پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

دستگاه بخار پز در خانه

اشتراک:
دستگاه بخار پز خانه داری
بخارپز کردن مواد غذایی یکی از روش های سالم و بهداشتی برای پخت و پز می باشد. این روش پخت و پز با حفظ ارزش مواد غذایی، یک غذای سالم و رژیمی را برای شما آماده خواهد کرد. با ما همراه باشید .

غذاهای بخارپز شده خواص غذایی بیشتری دارند. اگر قصد دارید که یک بخـارپز تهیه کنید، پختن غذاهای سالم و کم‌کالری نیز وقت و انرژی زیادی لازم دارد برای تهیه ی دستگاه بخار پز با ما در پرشین وی همراه باشید .

دستگاه بخار پز

– برای ساختن این دستگاه، یک قابلمه برداشته و آبکشی روی آن قرار دهید.سپس مقداری آب در قابلمه بریزید ( به میزانی که آبکش با آب برخورد نکند) حالا هر ماده ای راکه می خواهید بخار پز کنید، روی آبکش قرار دهید .اجاق گاز را روشن کنید تا مواد غذایی شما بخار پز شود.ه کمک بخارپز ها و روش بخارپز کردن مواد غذایی انواع ویتامین ها و خواص آن ها نیز حفظ می شود . در واقع در این روش آب مواد غذایی از بین نمی رود و مواد غذایی با بخار حاصل نیز پخته می شوند .

در این حالت مواد غذایی خشک نمی شود و دیگر نیازی به روغن هم نمی باشد که همین عامل باعث شده تا سلامت مواد غذایی بالاتر برود . یکی از اصلی ترین کارایی بخارپز را می توان همین نکته دانست . خارپز ها از آن دسته از دستگاه های چند منظوره هستند . شاید وقتی نام بخارپز ها بشنوید تنها فکر کنید که به کمک این دستگاه ها می توان سبزیجات را بخارپز کرد . اما در حقیقت با بخارپز ها می توان انواع گوشت ، ماکیان ، برنج ، حتی پاستا و تخم مرغ و دیگر صیفی جات را بخارپز کرد . به کمک این محصول می توانید حجم بالایی از غذاها را بدون احتیاج به ظرف دیگری تهیه کرد .

دستگاه بخار پزبخار پز کردن آسان در خانه

ساخت دستگاه بخارپز خانگی

در برخی از بخارپز ها قابلیت پخت سوپ نیز امکان پذیر است ، در واقع در پایین این دستگاه نیز یک سینی برای جمع کردن شیرابه مواد غذایی وجود دارد ، از طرف دیگری هم اگر این مواد غذایی نیز سرریز شوند درون این سینی جمع می شوند و می توانید آن را بیرون بیاورید و تمیز کنید .قابلیت گرم نگهدارنده مواد غذایی در بخارپزیکی دیگر از کارایی بخارپز ها همین قابلیت گرم نگه داشتن می باشد . برخی از بخارپز ها قابلیت گرم نگه داشتن مواد غذایی را تا یک الی دو ساعت دارند . برای این کار تنها نیاز است تا این تنظیمات را اعمال کنید و اطمینان دشاته باشید که در بخارپز آب وجود داشته باشد .

وجود تایمر در بخارپز ها یکی دیگر از کاربردی ترین قابلیت بخاپز ها می باشد به کمک تایمر شما می توانید مدت زمان لازم برای پخت مواد غذایی را مشخص کنید و یا این امکان وجود دارد که بعد از پخت مواد غذایی دستگاه خاموش شود تا از مصرف انرژی هم جلوگیری شود . حتی برخی از بخارپز های دیجیتالی که پیشرفته تر هم هستند قابلیت تاخیر در پخت را دارا می باشند . به عنوان مثال می توان از شب قبل درون بخار پز آب بریزید و آن را طوری تنظیم کنید که دستگاه فردا صبحش شروع به کار کند .

امکان تهیه برنج و تخم مرغ در بخارپزمدل بخار پز های جدید دارای یک ظرف جداگانه برای پخت برنج می باشند ، پخت برنج با هواپز ها می تواند از یک ربع تا ۴۵ دقیقه زمان ببرد اما در نهایت این اطمینان وجود دارد که برنج خوبی پخته می شود ، برای تهیه تخم مرغ هم باید بیان کنیم که برخی از بخارپز ها دارای سبد جا تخم مرغی هستند و می توان تخم مرغ ها را درون این سبد ها جای گذاری کرد و درون بخارپز آن ها را درست کرد .

لیموتاپ

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس