شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

سنگ مزار جدید مهسا امینی در زادگاهش «نامت متبرک باد»

تاریخ نشر :سه‌شنبه 01 نوامبر 2022 اشتراک:
سنگ مزار جدید مهسا امینی در زادگاهش «نامت متبرک باد» اخبار گوناگون
مهسا امینی نامی که سال ها در خاطر همه ما باقی خواهد ماند. دختر جوان سقزی که به تهران آمده بود و بعد از دستگیری توسط گشت ارشاد دچار مرگ شد و همین موضوع باعث اعتراضات بسیاری در کشور شد.

چهل روز از مرگ ژینا یا همان مهسا امینی گذشته است و همچنان کشور روزهای ناآرامی را سپری می کند. اگر چه مرگ این دختر جوان باعث تاثر بسیار زیادی در میان مردم کشورمان و همچنین دنیا شد اما بحث اعتراضات و برخی اغتشاشات این روزها از موضوع مرگ او به شدت فاصله گرفته است. سنگ مزار مهسا امینی را در پرشین وی ببینید.

سنگ مزار مهسا امینی

ویدئویی از سنگ مزار مهسا امینی که روی آن نوشته شده: «ژینا نامت سپیده دمی است که بر پیشانی آسمان می‌گذرد، نامت متبرک باد» را مشاهده کنید.

همچنین روی مزار او بیتی از اشعار حافظ نوشته شده:

«بر سرِ تربتِ ما چون گذری همت‌خواه

که زیارتگهِ رندانِ جهان خواهد بود»

علت فوت مرحومه مهسا امینی

در بیانیه سازمان پزشکی قانونی در خصوص علت فوت مرحومه مهسا امینی آمده است:

مهسا امینیمهسا امینی

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

شرح مختصری از گزارش علت فوت مرحومه مهسا امینی ارائه شده به مرجع قضائی که براساس پرونده بیمارستانی عمل جراحی کرانیوفارنژیومای مغز در بیمارستان میلاد در سال ۱۳۸۶، پرونده درمانی بیمارستان کسری در زمان منتهی به فوت، شرح معاینه ظاهری جسد و کالبدگشایی، نتایج آزمایش‌های سم‌شناسی و آسیب‌شناسی، تحقیقات قضایی و کمیته‌های کارشناسی متعدد تخصصی و فوق تخصصی تنظیم یافته است به شرح ذیل اعلام می‌شود:

علت فوت مرحومه مهسا امینیعلت فوت مرحومه مهسا امینی

متوفیه پس از عمل جراحی تومور کرانیوفارنژیومای مغزی در سن هشت سالگی دچار اختلال در محور مهم هیپوتالاموس هیپوفیز و غدد تحت فرمان آن (از جمله آدرنال و تیروئید) شده است. به علت این بیماری زمینه‌ای متوفیه تحت درمان با داروهای هیدروکورتیزون، لووتیروکسین و دسموپرسین بوده است.

ایشان در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۲ از ساعت ۱۹:۵۶ به‌طور ناگهانی دچار افت هوشیاری شده و متعاقب آن بر زمین می‌افتد که با توجه به بیماری زمینه‌ای، متوفیه توانایی لازم جهت جبران و تطابق با وضعیت ایجاد شده را نداشته، لذا در شرایط مذکور دچار اختلال ریتم قلب و کاهش فشار خون و متعاقب آن کاهش سطح هوشیاری شده که به دلیل انجام عملیات احیای قلبی تنفسی غیرموثر در دقایق حساس اولیه، دچار هیپوکسی شدید و در نتیجه آسیب مغزی شده است.

علی رغم برگشت عملکرد قلبی متعاقب عملیات احیای پرسنل اورژانس، حمایت تنفسی انجام شده کارساز نبوده و با وجود انتقال ایشان به بیمارستان و زحمات کادر درمانی بیمارستان کسری، بیمار به علت نارسایی چند ارگانی (M.O.F) ناشی از هیپوکسی مغزی در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۵ فوت می‌نماید.

مهسا امینیآخرین لحظات زندگی مهسا امینی

لازم به ذکر است با استناد به مدارک پزشکی بیمارستانی، بررسی سی. تی اسکن مغز و ریه، نتایج معاینه ظاهری جسد و کالبدگشایی، آزمایشات آسیب شناسی، فوت نامبرده ناشی از اصابت ضربه به سر و اعضا و عناصر حیاتی بدن نبوده است.»

اینستاگرام ـ ایمنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس