دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

بوسه جهانبخش بر دست مادرش حین بازی ایران و آمریکا

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 01 دسامبر 2022 اشتراک:
مادر علیرضا جهانبخش اخبار گوناگون
علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی فوتبال ایران که از امیدهای تیم ملی برای این جام بود هم نتوانست درخشش همیشگی اش را داشته باشد و او نیز همانند سایر بازیکنان با جام وداعی زودهنگام داشت.

خانواده بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان علاقه زیادی به خانواده اش دارد. مادر علیرضا جهانبخش که به قطر سفر کرده بود که بازی های تیم ملی را از نزدیک ببیند مورد احترام پسرش در هنگام بازی تیم ملی ایران و تیم آمریکا قرار گرفت. بوسه جهانبخش بر دست مادرش حین بازی ایران و آمریکا را در پرشین وی ببینید.

مادر علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش در شهر قزوین رشد کرد. پدرش در کارخانه دوچرخه سازی کار می کرد. او درباره دوران کودکی خود، گفت : خاطرات من مربوط به شهر قزوین است. من در آن جا بزرگ شده ام و پدرم در یک کارخانه دوچرخه سازی کار می کرد. چیزی که در هلند زیاد است، یعنی دوچرخه . مادر من خانه دار بود و خارج از خانه کار نمی کرد و من فرزند وسط خانواده هستم.

مادر علیرضا جهانبخشمادر علیرضا جهانبخش

یکی از اتفاقات جالبی که در سال های گذشته فوتبال هلند هم گروهی الکمار با تیم رژیم صهیونیستی بود، جایی که علیرضا جهانبخش تیمش را همراهی نکرد. ایران، اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و سفری نیز از ایران به سرزمین های اشغالی صورت نمی گیرد. جهانبخش نیز این موضوع را تایید می کند و عنوان کرد: بله. هیچ تماسی از سوی سفارت ایران در هلند با باشگاه آلکمار صورت نگرفت. من وقتی درباره ایران قضاوت نادرستی صورت می گیرد ناراحت می شوم. متاسفانه مردم ایران را بر مبنای چیزی که اخبار می شنوند  قضاوت و باور می کنند.

علیرضا جهانبخش و خانواده اش در انگلیسعلیرضا جهانبخش و خانواده اش در انگلیس

من نمی گویم که همه این اخبار اشتباه است، بعضی اوقات اخبار درست است، ولی چیزهای زیادی است که درباره ایران گفته می شود و درست نیست. مردم باید به کشورم بروند و ببینند فرهنگ ایران واقعی چیست. جهانبخش شیعه است ولی ترجیح می دهد که در خانه به عبادت بپردازد. او درباره اعتقاداتش، گفت : اعتقاداتم به من می گوید که فرد خوبی باشم و خدا را بپرستم. به افراد مستضعف کمک کنم و فرد مفید و خوبی برای خانواده ام باشم. خانواده جهانبخش هنوز در ایران زندگی می کنند و برای او از اهمیت زیادی برخوردارند.

پدر و مادر بازیکن تیم ملیپدر و مادر بازیکن تیم ملی

سال گذشته بود که او متوجه شد که مادرش تومور مغزی دارد، جایی که جهانبخش در چند بازی تیمش را همراهی نکرد و به هانوفر آلمان رفت تا با مجید سمیعی، جراح ایرانی ملاقات داشته باشد و مادرش در آن جا درمان شود. او بهترین دکتر را برای مادرش انتخاب کرد. علیرضا جهانبخش ۲۳ ساله برای داماش ایران بازی کرده است. در سال ۲۰۱۳ او به نایمخن پیوست و در سال ۲۰۱۵ به آلکمار پیوست و در این تیم بازی کرد. او وقتی ۱۴ سال سن داشت قزوین را ترک کرد، جایی که ۳۸۰ هزار نفر جمعیت دارد و به تهران رفت؛ شهری که ۹ میلیون نفر جمعیت دارد و به جوانان داماش پیوست.

او گفت : برای خانواده ام سخت بود ولی من در ۱۹ سالگی ایران را ترک کردم و به هلند رفتم. آن هم وقتی که یک کلمه انگلیسی بلد نبودم. پدر جهانبخش تلاش کرد تا پسرش را قانع کند تا به پرسپولیس برود. پدر او طرفدار تیم پرسپولیس بود و وقتی فهمید که این باشگاه به پسرش علاقه دارد تلاش کرد تا علیرضا را قانع کند به این تیم برود. او در این باره گفت : پدرم آرزو داشت من را در لباس پرسپولیس ببیند و من در آن جا بازی کنم، ولی من به او گفتم که می خواهم به اروپا بروم و در آن جا بازی کنم. با مهدوی کیا درباره این موضوع صحبت کردم. او به من گفت فقط همین کار را انجام بده. ماه های اول حضورم در اروپا بسیار سخت سپری شد. صحبت کردن بسیار برایم سخت بود و در هتل تنها بودم.

جهانبخش در پایان درباره مساله ورود زنان به ورزشگاه ها در ایران، گفت : فکر می کنم که این مساله در حال تغییر کردن است و زنان هم در ایران کم کم می توانند به ورزشگاه ها بروند. اگر این مساله به خوبی سازماندهی شود خیلی خوب می شود. این که تمام خانواده فوتبالیست ها به ورزشگاه ها بروند باعث افتخار و غرور بازیکنان می شود.

اینستاگرام ـ نگاه ایران

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس