دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

دلنوشته نسرین مقانلو در تاریکی شب برای پسرش ارشیا

تاریخ نشر :جمعه 09 دسامبر 2022 اشتراک:
دلنوشته نسرین مقانلو در تاریکی شب برای پسرش ارشیا اخبار گوناگون
اتفاق تلخی که برای بانوی هنرمند ایرانی نسرین مقانلو افتاد به این راحتی ها قابل فراموش شدن نیست. عشق مادر و فرزندی که بین خانم بازیگر و ارشیا اولین فرزندش بود در میان هنرمندان هم شهره بود.

نسرین مقانلو را معمولا در نقش زنان قدرتمند و ثروتمند دیده ایم. او بازیگر توانمندی است و این روزها سخت ترین روزهای زندگی اش را تجربه می کند. او پسر جوانش را از دست داد و برای همیشه عزادار او ماند. دلنوشته نسرین مقانلو در تاریکی شب برای پسرش ارشیا را در پرشین وی ببینید.

دلنوشته نسرین مقانلو

انسان چگونه جان می‌دهد؟

حضرت امیرالمومنین علی(ع) در بخشی از خطبه ۱۰۹ کتاب شریف نهج البلاغه در مورد کیفیت جان دادن انسان سخن به میان می‌آورد و می‌فرماید: سختی جان کندن و حسرت از دست دادن دنیا، به دنیا پرستان هجوم آورد. بدن‌ها در سختی جان کندن، سست شده و رنگ باختند.

دلنوشته نسرین مقانلو در تاریکی شب برای پسرش ارشیادلنوشته نسرین مقانلو در تاریکی شب برای پسرش ارشیا

مرگ آرام آرام همه اندامشان را فرا گرفته، زبان را از سخن گفتن باز می‌دارد و او در میان خانواده‌اش افتاده با چشم خود می‌بیند و با گوش می‌شنود و با عقل درست می‌اندیشد که عمرش را در پی چه کارهایی تباه کرد و روزگارش را چگونه سپری کرده است.

دلنوشته نسرین مقانلوعزاداری نسرین مقانلو

به یاد ثروت‌هایی که جمع کرده می‌افتد؛ همان ثروت‌هایی که در جمع کردن آن‌ها چشم بر هم گذاشته و از حلال و حرام و شبهه‌ناک گرد آورده و اکنون گناه جمع‌آوری آن همه بر دوش اوست که هنگام جدایی از آن‌ها فرا رسیده و برای وارثان باقی مانده است تا از آن بهره‌مند گردند و روزگار خود بگذرانند.

انسان چگونه جان می‌دهد؟انسان چگونه جان می‌دهد؟

برخی از واقعیت‌ها در زمان حیات، بر انسان پوشیده است و لحظه مرگ بر او آشکار می‌شود؛ زیرا در آن زمان که آدمی از مرز دنیا می‌گذرد، فرشته مرگ را می‌بیند و در آستانه جهان غیب قرار می‌گیرد. در چنین حالتی است که رابطه او با اطرافیان و اطرافیانش با وی قطع می‌شود؛ نه محتضر می‌تواند مشاهدات خود را برای آنان بگوید و آنچه بر وی می‌گذرد، توضیح دهد و نه اطرافیان قادرند به اطلاعات و مشاهدات محتضر پی ببرند و از چگونگی حالش آگاهی یابند. سیدجواد موسوی در مقاله‌ای با مدد جستن از آیات و روایات اهل بیت علیهم السلام به اموری که محتضر هنگام مرگ مشاهده می‌کند، پرداخته است که در ذیل می‌آید.

شخص محتضر ظرف چند لحظه که انتقال روح او انجام می‌شود، پرده از جلوی دیدگانش کنار رفته، از عالم دیگر شاهد مناظر مطبوع یا رنج‌آور این دنیا می‌شود.

به عبارت دقیق‌تر می‌توان گفت: برخی از واقعیت‌ها در زمان حیات بر انسان پوشیده است و لحظه مرگ بر او آشکار می‌شود؛ زیرا در آن زمان که آدمی از مرز دنیا می‌گذرد، فرشته مرگ را می‌بیند و در آستانه جهان غیب قرار می‌گیرد.

در چنین حالتی است که رابطه او با اطرافیان و اطرافیانش با وی قطع می‌شود؛ نه محتضر می‌تواند مشاهدات خود را برای آنان بگوید و آنچه بر وی می‌گذرد، توضیح دهد و نه اطرافیان قادرند به اطلاعات و مشاهدات محتضر پی ببرند و از چگونگی حالش آگاهی یابند.

اینستاگرام ـ همشهری انلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس