سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲

اسیدپاشی مرد ۲۵ ساله شیرازی به همسر ۱۷ ساله اش

تاریخ نشر :چهارشنبه 23 مارس 2022 اشتراک:
اسیدپاشی در شیراز حوادث روز
در این مطلب ماجرای یک اسیدپاشی در شیراز را مشاهده می کنید که در آن یک جوان 25ساله بر سر همسر 17ساله اش آورد

اسیدپاشی یکی از ناجوانمردانه ترین کارهایی است که کسی می تواند در حق فرد دیگری انجام دهد. متاسفانه آمار آن در ایران کم نیست و هرزچندگاهی از این دسته اخبار می شنویم. امروز در پرشین وی می خواهیم ماجرای یک اسیدپاشی در شیراز را برای شما تعریف کنیم.

اسیدپاشی در شیراز

اسیدپاشی به همسر در جهرم؛ متهم بلافاصله بازداشت شد.جوانی که به علت اختلاف خانوادگی پس از پاشیدن اسید بر روی اعضای بدن همسرش از محل متواری شده بود،توسط پلیس جهرم دستگیر شد.

سرهنگ رزمجویی فرمانده انتظامی جهرم گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره اسید پاشی در یکی از روستاهای این شهرستان، بلافاصله شناسایی و دستگیری عامل در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی بخش کردیان در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که فردی حدودا ۲۵ ساله به علت اختلاف خانوادگی پس از پاشیدن اسید بر روی اعضای بدن همسرش سریعا از محل متواری شده است.

اسیدپاشی در شیرازجزئیات اسیدپاشی در شیراز

سرهنگ رزمجویی با بیان اینکه ماموران پس از انجام تحقیقات اولیه و همچنین استفاده از ابزارهای نوین پلیسی موفق شدند متهم را در کمتر از ۲ ساعت شناسایی و دستگیر کنند، گفت: این فرد، انگیزه خود را مشکلات خانوادگی با همسر ۱۷ ساله خود عنوان کرد.

فرمانده انتظامی جهرم گفت: متهم اسیدپاشی در شیراز برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

درباره معضل اسیدپاشی

بر اساس یک پژوهش ۵۱ درصد قربانیان اسیدپاشی مرد و ۴۹ درصد زن بودند . صورت و نواحی فوقانی تنه بیشتر از هر جای دیگری هدف حمله قرار گرفته بودند و اسیدپاش معمولاً یکی از اعضای نزدیک خانواده یا بستگان بوده است.

بیشترین دلیل اسیدپاشی، خواستگاری ناموفق، رابطه خارج از چارچوب ازدواج یا درخواست طلاق بود. عواملی مثل فقر، وضعیت بد اجتماعی و اقتصادی و کلاهبرداری مالی هم از دیگر عوامل شایع بودند.

اسیدپاشی در شیرازاسیدپاشی

بیشتر قربانیانی که در این تحقیق بررسی شدند (۷۱ درصد) متأهل بودند. نیمی از زنان هدف حمله شوهر یا بستگان دیگر قرار گرفته بودند و بقیه آن‌ها هدف افراد غریبه.

مردان قربانی نیز در بیشتر موارد هدف حمله افراد غریبه (۳۶٪)، نامعلوم (۳۵٪)، در حین دعوا (۱۷٪) یا قربانی حمله همسرشان (۱۲٪) بودند.

متوسط سن قربانیان ۳۶ سال و متوسط سوختگی ۳۰ درصد بود. اکثر قربانیان مرد مجرد و اکثر قربانیان زن متأهل بودند.

فارس و ویکی پدیا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فرادرس