مشاهده : 55ستون یادداشتRSSاشتراک:

خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد

خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد
این نوجوانان به قصد خروج از کشور راهی شدند ولی سر از مکان قاچاق اعضای بدن در آوردند

برنامه ماه عسل مانند سال های گذشته هر شب با یک موضوع جذاب مهمان خانه های شما شد. در برنامه شب گذشته ماه عسل , احسان علیخانی میزبان چند نوجوان بود که سرگذشت شنیدنی داشتند. ماجرای این نوجوانان خروج از کشور به طور غیر قانونی بود.

خروج از کشور

احسان علیخانی در قاب بیستم ماه عسل، میزبان دو نوجوان فریب خورده بود. آن دو با تبلیغات رویایی غریبه ای، دل به دریا زدند و قصد خروج از کشور به شکل غیرقانونی را داشتند. البته همه دلیل و هدف آنها، کار کردن در خارج از کشور و کمک به خانواده بود؛ اما ماجرا جور دیگری رقم خورد.

خروج از کشور

ماجرای خروج از کشور

امیرحسین یکی از این نوجوانان درباره چگونگی این اقدام گفت: یکی از همکلاسی‌های من خارجی بود و به همراه دوستم با داماد آن‌ها چند روز مسیر مدرسه به خانه را می‌رفتیم. داماد دوست من با تحقیقاتی که از محله ما می‌کند، متوجه نیاز مالی ما می‌شود و می‌ فهمد من یک سال به خاطر کار ترک تحصیل کرده ام. به من پیشنهاد کرد با او به خارج از کشور بروم تا کمک خرج خانواده باشم.

وی ادامه داد: پیشنهادهای او وسوسه آمیز بود. چنان از مهاجرت و امکانات کشور دیگر می گفت که برای من تبدیل به یک رویای شیرین شده بود. البته من درباره خانواده ام چیزی به او نگفته بودم، اما او شش ماه با من ارتباط برقرار کرد و نقاط ضعف خانواده من را شناخت. تا اینکه به همراه محمد امین تصمیم گرفتیم، با او همراه شویم.

محمد امین نوجوان کم سن تر درباره دلیلش برای این کار گفت: مادر و پدر من کار می کنند و به خاطر فشار کار خیلی دوست داشتم کمک خرج خانواده شوم؛ با اینکه پدر و مادرم هیچ وقت از من پولی نخواستند.

خروج از کشور دو نوجوان

خروج از کشور

خروج از کشور دو نوجوان

سپس امیرحسین درباره روز خروج از کشور گفت: زمانی که تصمیم خود را گرفتیم، او به ما گفت از مرز که خارج شدیم به خانواده تان اطلاع می‌دهیم. اما وقتی به مرز رسیدیم سیم کارت‌ها را از ما گرفت. چند تا از همکلاسی هایمان از رفتن ما خبر داشتند اما به هیچ یک از افراد خانواده اطلاع نداده بودیم.

محمد امین ادامه داد: قرار شد یک ظهر جمعه با ماشینی که دنبالمان می‌آید، از مرز غیرقانونی خارج شویم. با ماشین تا دم مرز رفتیم و از کوه‌ها رد شدیم. سختی مسیر زیاد بود. گروه دیگری هم به ما اضافه شدند، ناگهان اسلحه روی سر ما گذاشتند و گفتند هیچ قراری بین ما نیست. داخل یک کلبه شدیم. ۶۴ ساعت در برف پیاده روی کردیم. کتانی‌ها و تبلت‌ها را از ما گرفتند و گفتند با دمپایی باید این مسیر را طی کنید. کوه‌ها را که رد کردیم با ماشین وارد یک سوله وسط بیابان شدیم.

داخل همان اتاق یک خانم نیز حضور داشت و ما را از شرایط بد آنجا آگاه کرد، او هم فریب خورده نامزدش بود. هر وقت از همان کسی که ما را قاچاق کرده بود علت این کار را می‌پرسیدیم، ما را کتک می‌زد و با اسلحه تهدیدمان می‌کرد. ما بعدها متوجه شدیم این مکان، مکان فروش اعضای بدن است.

قاچاق غیر قانونی

وحید برادر امیرحسین درباره چگونگی اطلاع از این اتفاق گفت: آن شب پدر محمدامین متوجه غیبت پسرش و خاموش بودن سیم‌کارت او می‌شود. برادر کوچک محمدامین پدر را در جریان این قاچاق می‌گذارد و پدر محمدامین به منزل ما می‌آید. طی پیگیری‌هایی که کردیم متوجه شدیم بچه‌های مدرسه را گروهی از کشور خارج کرده اند. قفل گوشی امیرحسین را در منزل باز کردیم و از پیامک‌ها متوجه شدیم قصد خروج از کشور را داشته اند. به پلیس اطلاع دادیم و با فرد خارجی تماس گرفتیم. او از ما ۵۰ هزار یورو بابت پس دادن بچه‌ها خواست و گفت آن‌ها خارج از کشور هستند. درحالی که ما طی ردیابی‌هایی که کرده بودیم (از سیم کارت محمدامین)، متوجه شدیم در یکی از شهر‌های مرزی هستند، اما بعدها سیم کارت دیگر خاموش شده بود.

وی ادامه داد: پس از چند روز عکس و ویدئوی امیرحسین و محمدامین را برای ما فرستادند. ویدئو‌ها و تصاویر از شکنجه امیرحسین و محمدامین بود. به خاطر دلخراش بودن تصاویر، فقط من و پدر محمد امین آنها را می دیدیم و به بقیه خانواده نشان ندادیم. مادرم در آن روزها حال خوبی نداشت.

در بخش دیگری از برنامه پدر و مادر امیرحسین و پدر محمدامین در برنامه حضور پیدا کردند.

پدر محمدامین گفت: ما هر لحظه فکر می‌کردیم دیگر راه برگشتی برای بچه‌ها نیست؛ چون مدام تهدیدات جدید می‌شنیدیم و درصدد تامین پول بودیم.

خروج از کشور

خروج از کشور به طور غیر قانونی

ماجرای فرار دو نوجوان

مادر امیرحسین هم درباره لحظات تلخ آن روزها گفت: از برگشتن امیرحسین قطع امید کرده بودم و باور نمی کردم امیرحسین برگردد. من در جریان هیچ یک از فیلم‌ها و عکس‌های ارسالی نبودم و به شدت حالم بد بود. همیشه می‌گفتم امیرحسین فدای ما شد و برای کمک به ما خودش را فدا کرد.

سپس، امیرحسین و محمدامین درباره حال و هوای آن روزها گفتند: دو ماه رنگ آفتاب به چشم نمی‌دیدیم و شب‌ها کار می‌کردیم، هیزم و خار جمع می کردیم. از گوشه و کنار می‌فهمیدیم که قاچاقچیان چه هدفی دارند. دو روز قبل از خروج از آنجا به ما گفتند اینجا پایان زندگی شماست. دو روز بعد با ماشین ما را به پایتخت کشوری بردند. به شهری رسیدیم و قرار شد ما را به شهر دیگری ببرند. آنجا پلیس ما را دستگیر کرد و رابط خارجی که ما را قاچاق کرده بود، با رشوه به پلیس ما را به شهر دیگری انتقال داد.

امیر حسین درباره چگونگی آزادی و برگشت به ایران توضیح داد: فردای آن روز ارتش آن کشور ما را دستگیر کرد. ما اسم واقعی خود را نگفتیم و چند روز ما را در کمپ نگه داشتند. چند روز بعد ما رها کردند و از ترمینال قصد جا به جا شدن به شهر دیگری را کردیم. در ترمینال با دوستان آن فرد خارجی که داماد دوستمان بود ما را در یک سوییت نگه داشتند. فرد خارجی در طول مسیر ما دو نفر را کتک می‌زد و دوستان او از این کتک‌ها شک کردند و متوجه ربوده شدن ما شدند. به همین دلیل قول کمک به ما را دادند. ما را داخل سوییتی بردند و آن فرد خارجی را کتک زدند و به درخواست خودمان قرار شد ما را به ایران برگردانند.

تبلیغات دروغ خروج از کشور

خروج از کشور

مراکز غیر قانونی خروج از کشور

این دو نوجوان از حال و هوای اولین تماس خود با خانواده گفتند: بعد از دو ماه اولین تماس
را از سفارت ایران با خانواده گرفتیم. حال خانواده‌های ما خیلی بد بود. اینترپل برای ما
بلیت تهیه کرد و از طریق سفارت به ایران برگشتیم.

خانواده محمد امین و امیرحسین از اولین دیدار بعد از دوماه گفتند؛ اینکه تا زمانی که
بچه ها را در فرودگاه ندیدند، باور نمی کردند آنها زنده باشند.

اما، شهاب مهمان دیگر ماه عسل بود و به خواست خودش تصویری از او پخش نشد.
او هم قربانی تبلیغات دروغ شده بود.

شهاب تحصیل کرده رشته حقوق که قصد خروج از کشور را داشت، گفت: پذیرش
یکی از بهترین دانشگاه های کشوری معروف را گرفتم. به سفارت کشوری در سطح
پایین‌تر مراجعه کردم و با خانمی آشنا شدم که کارش شکار کردن سوژه بود. آن خانم
من را با تیمی آشنا کرد تا اقامت کشوری را برایم بگیرند که در ایران سفارت ندارد
و بعد از آشنایی به راحتی برایم بلیت گرفتند و به کشور همسایه من را جابه جا کردند.

قاچاق اعضای بدن

وی ادامه داد: بعد از اینکه در فرودگاه به استقبال من آمدند، متوجه شدم این گروه گروگانگیر بودند و من مدارک جعلی را برای حضور در آن کشور امضا کردم. خودم و خانواده ام را تهدید کردند و گفتند کوچکترین حرکتی بکنی تو و خانواده ات را خواهیم کشت. از من پول می‌خواستند و من را برای قاچاق اعضای بدن فروخته بودند. خانواده ام به پلیس اطلاع نداده بودند. چند بار پول برای آنها ارسال کردند. حتی من شاهد بودم در آن روزها در حضور من یک دختر تحصیل کرده و هموطنم را ۲۰ هزار دلار فروختند؛ چرا که خانواده اش آن پول را فراهم نکرده بودند.

شهاب درباره چگونگی فرار خود از دست قاچاقچیان توضیح داد: آنها قصد انتقال من به کشور دیگری را داشتند. من همان زمان تصمیم به فرار گرفتم و حس می‌کردم من را با اسلحه می‌کشند. در یک لحظه که گروگانگیر‌ها دنبال کار‌های جابه جایی من بودند و از محل استقرار من خارج شدندظ فرار کردم و با تاکسی خودم را به سفارت رساندم. نهایتا من را طی یک فرآیند اطلاعاتی امنیتی به ایران انتقال دادند. بعد از آن خودم از نیروی انتظامی مسئله ام را پیگیری می‌کردم. باید از ناجا تشکر کنم تاکنون چند نفر را برای پرونده من دستگیر کردند.

در پایان شهاب درباره اشتباه خود گفت: اشتباهی که من مرتکب شدم، این بود که اگر کشوری فرش قرمز پهن کرده ولی سفارتی در ایران ندارد، نباید به آن کشور مهاجرت کرد؛ چون در این صورت به دام قاچاقچی ها می افتیم. کسی که به من و امثال من که تحصی لکرده هستیم، پیشنهاد می‌دهد تا با این هزینه کم به راحتی مهاجرت کنیم، حتما قاچاقچی است. من مرگ را با چشمان خود دیدم.

جزئیاتی درباره انتقادات به ماه عسل و یاسمین اشکی
خروج از کشور

ماجرای خروج از کشور در ماه عسل

برنامه «ماه عسل» روز سه شنبه فردی به نام «یاسمین اشکی» با سابقه یک دهه
بیماری ناشناخته با علائمی مشابه ایدز را دعوت کرد که حواشی زیادی به دنبال داشت.
برترین ها: برنامه «ماه عسل» در روز سه‌شنبه ۸ خرداد، فردی به نام «یاسمین اشکی»
با سابقه یک دهه بیماری ناشناخته با علائمی مشابه ایدز را دعوت کرد که به تازگی
و بعد از کنترل حداقلی بیماری (به تعبیر پزشک آمریکایی چیزی شبیه معجزه) به کشور بازگشته است.

میهمان برنامه مدعی می‌شود در ۱۷ سالگی به بیماری «ژنتیکی» ای مبتلا شده
که علائمش شبیه ایدز بوده و از ۱۴۰ بیمار مشابه در یک کلینیک آمریکایی، تنها او
زنده مانده و به دلیل تشابه بیماری‌اش با ایدز، «نذر» کرده تا زنده است «مردم ایران»
را از خطرات «ایدز» و بیماری های مقاربتی آگاه کند

به همین منظور، و با همراهی برنامه ماه عسل، به‌عنوان یک سلبریتی در حوزه
آسیب‌های اجتماعی معرفی و از مردم تقاضای کمک مالی می‌کند.

بعدتر روزنامه های اصولگرای جوان و صبح نو در سوگیری مشترکی به «یاسمین اشکی»
و برنامه «ماه عسل» حمله کرده اند و به زعم خودشان خبر از یک برنامه از پیش تعیین شده
در جهت احیای سند «۲۰۳۰» با حضور یاسمین اشکی و…داده اند.

پروفسور کرمی مؤسس انجمن “بیوتکنولوژی” که پیش از در گفتگو با صبح نو انتقادات تندی
از علیخانی کرده بود امروز هم به خبرگزاری مهر توضیحاتی را در این باره ارائه کرد که در ادامه آمده است:

بیماری ژنتیکی مهمان ماه عسل
خروج از کشور

مهمانان ماه عسل

«واقعاً تأسف‌بر‌انگیز است که کنار مجری یک کارشناس قرار نمی‌گیرد، این طور می‌شود
که مهمان برنامه هر چیزی را که می‌خواهد می‌گوید و مجری جز تأیید کردن کاری نمی‌تواند
انجام دهد چون اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارد.

ایشان در مورد یک بیماری ژنتیکی نادر صحبت کرد که سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال کرده،
باعث تب‌های طولانی‌مدت و عجیب شده و ویژگی‌هایی شبیه به ایدز داشته است اما
هرگز اسم بیماری را نگفت! چطور ممکن است شما از بیماری ژنتیکی مادرزادی صحبت کنید
که اسمش را نبرید؟!

اگرچه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم ایشان قبلاً در مصاحبه‌ای خودش را
بنیان‌گذار «کمپین ۴ دقیقه برای صلح» معرفی کرده و گفته که در زمان جنگ تحمیلی در تهران،
قربانی بمباران شیمیایی هوایی عراق بوده است (البته تهران هرگز بمباران شیمیایی نشد!)
طبق تحقیقات ما، اساساً داستان ایشان دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد.

امکان ندارد طرحی برای چندین بیمار در حال مرگ انجام شده باشد اما نام و نشانی از آن نباشد،
حتی نام پزشک هم مشخص نباشد‌؛ طبق تحقیقات ما اساساً داستان ایشان (یاسمن اشکی)
دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد‌.»

ماه عسل که در سال های گذشته به خاطر فرم غم انگیز اجرای علیخانی آماج حملات
می‌شد امسال جور دیگری نقد می شود، رسانه های نزدیک به اصولگرایان معتقدند
ماه عسل اصلی‌ترین پازل سناریویی را تکمیل کرده که اجرای سند ۲۰۳۰ در کشور را
هدف قرار داده است. باید ببینیم پایان این داستان به کجا می انجامد.

باشگاه خبرنگاران و مخبر

برچسب ها:

پارک آبی

مدیسه

آیسان پرواز

نو عروس

انتقاد شدید مجری معروف از عادل فردوسی پور : گزارشگری فردوسی پور فاجعه بود!انتقاد شدید مجری معروف از عادل فردوسی پور : گزارشگری فردوسی پور فاجعه بود!
داماد شدن فریدون محرابى ، بازیگری که برادر آشا محرابی نیست!داماد شدن فریدون محرابى ، بازیگری که برادر آشا محرابی نیست!
از بهنام بانی تا لیندا کیانی و بهاره افشاری | هنرمندان مشهوری که برای جام جهانی به روسیه رفتنداز بهنام بانی تا لیندا کیانی و بهاره افشاری | هنرمندان مشهوری که برای جام جهانی به روسیه رفتند
زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!زندگی محمد حسین میثاقی ؛ از اجرای برنامه با سِرُم تا ناخوابی به علت پدر شدن!
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوانزندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!۲۰ نکته جنجالی از زندگی حبیب | از مرگ دردناک همسر اول تا بازداشت و آزادی بی دلیل!
داستان کوتاه | اعرابی و مرد فیلسوف نماداستان کوتاه | اعرابی و مرد فیلسوف نما
تست هوش | معمای نوروزیتست هوش | معمای نوروزی
اس ام اس تبریک عید فطر (۸)اس ام اس تبریک عید فطر (۸)
چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۵۶) از بهنوش طباطبایی تا عکس دونفره بهنام بانی و لیندا کیانی در روسیه!چهره ها در شبکه های اجتماعی (۵۵۶) از بهنوش طباطبایی تا عکس دونفره بهنام بانی و لیندا کیانی در روسیه!
لیندا کیانی؛ پای ثابت حضور در جام جهانی ، از برزیل تا روسیه!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۵)لیندا کیانی؛ پای ثابت حضور در جام جهانی ، از برزیل تا روسیه!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۵)
بهاره افشاری؛ از ساختن مستند برای اسب سردار آزمون تا حضور در روسیه برای تشویق او!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۴)بهاره افشاری؛ از ساختن مستند برای اسب سردار آزمون تا حضور در روسیه برای تشویق او!| سبک زندگی افراد مشهور (۲۳۴)
داستان ضرب المثل جالب ، فوت کوزه گریداستان ضرب المثل جالب ، فوت کوزه گری
داستان ضرب المثل قدیمی ، خیاط هم در کوزه افتادداستان ضرب المثل قدیمی ، خیاط هم در کوزه افتاد
داستان ضرب المثل ،هنوز دو قورت و نیمش باقی ماندهداستان ضرب المثل ،هنوز دو قورت و نیمش باقی مانده
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
اپارک

آیسان پرواز

مدیسه
آسیب های وحشتناک عینک‌های آفتابی تقلبی موجود در بازارآسیب های وحشتناک عینک‌های آفتابی تقلبی موجود در بازار
استفاده از عینک آفتابی در تمام فصول سال توصیه می شود و در فصل تابستان توصیه اکید می شود
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
جدیدترین مدل های دکوراسیون برای خانه ، آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب
در پاتایا و آنتالیا چه می گذرد ؟ ایرانیان به دنبال چه هستند ؟
تورهای متنوع باکو با پرواز هفتگی ایران ایر !!
دختر و پسرهای اهل هیجان حتما ببینند !! داغ داغ
جدیدترین و شیک ترین و هیجان انگیزترین پارکـــــــــــــ آبی تهران !!
چیدمان شیک و طراحی فوق العاده اتاق کودک + تصاویر
مجلل ترین و باشکوه ترین عروسی های ایرانی !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
آخرین وضعیت گرانی بازار و کالاها
ماجرای مجوز ۱۰ هزار دلاری شکار قوچ به دو شکارچی آمریکایی
خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد
ساخت خانه های مدرن برای زلزله زدگان توسط سپاه
یادمان باشد که هم دانش‌آموزان و هم ناظم خاطی، قربانی‌اند!
آزار جنسی دانش‌آموزان در یک مدرسه‌ در تهران
سندروم سیندرلا و تب و تاب دختران جوان برای سیندرلا شدن
بررسی چگونگی حذف کنکور تا ۳سال آینده
گران‌ترین ازدواج‌ها مربوط به کدام شخصیت‌ها است؟
آمار های ضدو نقیض‌ بهزیستی در مورد مهدهای کودک غیرمجاز
خشونت علیه زنان خطری وحشتناک بیخ گوش بانوان
خدماتی که برجام برای ایران داشت!
تحصیل فرزندان کدام رؤسای دانشگاه‌ها در خارج از کشور؟
ماجرای شکنجه دختر توسط پدر سنگدل با قمه
مارک دوزی پدیده شایع علیه کالای ایرانی
پایان کار پیام رسان تلگرام در ایران
سوغات گران بهای یک هموطن ساکن اروپا برای ایرانی ها با قدمت ۱۲۰ سال
روایتی از کودک آزاری در ماهشهر
کشف مومیایی در شهر ری و توضیحات رئیس پزشکی قانونی استان تهران
بی‌نظمی و هرج و مرج در شعبه تأمین اجتماعی
ایران بی آب در چند سال آینده چگونه خواهد بود؟!
ثابت شدن قیمت مسکن تا چند ماه آینده
اثرات مخرب تلگرام به کدام کشورها آسیب زده است؟
بلایی که مصرف قرص‌های افزایش قد بر سرتان می‌آورند
بالا رفتن قیمت دلار در این سال ها با ما چه کرد؟
جزئیات شناسایی عامل حمله سایبری گسترده به کشور
چگونگی شرایط بیمه اتباع خارجی که در کشور مشغول به کارند
رسوایی عظیمی که منجر به سقوط فیسبوک شد
روزهای ترسناک دختران و زنانی که هویتشان را پنهان می‌کردند
خشکسالی از نوع کوکاکولا ,چگونه منابع آب جهان را کوکاکولا می بلعد؟
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
چیدمان میز ناهارخوری با اصول و قواعد پذیرایی شیک و مدرن ! + تصاویر
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه بهار 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
آسیب های وحشتناک عینک‌های آفتابی تقلبی موجود در بازار
آسیب های وحشتناک عینک‌های آفتابی تقلبی موجود در بازار
آخرین وضعیت گرانی بازار و کالاها
آخرین وضعیت گرانی بازار و کالاها
ماجرای مجوز ۱۰ هزار دلاری شکار قوچ به دو شکارچی آمریکایی
ماجرای مجوز ۱۰ هزار دلاری شکار قوچ به دو شکارچی آمریکایی
خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد
خروج از کشور , رویایی شیرین که به کابوسی هولناک تبدیل شد
ساخت خانه های مدرن برای زلزله زدگان توسط سپاه
ساخت خانه های مدرن برای زلزله زدگان توسط سپاه
یادمان باشد که هم دانش‌آموزان و هم ناظم خاطی، قربانی‌اند!
یادمان باشد که هم دانش‌آموزان و هم ناظم خاطی، قربانی‌اند!
آزار جنسی دانش‌آموزان در یک مدرسه‌ در تهران
آزار جنسی دانش‌آموزان در یک مدرسه‌ در تهران
سندروم سیندرلا و تب و تاب دختران جوان برای سیندرلا شدن
سندروم سیندرلا و تب و تاب دختران جوان برای سیندرلا شدن
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما