پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

حشرات موذی در خاک گلدان از بین برود

اشتراک:
خانه داری
برای از بین بردن این آفت ابتدا باید به خوبی آن را بشناسید تا مناسب‌ترین روش ممکن که برای شما وجو دارد را انتخاب کنید . برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید .

کی از مشکلاتی که همواره برای دوستداران گل‌وگیاهان وجود دارد، از بین بردن آفت‌ها و پشه گلدان است. به همین دلیل باید شناخت کاملی نسبت به زندگی و نوع خساراتی که آن‌ها به گیاهان وارد می‌کنند، داشته باشید.  از بین بردن پشه گلدان را در پرشین وی ببینید.

از بین بردن پشه گلدان

برای اینکه حشرات موذی در خاک گلدان از بین برود یک حبه سیر رردر زیر خاک گلدان قرار دهید.برگ گلها را یکروز در میان اسپری کنید و خاک گلدان ها را سالی یک بار عوض کنید.
ضمنا می توانید با تقویت خاک گلدانها،با کاشت حبوبات در خاک گلدان،سبزه های زیبا و پرفایده داشت با این کارشکل زیبایی به گلدان داده اید.مثلا می توانید بذر شاهی را در گلدان بکارید هم سبز است و هم مفید.هنگامی که وقت چیدن شاهی رسید می توانید بذر تربچه جایگزین کنید با این کار همیشه سبزی تازه در منزلپرورش داده اید.

اگر قصد از بین بردن پشه گلدان و جلوگیری از تجمع آن‌ها را دارید باید توجه داشته باشید که یکی از بهترین روش ها استفاده از سیب زمینی است، سیب زمینی محل بسیار مناسبی برای تخم گذاری حشرات است اما توجه داشته باشید قبل از قزار دادن سیب زمینی در گلدان ابتدا آن را در ظرف آبی قرار دهید تا به طور کامل خیس و مرطوب بشود و سپس آن را در گلدان گیاهان آپارتمانی خود قرار دهید.

از بین بردن پشه گلدانحشرات موذی در خاک گلدان

نگهداری از گل و گیاهان

بعد از گذشت یک الی دو روز سیب زمینی ها را از گلدان گیاه خارج نمایید، با انجام این کار به راحتی می‌توانید شاهد کم شدن حشرات و تجمع آن‌ها دور گیاهان اپارتمانی خود شوید، با انجام این کار به مدت یک هفته می‌توانید تمام پشه های گلدان را به راحتی از بین ببرید.همانطور که می‌دانید پشه ها به بوی سرکه علاقه بسیار زیادی دارند به طوری که همیشه می‌توان دور شیشه های سرکه چند پشه کوچک را به صراحت مشاهده کرد، برای از بین بردن پشه های گلدان بهتر است در ظرفی سرکه سیب بریزید و ۲ الی ۳ قطره مایع ظرفشویی درون آن بریزید و حل نمایید، با انجام این کار پوشش سطحی آب کاهش پیدا می‌کند و به همین ترتیب پشه درون سرکه غرق می‌شود.

برای انجام این کار باید ظرف را در کنار گلدان گیاه خود قرار بدهیم تا پشه ها به طور کامل از بین برند، بهتر است از یک نایلون شفاف برای به دام انداختن حشرات کمک بگیرید، توجه داشته باشید که بر روی نایلون باید سوراخ هایی وجود داشته باشد.شاید تاکنون چسب های زرد مخصوص حشرات گیاهان را از نزدیک دیده باشید و یا در مورد چسب تله چیزهایی به گوش شما رسیده باشد، همانطور که می‌دانید حشرات علاقه بسیار زیادی به رنگ زرد دارند و هنگامی که حشرات به بوی این چسب جذب می‌شوند روی چسب می‌نشینند و از بین می‌روند. اگر به دنبال راه حل سریع و بدون دردسر هستید این روش به شما عزیزان توصیه می‌شود.

پشه خاک گلداننگهداری گل و گیاه آپارتمانی

حشرات موذی در خاک گلدان

بهتر است بدانید که یکی از بهترین و مناسب ترین راه ها برای از بین بردن پشه گلدان استفاده از دارچین است، با استفاده از دارچین و پاشیدن کمی از آن بر روی خاک گیاه خود می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی شاهد از بین رفتن و کاهش حشرات موجود در گلدان گیاه آپارتمانی خود بشوید.اگز به دنبال راه حل آسان و بی دردسر برای از بین بردن پشه گلدان هستید می‌توانید از چای بابونه نیز استفاده کنید، برای انجام این کار ابتدا چای را به طور کامل دم کنید و بگذارید تا سرد شود و بعد از آن چای سرد شده را بر روی سطح گلدان خود اسپری کنید، بعد از گذشت چند روز می‌توانید به راحتی تاثیر این روش را مشاهده کنید.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز  –  همشهری

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس