باوی

گل‌های تماشایی مرحوم کریم باوی سرطلایی فوتبال ایران

مرحوم باوی که بازی در کشور قطر را هم در کارنامه دارد، در سال ۱۳۶۶ در مسابقه ای بین تیم آمریکای جنوبی و منتخب آسیا نیز به میدان رفت، بازی که مارادونا در تیم آمریکایی جنوبی حضور داشت و او در پایان مسابقه پیراهن مارادونا را به یادگار گرفت.

کریم باویکریم باوی

باوی در سال های ۶۱ و ۶۲ نیز در جبهه بود و یک بار در سال ۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی در فکه و یک بار هم سال ۶۲ در عملیات ثامن الائمه مجروح شده بود و ترکش‌هایی را در بدنش از آن عملیات‌ها به یادگار داشت.

کریم باوی در سالهای آخر به تنهایی زندگی می‌کرد و فقط با یکی دو نفر از دوستانش مثل همین علی اکبر یوسفی و اصغر مدیر روستا ارتباط داشت. او از اسطوره‌های فوتبال خوزستان محسوب می‌شد که توسط پرویز دهداری کشف شد و حدود ۲۳ بازی در تیم ملی انجام داد و ده گل هم برای ایران به ثمر رساند.

کریم باویروزهای اخر کریم باوی

جالب است بدانید که امیر قلعه نویی او را به تیم شاهین و ناصر ابراهیمی‌معرفی کرد و بعدها علی پروین که سرمربی پرسپولیس بود باوی را به این تیم بزرگ و پرطرفدار پایتخت برد به‌طوری‌که کریم سالها در پرسپولیس بهترین گلزن این تیم بود و گلهای بسیار زیادی را با ضربه سر به ثمر رساند. البته هواداران قدیمی‌پرسپولیس هرگز گلی که او با ضربه برگردان به تیم کمای شیراز زد را فراموش نمی‌کنند.

خیلی‌ها می‌گویند کریم باوی در دوره خودش بهترین سر زن آسیا بود به طوری که علی دایی ستاره بزرگ فوتبال ایران در مورد باوی گفته بود: آقا کریم در زدن ضربه سر خیلی از من بهتر است!

خبرآنلاین ـ ایسنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس