سلامتRSSاشتراک:

برای سفت شدن شكم

1- برای سفت شدن شكم یاید حركات مربوط به آن را هر روز انجام دهید دلیل: عضلات شكم نیاز به استراحت و بهبودی دارند. در طول زمان استراحت است كه ماهیچه ساخته می شود. ‘كتی كیلر’ مربی و نویسنده كتاب ‘ تمرین های كتی برای هنر پیشگان’ اظهار می دارد كه: ‘انجام تمرین های شكمی […]

1- برای سفت شدن شكم یاید حركات مربوط به آن را هر روز انجام دهید دلیل: عضلات شكم نیاز به استراحت و بهبودی دارند. در طول زمان استراحت است كه ماهیچه ساخته می شود. ‘كتی كیلر’ مربی و نویسنده كتاب ‘ تمرین های كتی برای هنر پیشگان’ اظهار می دارد كه: ‘انجام تمرین های شكمی برای 3 تا 5 روز در هفته موجب می شود شما عضلات سفت، و شكم صافی پیدا كنید.’

2- تمرین كامل شكم نیم ساعت طول می كشد دلیل: كیلر معتقد است. ‘اگر نیم ساعت طول بكشد تا شما احساس كنید عضلات شكمتان در تحرك هستند، پس احتمالا حركات را اشتباه انجام می دهید. …نحوه انجام دادن حركات را مجددا بازبینی نمایید و بر روی مدت زمان تمركز نكنید. همیشه كیفیت مهم تر از كمیت است.

3- دراز نشست خیلی آرام، عضلات را محكم تر می كند دلیل: آنقدر كه روند معمولی دراز نشست شما را لاغز می كند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربی ها كمك نمی كند. در حقیقت كندی در انجام حركات اصلا سودمند نیست. تمرینات باید به شما در هر حالتی كمك كنند: چه بخواهید وارد ورزش كیك بوكس شوید چه بخواهید یك چمدان را از روی زمین بلند كنید. در هر دو حالت ذكر شده شما كارهای خود را كه در حالت اسلو موشن(slow motion) كه انجام نمیدهید.

4- بهترین زمان برای انجام حركات شكمی، آخر تمرین ها می باشد دلیل: ‘گیلبرت ویلت’ محقق، فیزیوتراپیست و استاد دانشگاه نبراكسا، دانشكده علوم پزشكی می گوید: ‘هیچ فرقی نمی كند شما چه زمان ورزش های شكمی را انجام دهید، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرینات است كه باید مورد توجه قرار گیرد.’ بنابراین بهترین زمان وقتی است كه احساس كنید می خواهید تمرینات را انجام دهید. اما اگر می خواهید در ابتدای تمرینات حركات مربوط به شكم را انجام دهید، اول باید خودتان را حسابی گرم كنید. هنگامیكه خون در گردش باشد، می توان به آسانی از بروز بسیاری از آسیب دیدگی ها جلوگیری كرد.

5- با انجام حركات پایلیت (Pilates ) نمی توانید شكم خود را 6 تكه كنید دلیل: ‘كیمبرلی لیون’ یك مربی خصوصی در لوس آنجلس معتقد است كه: ‘این حركات بیشترین تاثیر را بر روی شكم شما می گذارند و اگر آنها را به همراه یك رژیم غذایی سالم انجام دهید، به طور حتم می توانید لایه های مورد نظر خود را بر روی شكم به وجود آورید. شكل شكم، قد و بلندی نیم تنه بالایی شما، جزء اموری هستند كه به ژن هایتان ارتباط پیدا می كند.’

6- بدون وزنه و دستگاه نمی توانید شكم خود را آب كنیددلیل: شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید، البته بسیاری از ورزشكاران برای اینكه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند از وزنه استفاده می كنند. لیون می گوید: ‘بسیاری از دستگاهها و وزنه ها برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید، ممكن است فشار به قسمت های كه نباید، وارد شود. او برای ما یك نصیحت دیگر هم دارد: به زمین بچسبید كه هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر جایی به راحتی می توانید پیدا كنید.

نتیجه بیشتر در زمان كمتر ‘لیو جردن’، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اكینوكس در شهر نیویورك رازها را برای ما فاش می كند:

حركات را كمی آرام تر انجام دهید: با چهار شماره بالا بیایید و با 4 شماره به حالت اول باز گردید. 5 تا 10 ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید. حركات خود را كم كم انجام دهید: این كار باعث می شود تا عضلات شكم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شكم وارد شود.

شكم خود را صاف كنید انجام این حركت به شما كمك می كند تا شكمتان را لاغر تر كنید. در حالی كه صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شكم دراز بكشید. وزنتان را بر روی كمر و شكم بدهید و سعی كنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند كنید. برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یك مرتبه دیگر این حركت را تكرار كنید./خ-ش

پارسی طب

اخبار مرتبط :

روش های شگفت انگیز آب کردن شکم !

65 حرکت انیمیشن برای لاغر کردن شکم

بهترين زمان براي انجام حركات شكمي

    مطالب مرتبط:

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت