پنج شنبه, ۳ فروردین , ۱۴۰۲

پنیر هالومی و یا کبابی و طرز تهیه ۲ ساندویچ خوشمزه و آسان

اشتراک:
پنیر هالومی آشپزی و شیرینی
با پنیر هالومی که به اسم پنیر کبابی نیز معروف است می توان غذاهای مختلفی تهیه کرده و غذاهای معمول را از یکنواختی خارج کرد، یکی از ساده ترین روش های کاربرد این نوع پنیر، استفاده از آن برای تهیه ساندویچ های متنوع است.

ساندویچ همیشه گزینه ای آسان و خوشمزه برای ناهار و یا شام است. تهیه ساندویچ در منزل این امکان را به شما می دهد تا آن را با مواد تازه، سالم تر و تازه تر آماده کنید. در زیر با دو نوع ساندویچ پنیر هالومی (به پنیر کبابی هم معروف است) آشنا می شوید که در کنار پنیر و نان به مواد چندان زیادی نیاز ندارد.

پنیر هالومی چیست

هالومی نوعی پنیر قبرسی از شیر بز و گوسفند و یا گاو است. به گزارش پرشین وی پنیر هالومی به خصوص به عنوان پنیر کبابی برای غذاهای کبابی، ساندویچ ها، سبزیجات گریل و سالاد بسیار محبوب شده است.

این پنیر قبرسی وقتی وقتی گرم می شود شکل خود را حفظ می کند و از این رو برای کباب کردن و یا سرخ کردن مناسب است.

پنیر هالومی چه طعمی دارد؟

هالومی طعمی شور و کمی تند و بافتی لاستیکی دارد و بهترین زمان خوردن آن درست بعد از گریل کردن است چرا که هنوز گرمی آن حفظ شده است.

پنیر هالومی را چطور باید پخت؟

این نوع پنیر معمولا به شکل قالبی عرضه می شود و تمام کاری که باید انجام دهید برش دادن و گریل کردن و یا سرخ کردن دو طرف آن در ماهیتابه است. سریع می پزد و فقط لازم است هر طرف آن را دو دقیقه روی حرارت نگه دارید.

پنیر هالومیساندویچ سبزیجات با پنیر هالومی

ساندویچ هالومی با سبزیجات مختلف شماره ۱

این ساندویچ غذایی سریع و خوشمزه برای روزهایی است که وقت زیادی برای تهیه غذا ندارید و در عرض کمتر از ۱۵ دقیقه آماده می شود. همچنین این غذای گیاهی گزینه خوبی برای وقت هاییست که نیاز دارید با خود اسنک و یا غذایی در محل کار و … همراه داشته باشید.

مواد لازم:

 • ۲ عدد نان پنینی (نان کوچک ساندویچی)
 • ۲ قاشق چایخوری سس تند
 • ۲ قاشق غذاخوری مایونز
 • یک مشت پر کاهو
 • ۱ عدد هویج
 • یک دوم خیار
 • ۱ عدد گوجه فرنگی
 • یک تکه پنیر هالومی
 • برگ های تازه ریحان
راهنمای تصویری تهیه ساندویچمراحل تصویری ساندویچ

طرزتهیه:

مرحله ۱: نان را تست کنید تا کمی کرانچی شود.

گام ۲: سس مایونز تند این ساندویچ را با ترکیب مایونز و سس تند آماده کرده و خوب هم بزنید تا یک دست شود.

مرحله ۳: مایونز را روی نان پنینی بزنید.

گام ۴: هویج را به شکل نوارهای نازک برش زده و خیار و گوجه را نیز خرد کنید.

مرحله ۵: کاهو، هویج، خیار، گوجه فرنگی را روی نان مایونزی شده قرار دهید.

مرحله ۶: پنیر هالومی را به تکه های مد نظرتان برش زده، مقداری به آن روغن زیتون زده و روی یک ماهیتابه گریل روی حرارت متوسط قرار دهید. حدود دو الی سه دقیقه هر طرف پنیر هالومی را گریل کنید و آن را روی سبزیجات ساندویچ قرار دهید.

مرحله ۷: ریحان تازه را روی پنیر قرار داده، به گزارش پرشین وی مقداری کاهو و سس بیشتر آن اضافه کرده و ساندویچ را با تکه دیگر نان ببندید.

ساندویچ پنیر هالومی ساده با سس های پیشنهادی شماره ۲

 • ۴ عدد نان سیاباتا و یا نان ساندویچی گرد
 • ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون
 • هشت تکه نازک برش خورده پنیر هالومی
 • ۱ عدد گوجه فرنگی بزرگ
 • ۱ قاشق غذاخوری سس بالزامیک گلیز و یا پستو (اختیاری)
پنیر کبابیساندویچ هالومی با سس بالزامیک

طرزتهیه:

مرحله ۱: داخل نان را مقداری با روغن زیتون چرب کنید (می توانید با براش این کار را انجام دهید). در این آموزش از اسپری روغن زیتون استفاده شده است.

مرحله ۲: ماهیتابه بزرگ نچسب و یا ماهیتابه گریل را روی حرارت متوسط قرار داده و نان های از قبل چرب شده را روی آن بگذارید تا حدود ۲ الی ۳ دقیقه تست شود. نان ها باید فقط کمی تست شود.

مرحله ۳: تکه های هالومی را داخل ماهیتابه بگذارید (اگر ماهیتابه کوچک است به نوبت و اگر بزرگ است همه را با هم داخل ماهیتاب بگذارید)

گام ۴: هالومی را به مدت ۲ دقیقه و یا تا وقتی که کمی قهوه ای شود داخل ماهیتابه گریل کنید، طرف دیگر را نیز به مدت ۲ دقیقه دیگر گریل کنید.

مرحله ۵: روی هر ساندویچ یک تکه گوجه فرنگی و دو تکه پنیر هالومی قرار دهید.

مرحله ۶: در صورت تمایل روی ساندویچ مقداری سس بالزامیک گلیز و یا سس پستو بریزید و یا آن را به صورت ساده صرف کنید.

نکته: این ساندویچ هم داخل ماهیتابه چدنی و هم نچسب (نان استیک) آزمایش شده و نتیجه آن در ماهیتابه نچسب بهتر شده است چرا که اگر پنیر هالومی اگر به مدت بیشتری حرارت ببیند آب می شود. بنابراین در صورت امکان از ماهیتابه نچسب برای آماده کردن این ساندویچ استفاده کنید.

طرزتهیه ساندویچ با پنیرتکه های پنیر هالومی داخل ماهیتابه

سوالات رایج و نکات مفید درباره کاربرد پنیر کبابی

آیا هالومی برای رژیم گیاهخواری است؟

برخی از تولید کنندگان پنیر هالومی، آن را از مایه پنیر حیوانی درست می کنند که آن را تبدیل به غیرگیاهی می کند. بنابراین اگر به دنبال پنیر گیاهی هستید باید مطمئن شوید که از مایه پنیر غیرحیوانی تهیه شده باشد.

چطور از لاستیکی شدن پنیر هالومی جلوگیری کنیم؟

برای اینکه این پنیر بیش از حد لاستیکی نشود، به گزارش پرشین وی نباید بیش از اندازه آن را بپزید و بلافاصله بعد گریل و وقتی هنوز گرم است، سرو کنید.

آیا می توانیم برای تهیه هالومی از ماهیتابه معمولی به جای تابه گریل استفاده کنم؟

بله مطمئنا می توانید، در ساندویچ شماره یک از تابه گریل استفاده شده ولی شما می توانید از تابه هایی که در اختیار دارید نیز استفاده کنید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: sixhungryfeet، iheartvegetables

گردآوری:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
آشپزی
بیشتر >
فرادرس