دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

چهره جدید علیرضا رئیسی و دخترش بازیگر دنیای شیرین بعد از ۲۵ سال

تاریخ نشر :چهارشنبه 30 نوامبر 2022 اشتراک:
فرزند علیرضا رئیسی بازیگر اخبار گوناگون
صدا و سیما زمانی برای نوجوانان سریال های آموزنده و جذابی تهیه می کرد که در میان نوجوانان و خانواده هایشان بسیار محبوب بودند. سریال هایی همانند دنیای شیرینی و دنیای شیرین دریا از خاطره انگیز ترین سریال های آن زمان بودند.

سریال دنیای شیرین یکی از محبوب ترین سریال هایی بود که برای نوجوانان دهه شصت پخش می شد و شیرین و دو برادرش ماجراهای جالبی داشتند که بیننده را با خود همراه می کردند. فرزند علیرضا رئیسی بازیگر دنیای شیرین بعد از ۲۵ سال از پخش این سریال را در پرشین وی ببینید.

فرزند علیرضا رئیسی بازیگر

چهره جدید علیرضا رئیسی و دخترش بازیگر دنیای شیرین بعد از ۲۵ سال

چهره جدید علیرضا رئیسی و دخترش بازیگر دنیای شیرین بعد از 25 سالچهره جدید علیرضا رئیسی و دخترش بازیگر دنیای شیرین بعد از ۲۵ سال

سریال دنیای شیرین

“دنیا از دریچه چشم نوجوانها”

قطعاً سریالهایی که مسعود رسام و بیژن بیرنگ برای نوجوانان و کودکان در دهه ی ۷۰ ساختند را می توان در زمره ی بهترین آثار کودک و نوجوان کل تاریخ تلویزیون ایران قرار داد. سریال هایی که گرچه قرار بود به منظور انتقال پیام و با بار آموزشی ساخته شوند اما این اولویت “پیام رسان بودن” چیزی از جذابیت های دراماتیک و نمایشی آنها نمی کاهد. به بیانی دیگر ویژگی پیام رسان بودن بر کل اثر سوار نمی شود و تنها به میزان لازم خودنمایی می کند بنابراین این سریال ها هنوز هم پس از گذشتِ دو دهه قابلیت این را دارند که مخاطب را با خود همراه کنند؛ حتا مخاطبِ غیرکودک را.

«دنیای شیرین»، محصول سال ۱۳۷۶، داستان زندگی روزمره ی دختر نوجوانی به نام شیرین (زهرا جواهری) را به تصویر می کشد. سریال ساختاری اپیزودیک دارد و در هر قسمت آن داستان مجزایی با مضمونی متفاوت و به قصد انتقال پیامی خاص روایت می شود و این روایت ها هر یک منجر به نتیجه گیری خاصی می شوند که در واقع هدف اصلی ساخت این سریال بوده است.

سریال دنیای شیرینسریال دنیای شیرین

کارگردان، در کنار به تصویر کشیدن لحظات شادی بخش و کودکانه ی زندگی کاراکترهایش، به ابعاد تلخ تر و واقعیات نه چندان خوشایند که آن ها هم بخشی از زندگی اند توجه داشته است. مثلاً مقوله هایی چون “مرگ”، “جدایی”، “تنهایی” و … از عناصری اند که در برخی از قسمت های سریال کارگردان مستقیماً به سراغشان می رود و آن ها را برجسته می سازد.

به عنوان مثال، همسر دایی (با بازی خوب رضا عطاران) درگذشته و سعید پسر خردسال دایی (سپهر آزادی)، با مشکل نداشتنِ مادر دست و پنجه نرم می کند؛ مشکلی که بر برخی از ابعاد درونی و برونی شخصیتی او تأثیر گذاشته است، تأثیراتی که نمود بیرونی شان را در بسیاری از کنش ها و واکنش های او می بینیم.

سریال دنیای شیرینبازیگر سریال دنیای شیرین

کارگردان در تلاش است تا ضمن ترسیم واقعیات زندگی این کاراکترها به این مهم نیز تأکید ورزد که می توان به رغم تمامی سختی ها، از کنارشان عبور کرد و به آن ها اجازه نداد که بر زندگی تأثیرات نامطلوب بگذارند، در واقع همان برخوردی که دایی با مشکلات می کند و به سعید نیز می آموزد که در برابرشان قوی باشد و مقاومت کند.

اینستاگرام ـ سلام سینما

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس