جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

حقایق پرنسس دایانا قبل از پرنسس شدن که کمتر شنیده اید

تاریخ نشر :جمعه 26 آگوست 2022 اشتراک:
حقایق پرنسس دایانا اخبار گوناگون
با موارد جالب از حقایق پرنسس دایانا ، عروس ملکه الیزابت و مادرشوهر فقید کیت میدلتون قبل از پرنسس شدن او آشنا شوید که کمتر شناخته شده هستند.

پرنسس دایانا ولز، عروس فقید ملکه الیزابت دوم و مادر شوهر کیت میدلتون از جمله چهره هایی است که هنوز مسائل مربوط به زندگی او در دوران حیاتش چه قبل از تبدیل شدن به یک چهره سلطنتی و چه بعد آن برای بسیاری جالب است. در زیر با برخی حقایق پرنسس دایانا قبل از پرنسس شدنش آشنا می شوید که ممکن است نسبتا کمتر شناخته شده باشد.

حقایق پرنسس دایانا قبل پرنسس شدن

دایانا دوست داشت بالرین شود.

پرنسس دایانا در دوران کودکی به باله علاقه داشت ولی با بلندتر شدن قدش، مجبور به کنار گذاشتن آن شد. گرچه او برای بالرین شدن بیش از حد قد بلند بود ولی به گزارش پرشین وی با این حال نسبت به آن علاقمند باقی ماند و از حامیان پرطرفدار باله ملی انگلیس بود.

پرنس چارلز (شوهرش) اول با خواهر دایانا قرار آشنایی گذاشت.

پسر بزرگ ملکه یعنی پرنس چارلز در سال ۱۹۷۷ به مدت مختصر با خواهر بزرگتر دایانا به نام سارا اسپنسر قرار آشنایی داشت. چارلز در آن سال ۲۸ ساله، سارا ۲۲ ساله و دایانا ۱۶ ساله بود.

حقایق پرنسس دایاناپرنس چارلز و سارا اسپنسر

دایانا حلقه ازدواجش را از یک کاتالوگ انتخاب کرد.

یکی دیگر از حقایق جالب پرنسس دایانا این است که برخلاف حلقه ازدواج بیشتر خانم های سلطنتی که همگی سفارشی ساخته می شوند، دایانا حلقه عروسی اش را از کاتالوگ گاراد انتخاب کرد. این بدین معنیست که هر کسی می توانست درست مثل همین حلقه و جواهر را داشته باشد. این حلقه اکنون متعلق به کیت میدلتون است.

جالب ترین حقایق پرنسس دایانا حلقه ازدواج پرنسس دایانا

دایانا فعل “اطاعت کردن” را از متن عقد نامه اش حذف کرد.

وقتی در سال ۱۹۸۱ دایانا با پرنس چارلز ازدواج کرد، اولین عروس سلطنتی بود که کلمه “اطاعت” را از عقدنامه اش برداشت. سه دهه بعد، ویلیام و کیت میدلتون نیز از همین اقدام شورشی دایانا پیروی کردند.

عروسی پرنسس دایاناپرنسس دایانا و پرنس چارلز در روز ازدواجشان

دسر محبوب او پودینگ نان و کره بود.

دارن مک گاردی، سرآشپز سلطنتی دایانا گفته بود پودینگ نان و کره دسر محبوب دایانا بود. این یک دسر انگلیسی است که روی آن کشمش ریخته می شود و ترکیبی از نان و کرم بروله است. او معمولا وقتی آشپز مشغول تهیه دسر بود سری به آشپزخانه می زد و چند کشمش را به عنوان تنقلات می خورد.

پودینگ نان و کرهدسر مورد علاقه دایانا

پرنسس دایانا و برادر زاده اش شباهت زیادی با هم دارند.

مورد دیگری از حقایق پرنسس دایانا این است که او برادر زاده ای به نام کیتی اسپنسر دارد که در حرفه مدلینگ فعال است و پیج پرمخاطبی نیز در شبکه اجتماعی دارد. کیتی نه تنها شباهت زیادی به عمه فقید خود داشته بلکه سلیقه او در فشن و استایل نیز بی شباهت به دایانا نیست.

کیتی اسپنسرشباهت جالب پرنسس دایانا و کیتی اسپنسر

دایانا با بسیاری از افراد معروف دوست بود.

دایانا برنامه پرمشغله و وظایف متعددی داشت ولی با این حال بسیاری از عموم مردم و افراد معروف به وی علاقه داشتند و گروهی از چهره های مشهور از دوستان وی محسوب می شدند. به گزارش پرشین وی از جمله افرادی نظیر فردی مرکوری، التون جان، مایکل جکسون و … از دوستان نزدیک وی بودند.

مایکل جکسوندایانا و مایکل جکسون

پرنسس دایانا اولین خانم سلطنتی بود که در بیمارستان وضع حمل کرد.

بچه های سلطنتی همیشه در خانه به دنیا می آمدند ولی دایانا تصمیم گرفت این سنت قدیمی را کنار زده و تبدیل به اولین خانم سلطنتی شود که در بیمارستان فرزندش را به دنیا آورد. بنابراین اولین فرد سلطنتی که در بیمارستان به دنیا آمده پرنس ویلیام (شوهر کیت میدلتون) است که در ژوئن سال ۱۹۸۲ در بیمارستان سنت مری در لندن به دنیا آمد.

بارداری پرنسس دایانادایانا در لباس بارداری

رنگ مورد علاقه اش صورتی بود.

نمونه دیگری از حقایق پرنسس دایانا : معروف است دایانا همیشه عاشق رنگ صورتی بود. به گزارش پرشین وی به همین دلیل این رنگ را به طور مکرر می پوشید و از رنگ های رایج در کمد لباسش محسوب می شد.

استایل صورتی عروس ملکهتیپ صورتی پرنسس دایانا

دایانا زمانی در شغل پرستار بچه کار می کرد.

پرنسس دایانا قبل از اینکه به عنوان پرنسس ولز تاجگذاری کند با حقوق ساعتی ۵ دلار پرستار بچه بود. خانمی که او را استخدام کرده بود دایانا را دختری خجالتی، نوجوانی بی تجربه و با قلبی دلسوز و مراقب توصیف می کرد.

پرنس هری و مادرشدایانا و پسرش پرنس هری

تهیه و ترجمه: گروه سرگرمی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: brightside

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس