ویژگی های افراد خونسرد که تحت هیچ شرایطی آرامش از دست نمی دهند

اشتراک:
ویژگی های افراد خونسرد که تحت هیچ شرایطی آرامش از دست نمی دهند روانشناسی
با عادت های جالب و ویژگی های افراد خونسرد آشنا شوید که تحت هیچ شرایطی آرامش خود را از دست نمی دهند و به خوبی با بحران ها و شرایط غیر منتظره رو به رو می شوند.

آیا تاکنون پیش آمده نسبت به افراد خونسردی که همیشه آرامش دارند رشک برده باشید؟ گویی اصلا هیچ چیز در دنیا نمی تواند آرامش آنها را بگیرد. شاید جالب باشد بدانید این افراد عادات خاصی دارند که حتی شما هم با اتخاذ آنها می توانید بهتر بر آرامش خود مسلط باشید. بله درست خواندید، برخی چیزهای مشخص وجود دارد که بدون زحمت می توان در زندگی به کار برد. در زیر با ویژگی های افراد خونسرد آشنا می شوید.

ویژگی های افراد خونسرد

افراد خونسرد معمولا صرف نظر از شرایطی که در آن قرار گرفته اند از روی عمد سعی می کنند وضعیت روحی خود را ثابت نگه دارند و به گزارش پرشین وی معمولا چند عادت را به طور روزمره در زندگی به کار می برند که در این کار به آنها کمک می کند.

  • کنترل استرس
  • واکنش مسالمت آمیز به درگیری ها
  • مواجه شدن با چالش ها
  • آرام و معقول باقی ماندن
  • پردازش احساسات ناخواسته

لیستی از کارهایی که افراد خونسرد و آرام متفاوت از بقیه انجام می دهند تا همیشه آرامش خود را حفظ کنند را می خوانید:

عادت اول: ذهن آگاهی را تمرین می کنند.

ذهن آگاهی یعنی تنها روی لحظه فعلی تمرکز کنید. با تمرین ذهن آگاهی، شما نسبت به خود آگاهی پیدا کرده و دیگر نگران چیزهایی که هنوز رخ نداده، نیستید. به همین دلیل تمرین ذهن آگاهی به مردم کمک می کند تا استرس ها و نگرانی ها را از بین برده و آرامش خود را حفظ کنند. برای تمرین ذهن آگاهی، می توانید پیاده روی طولانی با افکار شفاف، مدیتیشن، انجام یوگا، تای چی و نوشتن افکار را امتحان کنید.

ویژگی های افراد خونسردعادات جالب افراد آرام

عادت دوم: مدیریت زمان انجام می دهند

یکی از ویژگی های افراد خونسرد  این است که در زندگی عجله نمی کنند. آنها از قبل برنامه ریزی کرده و به طور کارآمد زمان خود را مدیریت می کنند. وقتی باید کاری را انجام داده و یا جایی بروند زمان زیادی پیش روی خود دارند. به همین دلیل حتی اگر با تاخیر ناخواسته مواجه شوند، وحشت زده نشده و به نحوی سعی می کنند به نحوی کار مد نظرشان را سر وقت به اتمام برسانند.

عادت سوم: مراقبت از خود را در اولویت قرار می دهند.

افراد خونسرد هرگز امور مربوط به مراقبت از خود را با چیزهای دیگر معاوضه نمی کنند. آنها سطح بالایی از خود آگاهی دارند که موجب می شود افراد منظمی باشند. چنین افرادی هرگز استرس سبک زندگی بسیار پرمشغله را به خود وارد نمی کنند. آنها منظم نرمش می کنند، بازی ها و ورزش های مختلفی را انجام می دهند، به موقع به رختخواب رفته و زود بیدار می شوند و تناسب اندام خود را حفظ می کنند. به گزارش پرشین وی داشتن سبک زندگی سالم در حفظ آرامش و اوقات بدون استرس نقش زیادی دارد.

عادت پنجم: روال زندگی شان را حفظ می کنند.

از ویژگی های افراد خونسرد و آرام این است که هرگز ذهنشان را درگیر افکار غیرضروری نمی کنند و بنابراین سعی می کنند برخی کارهای روزمره را هر روز به شکل یکسانی انجام دهند. آنها فشار زندگی روزانه را با از قبل تعیین کردن برخی چیزهای ساده کم می کنند، مثلا از قبل به اینکه صبحانه چه بخورند و یا در محل کار چه بپوشند فکر می کنند.

برنامه غذایی هفتگی و یا روتین معمول صبحگاهی برای خود وضع کنید تا بدین شکل چنین مسائلی را از فرآیند تصمیم گیری روزانه حذف کرده و به ذهن خود استراحت دهید.

عادت ششم: محدودیت های سالم وضع می کنند.

یادگیری خود باوری یکی از عادت های مهم افراد خونسرد است. آنها می دانند دقیقا در کدام نقطه باید خط بکشند و اگر جایی لازم ببینند “نه” بگویند، در این کار تردید نمی کنند. این عادت باعث می شوند آنها با آرامش تعادل خود را در زندگی حفظ کنند. وقتی در چیزی گرفتار شوند از کمک گرفتن از دیگران امتناع نمی کنند و هرگز زندگی شخصی را قربانی تعهدات کاری نکرده و برعکس آن را نیز انجام نمی دهند.

عادت های افراد خونسردروش های خونسرد بودن

عادت هفتم: شکست ها و پس رفت ها را قبول می کنند.

انعطاف پذیری ذات دوم و از ویژگی های افراد خونسرد است. درست به همان نسبت که ترجیح می دهند همیشه با برنامه پیش بروند، در عین حال همیشه آماده پذیرفتن این نکته هستند که زندگی غیر قابل پیش بینی است و چیزهایی ممکن است در مسیر پیش بیاید که از قبل تعیین نشده است. به گزارش پرشین وی رویکرد پذیریش باعث می شود آنها به خوبی با بحران های زندگی تطابق پیدا کرده و دیدگاه آرام خود نسبت به مسائل را حفظ کنند.

عادت هشتم: فروتن هستند.

افراد خونسرد و آرام فروتن بوده و احساس خود برتر بینی ندارند. آنها کار خود با اعتقاد انجام م یدهند ولی هرگز از دستاوردهای خود دچار خودبینی نمی شوند. آنها افرادی فروتن و متواضع هستند که بر این باورند باید کار خود را آنطور که باید انجام داده و در مقابل انتظاری ندارند.

عادت نهم از ویژگی های افراد خونسرد : انتظارات خود را مدیریت می کنند.

از دیگر ویژگی های افراد خونسرد و آرام این است که با مشاهده عینی دیگران و پذیرش آنها بدون قضاوت و پیش داوری، انتظارات خود را از بقیه مدیریت می کنند. وقتی کسی احساسات آنها را جریحه دار کرده و یا رفتار غیرمنتظره ای از خود نشان دهد، آنها از کاه، کوه نمی سازند.

عادت دهم: روابط صادقانه با مردم دارند.

افراد آرام و خونسرد قانون اصالت را بلد هستند. آنها اعتبارشان را نزد خود و اطرافیانشان حفظ کرده و ارتباطات واقعی با مردم دارند. آنها در تمام عرصه های زندگی در روابط خود با خانواده، دوستان، آشنایان و حتی غریبه ها صادق هستند.

تهیه و ترجمه: گروه روانشناسی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: themindsjournal

گردآوری:
برچسب ها:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
جراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
چگونه از خودخوری کردن دور شویم؟ عواقب خودخوری چیست؟ چگونه از خودخوری کردن دور شویم؟ عواقب خودخوری چیست؟

بعضی از افراد در مقابله با مشکلاتی که در زندگی رخ می دهد دچار خودخوری شده و به روان خود آسیب می رسانند در این مطلب به موضوع خودخوری و راههای درمان پرداخته ایم.

درمان اضطراب واسترس باراحت ترین روشهای خانگی
خاطرات بد زندگی را اینگونه از ذهن خود رها کنید
انتخاب همسر ایده ال را با دانستن این نکات خواهید داشت
بیماری روانی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید
با این ترفندها مچ یک شخص دروغگو را هنگام دروغ گفتن بگیرید
به کودکانتان بیاموزید که چگونه خوش بین باشند
کودکان موفق را با اینطور حرف زدن تربیت خواهید کرد/ حتما بخوانید
اضطراب این تاثیرات خطرناک را روی مغز میگذارد
عصبانیت خودتان را در محیط کار اینگونه کنترل نمائید
چرا خاطرات دوران کودکی درست یادمان نمی آید؟
مردان در ازدواج دوم موفق ترند یا زنان؟
خیانت کردم اما حالا پشیمانم ، چگونه می توانم زندگی ام را سر و سامان دهم!
انتقاد چیست؟ انواع انتقاد کردن و شیوه درست انتقاد کردن کدامند؟
رمز و رازهای رابطه با خانواده شوهر ! چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟
نکات آموزنده برای از بین بردن خودشیفتگی(فرزندسالاری) کودکان
به چه کسانی شیرین عقل می گویند
افراد کم رو و خجالتی موفق می شوند؟
دختران در آرزوی پسر بودن
رازهای درونی خانم ها که بهتر است مردها از آنها با خبر باشند