استوری معنا دار شبنم قلی خانی برای دخترش شانا در روز جهانی دختر

تاریخ نشر :جمعه 14 اکتبر 2022 اشتراک گذاری :
اخبار گوناگون
شبنم قلی خانی یکی از بازیگران با سابقه و البته توانمند سینما و تلویزیون است . او مدت ها در دانشگاه تدریس کرده است و مدتی هم در استرالیا در رشته بازیگری تحصیل کرد و با تجربیات بسیار به ایران بازگشت.

بازیگر نقش مریم مقدس در زندگی واقعی مادر یک دختر زیباست که نام او را شانا یک نام کردی انتخاب نموده اند. شانا متولد استرالیاست و اکنون در کنار پدر و مادرش در تهران زندگی می کند. استوری روز جهانی دختر شبنم قلی خانی برای شانا دخترش را در پرشین وی ببینید.

استوری روز جهانی دختر

استوری معنا دار شبنم قلی خانی برای دخترش شانا در روز جهانی دختر

استوری معنا دار شبنم قلی خانی برای دخترش شانا در روز جهانی دختراستوری معنا دار شبنم قلی خانی برای دخترش شانا در روز جهانی دختر

یازدهم اکتبر روز جهانی دختر است. صندوق حمایت از کودکان می‌گوید آمار ازدواج کودکان در جهان نگران کننده است. صندوق حمایت از کودکان می‌گوید: اگر دختران تحصیل در دبیرستان را به پایان برسانند، تا سال ۲۰۳۰ از ۵۰ میلیون ازدواج کودکان جلوگیری خواهد شد.

کارشناسان می‌گویند کودکان مدرسه‌ای برای فرار از درس و مدرسه گاهی هم به دست آوردن فرصت‌های اقتصادی ولو محدود ازدواج می‌کنند. این ازدواج‌ها موجبات خشونت، سو استفاده و پدید آمدن مشکلات روانی برای این کودکانی که زودتر را فراهم می‌آورد. طبق گزارش صندوق حمایت از کودکان شاخص‌های نگران کننده‌ای برای کودکان دختر دیده می‌شود. به مناسبت روز دختر نگاهی به برخی آمار‌ها در خصوص وضعیت ناخوشایند دختران در سراسر جهان بیندازیم.

شبنم قلی خانی و دخترش شانا شبنم قلی خانی و دخترش شانا

در سراسر جهان حدود ۱۵ میلیون دختر ۱۵ تا ۱۹ ساله تجربه رابطه جنسی اجباری و ناخواسته داشته‌اند. در بریتانیا دو سوم دخترانی که از سوی نهاد مستقل «برنامه بین‌الملل» مورد پرسش قرار گرفته‌اند رابطه جنسی ناخواسته داشته‌اند یا دستکم در اماکن عمومی مورد تماس جسمی ناخواسته قرار گرفته‌اند.

استوری معنا دار شبنم قلی خانی برای دخترش شانا در روز جهانی دخترروز جهانی دختر

هر هفته حدود ۷ هزار دختر بین ۱۵ تا ۲۴ سال به ایدز مبتلا می‌شوند. بیش از ۲۰۰ میلیون دختر و زن در سراسر جهان زخم‌های تناسلی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. حدود ۳ میلیون دختر در سراسر جهان تبعید به خاطر جنگ را تجربه کرده‌اند.

دخترانی که در منطقه بحرانی و جنگی زندگی می‌کنند، دو برابر بیشتر از کسانی که در مناطق آرام هستند در معرض خطر ترک تحصیل قرار دارند. حدود ۶۲ میلیون دختر که در سن مدرسه رفتند هستند، به مدرسه نمی‌روند. بر اساس روند فعلی در سال ۲۰۳۰ حدود ۱۰ میلیون دختر ازدواج خواهند کرد که از این میان بیشتر از ۲ میلیون نفر از این عروس‌ها زیر ۱۵ سال خواهد داشت.

اینستاگرام ـ فرارو

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس