دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

اشک‌های جواد خیابانی در فراق مادرش روی آنتن زنده

تاریخ نشر :جمعه 09 دسامبر 2022 اشتراک:
اشکهای جواد خیابانی اخبار گوناگون
مادر برای همه ما محکم ترین تکیه گاه است. لذت خوردن دستپخت مادر و شنیدن صدایش برای همه ما نعمتی بزرگ است و از دست دادن این نعمت خلا بزرگی در قلب هر انسانی ایجاد می کند.

جواد خیابانی مجری و گزارشگر فوتبال است و همواره چهره ای مردمی و متواضع داشته است که به دور از حاشیه ها فعالیت می کند. او اما بسیار مرد با احساسی است و بارها روی انتن زنده ابراز احساسات او را دیده ایم. اشکهای جواد خیابانی در فراق مادرش روی آنتن زنده  را در پرشین وی ببینید.

اشکهای جواد خیابانی

جوادخیابانی در حالی که در فراق مادرش روی آنتن زنده اشک می ریخت گفت: دلم برای مادرم تنگ شده خیلی هم تنگ شده است.

اشک‌های جواد خیابانی در فراق مادرش روی آنتن زنده

نحوه کنار آمدن با مرگ مادر با توجه به سن فرزند

هر چقدر سن فرزندان کمتر باشد احتمال آسیب پذیری آن‌ها از این رویداد بیشتر خواهد بود چراکه کودکان کمتر می‌توانند مفهوم مرگ را درک کنند. این مفهوم چهار مولفه اصلی دارد که کودکان تا اوایل دوره نوجوانی نمی‌توانند به فهم کاملی از آن دست یابند.

اشکهای جواد خیابانیاشکهای جواد خیابانی

نخستین مولفه مفهوم مرگ این است که فرد فوت شده دیگر هرگز زنده نمی‌شود و هیچ‌گاه باز نخواهد گشت. مورد بعدی این است که همه موجودات زنده روزی می‌میرند. درباره سومین مولفه می‌توان به این نکته اشاره کرد که فرد فوت شده دیگر نشانه‌های حیاتی ندارد و قادر به انجام اعمالی که در حین حیات خود انجام می‌داده نیست. چهارمین مولفه این است که مرگ به علل متفاوتی رخ می‌دهد.

اشکهای جواد خیابانیجواد خیابانی

این ناتوانی در فهم مفهوم مرگ مشکلات بسیاری را برای کودکان رقم می‌زند. تقریبا می‌توان گفت همه کودکان هنگامی که با مرگ مادر مواجه می‌شوند تا هفته‌ها علائمی از اختلالات روان شناختی از خود نشان می‌دهند.

 مراحل سوگ را بشناسید و از آن‌ها عبور کنید

به طور طبیعی همه افراد در مواجهه با سوگ یکسری واکنش‌ها از خود نشان می‌دهند. اگر این واکنش‌ها به حالتی مزمن تبدیل نشود و فرد با آگاهی آن‌ها را بخشی از فرایند سازگاری روانی در نظر بگیرد، مشکلی برای فرد داغدیده ایجاد نخواهد کرد.

این مراحل انکار، خشم، چانه زنی و حسرت، احساس غم و اندوه و پذیرش را شامل می‌شود. در واقع در ابتدا افراد نسبت به خبر مرگ دچار انکار می‌شوند. این مسئله به خصوص در مرگ‌های ناگهانی بیشتر اتفاق می‌افتد. فرد داغدیده باور نمی‌کند که با مرگ عزیزش مواجه شده و این مسئله را انکار می‌کند.

مرگ مادرمرگ مادر

پس از آنکه به تدریج باور مرگ در او بیشتر شد احساس خشم را تجربه خواهد کرد. ممکن است بسیار شنیده باشید که افراد می‌گویند ” چرا من؟” درواقع خودشان را مستحق این غم و اندوه نمی‌دانند و از این بابت احساس خشم را تجربه می‌کنند. در مرحله چانه زنی و حسرت فرد به عقب باز می‌گردد. مدام کارهایی که می‌توانست برای متوفی انجام دهد را بررسی می‌کند و به خاطر انجام ندادن آن‌ها حسرت می‌خورد. به دنبال همه این افکار فرد غم و اندوه شدیدی را تجربه خواهد کرد که در نهایت با گذر از آن می‌تواند به پذیرش و سازگاری برسد.

اینستاگرام ـ میگنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس