شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

تغییرات بزرگ در زندگی و نشانه های شروع حرکت آن در جهت مثبت

اشتراک:
تغییرات بزرگ در زندگی روانشناسی
با مواردی از نشانه های جالب از در راه بودن تغییرات بزرگ در زندگی آشنا شوید. این نشان ها معمولا حاکی از آن است که به زودی زندگی شما در جهت مثبت تغییراتی خواهد داشت.

جهان هستی به شیوه خاص خود با ما صحبت می کند و همیشه پیام هایی برای ما می فرستد ولی بستگی به خود ما دارد که آنها را متوجه شده و درک کنیم. وقتی تغییرات بزرگ در زندگی در راه باشد نیز به نحوی برای ما پیام می فرستد فقط به شرط اینکه گوش شنوا داشته باشیم.

نشانه های تغییرات بزرگ در زندگی

زندگی ثابت نیست و هرگز این طور نبوده، در عوض همیشه پویاست و تصمیم با خودمان است که در همان جایی که هستیم بمانیم و یا سطح خود را بالا بکشیم. وقتی زندگی در جهت بهتر در حال تغییر باشد، نشانه های آن الزما بسیار واضح نیست بلکه گاهی اوقات می تواند بسیار ظریف باشد و باید آنها را احساس کنیم. علاوه بر این فقط زندگی شما در حال تغییر نیست بلکه خودتان هم در حال تغییر و ارتقاء سطح هستید. به گزارش پرشین وی هشت موردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم از جمله نشانه های رایج شروع تغییرات مثبت در زندگیست.

نشانه اول: یاد گرفته اید چطور به شکل سالم تری با افکار منفی خود کنار بیایید.

وقتی افکار منفی به ذهن تان می آید ولی با این حال عادت کرده اید آنها را مدام کنترل کنید و دیگر مثل گذشته این افکار قدرت تاثیرگذاری روی شما را نداشته باشند، پس باید بدانید تغییرات بزرگ در زندگی در راه است. شما یاد گرفتید که بین افکار مثبت و منفی خود تفاوت قائل شوید و دیگر می دانید چه چیزهایی ارزش وقت و انرژی را داشته و چه چیزهایی ندارد.

علاوه بر این دیگر نیازی نمی بینید با اقدامات و عادات ناسالم با برخی از احساسات ناراحت کننده خود کنار بیایید (عادات ناسالمی مثل مصرف مواد مخدر و دارو، روابط سمی، عدم در نظر گرفتن محدودیت ها و ….از این دست هستند). شما این بار می دانید زندگی پر از بالا و پایین هاست ولی اجازه نمی دهید اوقات بد، شادی و آرامش تان را نابود کند. در همه کارهایتان مصمم هستید چرا که سبک فکری خود را در جهت بهتر تغییر داده اید.

نشانه دوم تغییرات بزرگ در زندگی : دیگر انکار نمی کنید.

وقتی تغییرات بزرگ در شرف وقوع باشد، متوجه می شوید در زندگی دیگر همه چیز را انکار نکرده و نادیده نمی گیرید. شما همه چیز را همان طور که هست می بینید، نه آنطور که می خواهید باشد. شجاعت روبه رو شدن با مسائل و مشکلاتی که در مسیر راه تان به وجود می آید را دارید و پنهان نشده و یا مدام از آنها فرار نمی کنید.

زندگی به شما آموخته گاهی اوقات ممکن است همه چیز غیرقابل پیش بینی باشد و هرگز نمی دانید چه چیزی برایتان در آستین دارد ولی با این حال اشکالی ندارد. تغییرات زندگی آسان نیستند ولی حالا می دانید که شیوه زندگی چنین است. هر مشکلی که داشته باشید آن را انکار نمی کنید. با قدرت، جرات و ذهنیت قوی با آن روبه رو می شوید.

نشانه سوم: به طور واضح می دانید چه می خواهید.

وقتی دیگر از نقطه انکار خارج شوید، به تدریج وارد مرحله ای از آگاه سازی و روشنگری می شوید. نه تنها می دانید از زندگی چه می خواهید و چه هدفی دارید بلکه می دانید چطور آنها را به دست بیاورید. به محض اینکه متوجه شوید چه می خواهید، به صورت خودکار آغوش خود را به روی دانستن چیزهایی که می خواهید، باز می کنید.

این ماجراجویی ممکن است آسان نباشد و یکی از مهم ترین تغییراتی است که در آن وارد می شوید و شاید پر از خشم، سختی، درد، موانع و شکست باشد ولی در عین حال وقتی در نهایت آن را درک کنید، متوجه می شوید ارزشش را داشته است. مهم نیست چقدر این مرحله معذب کننده بوده باشد، مهم این است که می دانید چه می خواهید و دیگر نمی توانید آن را نادیده گرفته و انکار کنید.

تغییرات بزرگ در زندگینشانه های تغییر زندگی

نشانه چهارم: مدام با افرادی مواجه می شوید که عمیقا با آنها ارتباط برقرار می کنید.

ملاقات با افرادی که از قبیله و خانواده روحی شما هستند یکی از بهترین تجاربی است که در زندگی می توان کسب کرد. وقتی بالاخره با افرادی مواجه شوید که در سطح عمیقی از احساس و معنویت با آنها ارتباط برقرار کنید پس یعنی جهان هستی این پیام را به شما می رساند که تغییرات بزرگ در زندگی در راه است.

برخورد با افرادی که از نظر روحی با آنها احساس نزدیکی می کنید یکی از تغییراتی است که زندگی را تغییر داده و می تواند فرصت شگفت انگیزی برای رشد روحی و روشنگری شما باشد.

نشانه پنجم: عمیقا آرامش درونی در خود احساس می کنید.

الزاما همیشه پول و چیزهای مادی نیست که در زندگی برایتان شادی می آورد، بلکه شادی با رضایت خاطر و آرامش درونی به دست می آید. شاید سال هاست اصالت خود را انکار می کنید و یا به گزارش پرشین وی ممکن است همیشه از پذیرفتن خود واقعی تان در تردید هستید ولی حالا همه چیز تغییر می کند.

هنگامی که با تغییرات بزرگ در زندگی سر و کار داشته باشید، جز پذیرفتن و دوست داشتن خود به همان شیوه ای که هستید، گزینه دیگری ندارید. در غیر این صورت به سادگی تا پایان عمر در همان وضعی که هستید، خواهید ماند. درک این امر که فقط آرامش درونی از همه چیز مهم تر است نمونه ای از تغییر بزرگ در زندگیست.

در این حالت دیگر به بازی ها و به جان هم افتادن انسان ها برای کسب قدرت و پول بیشتر اهمیتی نمی دهید و فقط روی رشد و زندگی خود توجه می کنید. می دانید که برای داشتن زندگی شاد و پربار، داشتن آرامش حرف اول را می زند.

نشانه ششم تغییرات بزرگ در زندگی : بیشتر از گذشته به حواس خود آگاهی دارید.

وقتی در مسیر ایجاد تغییرات بزرگ باشید، بیشتراز گذشته متوجه چیزهای مختلف می شوید. به موهبت هایی که قبلا به سادگی از کنار آنها رد می شدید حالا توجه بیشتری می کنید. خورشید را روی پوست و قطرات باران را روی انگشتانتان احساس می کنید، غذاهایی که می خورید خوشمزه تر از قبل هستند. حتی اگر همه اینها ساده و غیر مهم به نظر برسند ولی حقیقت این است که همین ها زندگی را به معنای واقعی “زندگی” می کنند.

شما دیگر صرفا در حال عبور و یا بودن در زندگی نیستید و یا به سادگی در حرکت نیستید. بلکه در واقع به معنای واقعی زندگی می کنید و از همه چیزهایی که زندگی ارائه می دهد تجربه کسب کرده و لذت می برید. تغییرات بزرگ در زندگی تنها به معنی ثروتمند و موفق بودن نیست بلکه به معنی تجربه کردن آن با شکوه تمام است.

نشانه هفتم: هر جا می روید متوجه اعداد فرشته می شوید.

اعداد فرشته مجموعه ای از عددهای تکرار شونده است که می تواند حامل معناهای مختلفی باشد. وقتی این اعداد فرشته ای را مدام ببینید یعنی جهان هستی با شما صحبت کرده و در مسیر تغییرات بزرگ هستید. اهمیت اعداد فرشتگان متفاوت است ولی چیزی که در همه اعداد یکسان است، تغییرات مهمی است که در حال رخ دادن است و باید برای آنها آماده باشید.

برای مثال دیدن مداوم عدد ۱۱۱۱ به معنی شروع جدید در زندگیست. دیدن مکرر ۲۲۲۲ یعنی جهان هستی به شما می گوید از موقعیت فعلی خود برای رسیدن به اهداف و رویاهایتان استفاده کنید. هر چه بیشتر این اعداد را مشاهده کنید یعنی پیام قوی تر است.

علایم تحول پیدا کردن زندگیعلائم تحول زندگی آینده

نشانه هشتم: به انتخاب خود سپاسگزارتر هستید و هر کاری را با مهربانی و وقار انجام می دهید.

تغییرات زندگی می تواند چالش برانگیز باشد و تطابق پیدا کردن با آن سخت به نظر می رسد به خصوص وقتی از نقطه امن خود خارج شوید. ولی وقتی به راستی آمادگی پذیرفتن تغییر بزرگ در زندگی باشید، این کار را با حس قدردانی و وقار فراوان انجام می دهید.

وقتی به این نقطه از زندگی خود وارد شوید نه تنها برای چیزهای خوبی که در زندگی دارید شاکر هستید بلکه قدردان تمام موانع، دردها، درس ها و مشکلاتی که در گذشته با آنها مواجه شدید نیز خواهید بود. چراکه بالاخره متوجه شده اید که همه چیز برای دلیلی رخ داده و همه این ها را تجربه کردید تا به کسی که امروز هستید، تبدیل شوید. به گزارش پرشین وی شما برای تمام تجارب زندگی خود چه خوب و چه بد سپاس گزار هستید.

وقتی بالاخره برای تغییرات بزرگ در زندگی آماده باشید، جهان هستی در کنار شما خواهد بود و به شما در این امر کمک خواهد کرد. فقط باید به آن گوش دهید. کنار آمدن با تغییرات بزرگ همیشه مسیر همواری نیست ولی اگر خوب خود را نگه دارید ارزشش را دارد. شما، ذهنیت تان و از همه مهمتر زندگی شما در جهت بهتر ارتقا پیدا می کند.

سوالات رایج

چطور تغییرات بزرگ ایجاد کنیم؟

برخی از بزرگترین تغییرات بزرگ با تغییر برخی رویکردهای ما در زندگی صورت می گیرد: چیزهایی مثل پذیرفتن مسئولیت کارهای خود، خارج شدن از محیط امن خود، استقبال از تغییر، تامل در خود و اعتماد به خود از جمله این موارد هستند.

تغییرات بزرگ در زندگی چیست؟

نمونه تغییرات بزرگ زندگی چیزهایی از قبیل ازدواج، از دست دادن شغل، ارتقای شغلی، از دست دادن یک عزیز، دچار شدن به بیماری جدی، تولد فرزند، رسیدن یه یک سن قابل توجه و بازنشستگی و … است.

چطور باید با تغییرات بزرگ زندگی کنار بیاییم؟

اگر فکر می کنید نمی توانید با تغییرات بزرگ زندگی کنار بیایید و یا به آنها رسیدگی کنید، این موارد را امتحان کنید: ورزش کنید. فعال باشید. بپذیرید که زندگی شما در حال تغییر است. برای حمایت به نزدیکان خود تکیه کنید. تا حد ممکن رژیم غذایی سالمی داشته باشید. خوش بین باشید. به خودتان ایمان داشته باشید.

تهیه و ترجمه: گروه روانشناسی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: themindsjournal

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس