عادت های بد اجتماعی که باعث دلزدگی و دوری مردم از شما می شود

اشتراک:
عادت های بد اجتماعی که باعث دلزدگی و دوری مردم از شما می شود روانشناسی
با رفتارهای زشت و برخی از عادت های بد اجتماعی که موجب دلزدگی و دوری کردن دیگران از شما می شود آشنا شده و چند راهنمای مفید را بخوانید.

احتمالا تاکنون با افرادی برخورد داشته اید که در رویدادهای اجتماعی بسیار خوش می درخشند و همیشه جایگاه خاصی در دل همه دارند و بدون هیچ زحمتی همه به آنها توجه می کنند. شما چه کاری را درست انجام نمی دهید که دیگران از شما دوری می کنند. در زیر با برخی از رایج ترین عادت های بد اجتماعی آشنا می شوید که موجب می شود دیگران تمایلی به مصاحب با شما نداشته باشند.

عادت های بد اجتماعی

یکی از سخت ترین تجارب زندگی زمانیست که فکر کنید از سوی دیگران نادیده گرفته شده و دیگران با شما سرد رفتار می کنند. از آن بدتر اینکه نمی دانید دلیل این رفتار از کجا نشات می گیرد. به گزارش پرشین وی در مطلبی که می خوانید احتمالا تا حد زیاد جواب سوالات خود را پیدا خواهید کرد.

عادت بد اول: مثل یک انگل رفتار می کنید.

اگر از نظر احساسی فردی وابسته به دیگران باشید و مثل یک انگل عاطفی به دیگران  بچسبید، پس تعجبی ندارد دیگران شما را نادیده می گیرند.هیچ کسی دوست ندارد در اطراف کسی باشد که مدام به دیگران می چسبد و از آنها توقع توجه دارد. بودن در کنار شما از نظر روحی دیگران را خسته می کند و به همین دلیل از شما دوری می کنند.

عادت بد دوم: از زمین و زمان شکایت دارید.

آیا کسی هستید که همیشه مشکلات خود را بر سر دیگران می ریزید؟ آیا همیشه از هر چیز کوچکی زبان به گله و شکایت باز می کنید؟ پس تعجبی ندارد دوستانتان سعی می کنند از ارتباط با شما دوری کنند. به اشتراک گذاشتن وقایع زندگی با دوستان یک طرف ولی حتی اگر خودتان هم چندان متوجه نباشید، انتقال همه اتفاقات بد روزمره، انرژی منفی زیادی به آنها می دهد و از این رو سعی می کنند شما را نادیده بگیرند.

عادت بد سوم از عادت های بد اجتماعی : فکر می کنید زمین و کائنات دور شما می چرخند.

در واقع اینطور نیست که دنیا فقط به دور شما بچرخد! بنابراین از اینکه همه چیز را فقط مربوط به خود بدانید دست بردارید. اگر فقط به مسائل و موضوعات مربوط به خودتان توجه می کنید و اهمیتی به حرف های دیگران نمی دهید، پس چطور از آنها انتظار دارید به شما توجه کنند؟ پس باید دست از پرسش: “چرا از من دوری می کنند؟” بردارید و شروع به توجه کردن به آنها کنید. به گزارش پرشین وی بهترین راه برای به دست آوردن دوست این است که خودتان برای بقیه دوست باشید.

عادت بد چهارم: رادیو هستید.

خوب است که نظر خودتان را نسبت به مسائل مهمی مثل سیاست، محیط زیست و … داشته باشید ولی باید بدانید چه زمان باید قاطع باشید و چه زمان آسان بگیرید. اگر همیشه حرف مردم را قطع کنید و خودتان بحث را در دست بگیرید، اعصاب همه خرد می شود. همکاران و دوستانتان شما را فردی لجوج و با ذهن بسته تصور می کنند و به جای اینکه سعی کنند با دلایل مختلف برایتان استدلال بیاورند در عوض به سادگی از شما دوری می کنند.

عادت های بد اجتماعیرفتارهایی که دیگران را دلزده می کند

عادت بد پنجم از عادت های بد اجتماعی : پا را از گلیم خود فراتر می گذارید.

شوخی کردن ها و گفتن جوک های احمقانه در بین دوستان نزدیک متداول و حتی نرمال تلقی می شود ولی نباید هرگز از حد خود فراتر رفته و با اظهار نظرها و شوخی های زشت به احساسات بقیه لطمه بزنید چرا که ممکن است شوخی شما درباره چیزی باشد که شخص مقابل نسبت به آن حساسیت داشته و از آن آزرده خاطر شود. همچنین هرگز نباید در مقابل دیگران، به خصوص در مقابل نامزد، همسر و یا دیگر افراد خانواده شان باعث آزار آنها شوید. اگر کسی هستید که بی جهت نسبت به دیگران بدرفتاری و بدجنسی می کنید احتمالا خودتان دلیل دوری کردن دیگران را خوب می دانید.

عادت بد ششم: بمب ساعتی هستید.

اگر مردم متوجه شوند از نظر روحی و احساسی فردی بی ثبات هستید، به احتمال بسیار زیاد سعی می کنند مثل طاعون از شما دوری کنند. نمی توانید از همه انتظار داشته باشید که مدام با شما مدارا کرده و به قول معروف دست به عصا راه بروند و هر لحظه را به آرام کردن و دلداری دادن به شما بگذرانند. اگر معمولا تمایل دارید نسبت به هر موقعیتی واکنش های شدید نشان داده و یا جر و بحث به راه اندازید و یا هر ناراحتی کوچکی را به دل بگیرید، مردم ارتباط با شما را سخت یافته و از این رو تمایلی به مراوده با شما ندارند.

عادت بد هفتم: دست یافتنی نیستید.

آیا مدام با خود می گویید چرا دیگران مرا نادیده می گیرند؟ ممکن است دلیلش این باشد که شما با برخی از رفتارها و عادت های بد اجتماعی خود، ناخواسته به آنها پیام اشتباهی را می رسانید و آنها فکر می کنند شما می خواهید فاصله خود را با بقیه حفظ کرده و اجازه ندهید دیگران به شما نزدیک شوند. اگر مدام خود را بسته نگه داشته و در گفتگو با بقیه عقب نشینی کنید و همیشه دیگران هستند که یخ شما را می شکنند، پس ممکن است فکر کنند شما فرد بی احساسی هستید. آنها شما را به عنوان شخصی گوشه گیر و بی تفاوت می بینند که علاقه ای به مراوده با مردم ندارید. چنین شهرتی مطمئنا توجه مردم را به دنبال نداشته و شما را به حال خودتان رها می کنند.

عادت بد هشتم: همیشه خود را در اولویت قرار می دهید.

وقتی با دوستانتان بیرون می روید همیشه شما هستید که صورت حساب را به آنها تحمیل می کنید؟ آیا همیشه شما در سینما فیلم را انتخاب می کنید؟ و به طور کلی آیا همیشه در روابط با دیگران شما خود و انتخاب هایتان را به نظرات بقیه ترجیح می دهید؟ اگر جوابتان به این سوال ها “بله” است، پس به گزارش پرشین وی باید دلیل دوری دیگران را به خوبی درک کنید. چرا دیگران شما را نادیده می گیرند؟ چون خودخواهانه با آنها رفتار می کنید.

عادت ها و رفتارهای زشترفتارهای زشت و آزاردهنده

از دیگر دلایل و عادت های بد اجتماعی که موجب دور شدن مردم از شما می شود:

 • همیشه از خود تعریف می کنید و به اصطلاح پُز موفقیت ها و دستاوردهایتان را به آنها می دهید.
 • نسبت به دوستانتان بسیار بی ملاحظه رفتار می کنید.
 • دروغ می گویید، خیانت می کنید و با دیگران صادق نیستید.
 • در زمان مکالمه حرفی از خود و زندگیتان نمی زنید ولی می خواهید از زندگی بقیه بشنوید.
 • سعی می کنید مردم را مدام راضی نگه داشته و مورد پسند همه باشید.
 • وقتی اشتباهی مرتب می شوید، هرگز اشتباهتان را قبول نکرده و یا عذرخواهی نمی کنید.

کارهایی که می توانید در زمان نادیده گرفته شدن از سوی دیگران انجام دهید:

حالا که برخی از رفتارها و عادت های بد اجتماعی را شناختید، هر زمان که متوجه بی توجهی عمدی دیگران شدید، نکات زیر را به خاطر داشته باشید.

اگر شخصی خاص و از عزیزانتان شما را نادیده گرفت:

 • به جای دنبال کردن مداوم او، خود را کنار کشیده و وی را به حال خود رها کنید.
 • در زمانی که منتظر تماس از جانب او هستید، خود را با برخی سرگرمی ها و کارهای دیگر مشغول نگه دارید.
 • مطمئن باشید که آیا به راستی مشغله دارد یا خیر و واکنش های شدید نسبت به رفتارش نشان ندهید.
 • در عین حال که حواستان به انگیزه های خودتان است، از او توضیح بخواهید.
 • به خواسته او احترام گذاشته و شفاف و واضح ولی در عین حال مسالمت آمیز با وی ارتباط برقرار کنید.

اگر دوستانتان شما را نادیده گرفتند:

 • رفتارهای اخیر خود با آنها را بررسی کنید.
 • عاقلانه واکنش آنها را ارزیابی کنید.
 • از طریق یکی از دوستان مشترک، با واسطه با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • یک قرار ملاقات با آنها برای صحبت برنامه ریزی کنید، در کمین آنها نباشید.
 • ماجرا را از طرف خود توضیح دهید.
 • نقطه نظر طرف مقابل را درک کنید.
 • اگر مقصر هستید، از صمیم قلب عذرخواهی کنید.
 • اگر مسئله درست نشد، بدانید شما نمی توانید احساسات بقیه را کنترل کنید.
 • یاد بگیرید دوستی که شما را نادیده می گیرد را به دست فراموشی سپرده و زندگی خود ادامه دهید.

وقتی همه شما را نادیده می گیرند

نادیده گرفتن عمدی کسی یکی شبه و بدون دلیل اتفاق نمی افتد. بنابراین اگر همه اطرافیانتان شما را نادیده می گیرند، لحظه ای مکث کرده و عادت های بد اجتماعی و به نحوه رفتارتان با آن شخص فکر کنید و از خود سوالات زیر را بپرسید؟

 • آیا نسبت به دیگران بی توجه رفتار کردم؟
 • آیا به حریم شخصی آنها تجاوز کردم؟
 • آیا ناخواسته به آنها آسیب زدم؟
 • آیا تقاضاهای زیاد از آنها داشتم؟
 • آیا سخت به دنبال جلب رضایت آنها هستم؟
 • آیا همیشه با آنها صادق و روراست هستم؟
 • آیا رفتارم با آنها سرد و بی تفاوت است؟
 • آیا برای سلامت عاطفی و روحی آنها خوب هستم؟

شاید مشکل شما نیستید ، آنها هستند!

در نهایت اگر شما تا انتهای این مقاله به مطالعه ادامه دادید، پس مطمئنا کسی هستید که به دیگران و اینکه چطور شما را می بینند، توجه دارید. پس از خواندن تمام موارد بالا، اگر متوجه شوید رفتارتان نیازی به تغییر ندارد، پس ممکن است این نادیده گرفتن شدن از جانب آنها بی مورد باشد. این مورد معمولا وقتی اتفاق می افتد که آنها علاقمندی های مشترک با شما را نداشته و یا خودشان فردی با رفتارهای ریاکارانه هستند. در این صورت بهتر است آنها را رها کرده و به دنبال آشنایانی باشید که مثبت بوده و برای سلامت روان شما مفیدند.

تهیه و ترجمه: گروه روانشناسی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: themindsjournal

گردآوری:
برچسب ها:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
روف گاردن های رویاییجراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
رمز و رازهای رابطه با خانواده شوهر ! چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟ رمز و رازهای رابطه با خانواده شوهر ! چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟

اگر در رابطه با خانواده همسر خود دچار مشکل هستید و نمی دانید چگونه باید درست رفتار نمایید در این مطلب به موضوع راه حل برای درگیری با خانواده شوهر پرداخته ایم.

نکات آموزنده برای از بین بردن خودشیفتگی(فرزندسالاری) کودکان
به چه کسانی شیرین عقل می گویند
افراد کم رو و خجالتی موفق می شوند؟
دختران در آرزوی پسر بودن
رازهای درونی خانم ها که بهتر است مردها از آنها با خبر باشند
میل جنسی تا پایان عمر با ماست!
مدارا و نرمش با همسر تا چه حدی جایز است
تاثیر گریه کردن زن ها در ارتباط با شوهر
از این زندگی تکراری خسته شدم!
به فرد داغدار آرام بخش ندهید
علت متنفر بودن از دیدن عکس خود
مهمترین علائم استرس در کودکان
شخصیت شناسی بر اساس انواع پیتزا
شخصیت شناسی زنان از روی کیف آن ها!
شخصیت شناسی براساس شکل ناخن های شما!
شخصیت شناسی از روی ماشین مورد علاقه
شخصیت شناسی فرم بینی
شخصیت درونی افراد را از روی عطر مورد علاقه آنها بشناسید!
شخصیت شناسی جالب از طرز لباس پوشیدن
چکاد بام