دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

عکس های جوانی شعله قهرمانی مجری سیمای خانواده در تلویریون

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 01 دسامبر 2022 اشتراک:
اخبار گوناگون
برنامه های روتین صدا و سیما سال ها با همراهی مردم پخش شدند و مجریان این برنامه ها مورد علاقه مردم بودند. از میان مجریانی که هر روز او را از قاب صدا و سیما از قاب تلویزیون دیده ایم می توان به شعله قهرمانی اشاره کرد.

مجریان زیادی همراه با عمر برنامه هایشان در صدا و سیما جوانی خود را گذراندند و به میان سالی رسیدند. در میان انها می توان به شعله قهرمانی اشاره کرد که گذران عمر را در حضور او در سیمای خانواده و تصاویر جوانی اش در این برنامه می توانیم ببینیم. جوانی شعله قهرمانی مجری را در پرشین وی ببینید.

جوانی شعله قهرمانی مجری

شعله قهرمانی مجری پر سابقه برنامه های تلویزیونی متولد ۱۳۴۳ در شهر گچساران کهگیلویه و بویراحمد است. شعله قهرمانی بعد از تست دادن وارد عرصه اجرا شد. شعله قهرمانی در سال ۱۳۶۸ ابتدا کار خود را از رادیو یاسوج آغاز نمود و پس از مهاجرت به تهران فعالیت خود را در رادیو ادامه داد. شعله قهرمانی در اواخر سال ۱۳۷۳ با برنامه تصویر زندگی وارد تلویزیون شد. شعله قهرمانی در آبان سال ۱۳۷۹ اجرای برنامه سیمای خانواده را بر عهده گرفت.

عکس های جوانی شعله قهرمانی مجری سیمای خانواده در تلویریونعکس جوانی شعله قهرمانی مجری سیمای خانواده در تلویریون

خانم مجری سال ۸۲ برای مدتی برنامه خانه مهر در شبکه جام جم را اجرا کرد. او به جز اجرا تجربه بازی در سریال آشپزباشی سال ۱۳۸۹ را دارد. شعله قهرمانی بعد از چندین سال اجرا در رادیو و تلویزیون در سال ۱۳۹۷ بازنشسته شد اما پس از مدتی دوباره به تلویزیون بازگشت.

جوانی شعله قهرمانی مجریجوانی شعله قهرمانی مجری

شیرین صمدی مجری جوان برنامه «سیمای خانواده» در خصوص ویژگی‌های این برنامه و نحوه اجرا گفت: مهمترین ویژگی یک برنامه تلویزیونی جدا نبودن از زندگی واقعی مردم است. اگر در برنامه‌ها داستان‌های واقعی از زندگی مردم را روایت کنیم به طور قطع مخاطب نیز با آن ارتباط خوبی برقرار می‌کند.

وی ادامه داد: در ابتدای ساخت هر برنامه‌ای بهتر است نیازهای جامعه را شناسایی کنیم. تفاوتی ندارد که موضوع برنامه در خصوص مسائل خانوادگی است و یا هر مطلب دیگری، اما نکته حائز اهمیت وجود یک گروه تحقیقاتی خوب در هر برنامه است.صمدی اظهار داشت: در «سیمای خانواده» یک گروه سردبیری داریم که در تلاشند تا سلایق و علاقه‌های مخاطبان را شناسایی کرده و در جهت آن سطح برنامه‌سازی خود را ارتقا دهند و هر چه بیشتر با بیننده ارتباط برقرار کنند.

مجری ویژه برنامه سال تحویل ۹۴ شبکه چهار در خصوص تفاوتها در اجرا عنوان کرد: فرق در تفاوت‌ بین مخاطبان است. ما باید مخاطب را بشناسیم. بسیاری معتقدند که «سیمای خانواده» را فقط زن‌ها نظاره می‌کنند. اما واقعیت این است که خانواده‌ها مخاطب ما هستند. تفاوت  اجرا در ‌«سیمای خانواده» در مقایسه با یک برنامه صبحگاهی شاید این باشد که مجری لازم نیست به اندازه زمان شروع روز نشاط و شادی به همراه داشته باشد اما باید توجه داشت که در  هر زمانی که روز برنامه‌ها بینندگان خاص خود را دارند ودر نهایت می توان گفت: که اگر در هر زمانی و اجرا در هر برنامه ای حتی به روی یک نفر هم تاثیر مثبت بگذاریم موفق بوده و درست عمل کرده‌ایم.

شعله قهرمانی مجریشعله قهرمانی مجری

وی گفت: از میان بخش‌های مختلف برنامه «سیمای خانواده» به قسمت‌هایی که سفر در آنها بوده و ارتباط بیشتری با مردم برقرار می‌شود و همچنین آیتم «دستپخت مامان» علاقه بیشتری دارم.

شیرین صمدی اظهار داشت: ریتم در هر برنامه مسئله مهمی است. بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی به این موضوع توجه نمی‌کنند. در حال حاضر دوره برنامه‌ها ی طولانی مدت به پایان رسیده، مگر برنامه‌های شبانه که مخاطبان خاص خود را دارند. در کل اگر برنامه‌ها از شکل گفتگوهای صرف خارج شده و به سمت ارتباط برقرار کردن هر چه بیشتر با بینندگان بروند بهتر خواهد بود. چرا که ریتم تند کمک کننده است.

صمدی عنوان کرد: عوامل بصری نیز در تاثیرگذاری هر برنامه دخیل هستند. اگر یک مجری برند هم در دکور و نور و تصویربرداری خوب نباشد دیده نخواهد شد. تاثیر آیتم‌هایی که به شکل درست ساخته می‌شوند و  نوع دوربین و قابی که بسته می شود و همچنین زاویه نگاه‌، ارتباطات ویژه‌ای وجود دارد که مردم آنها را درک کرده و براساس آنها انتخاب می‌کنند.

وی در خصوص ورود مجریان به عرصه های مختلف در اجرا گفت: این موضوع بستگی به خود مجری دارد. اگر کسی چنین توانایی را در خود می‌بیند هیچ اشکالی ندارد به شرط آنکه با مطالعه و سواد درست به منظور گفتگو همراه بوده و در کل به شکلی صحیح انجام شود.

اینستاگرام ـ باشگاه خبرنگاران

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس