چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

آیت الله العظمی بهجت(ره) درباره غذا خوردن چه سفارشاتی داشته اند؟

اشتراک:
آداب غذا خوردن احکام و مسائل شرعی
آداب غذا خوردن قوانین خودش را دارد که در این باره آیت الله العظمی بهجت توصیه هایی کرده اند که ما مطالب را در این باره برای شما جمع اوری کرده ایم . برای آداب صحیح غذا خوردن بهتر است با رعایت این اداب معاشرت های بهتری داشته باشید.

آداب غذا خوردن یکی از از مواردی است که نکته های بسیاری دارد و یکی از کارهایی است که از بچگی باید اموزش داده شود تا در بزرگسالی در معاشرت ها , رفتار بهتری داشته باشید و محترم تر به نظر آیید. غذا خوردن ما باید طوری باشد که دیگران اذیت نشوند و بتوانند در کنار ما غذا بخورند .  راهکاری برای ترک عادات غذایی بد را در پرشین وی ببینید.

آداب غذا خوردن

آیت الله بهجت درباره غذا خوردن از توصیه هایی که از معصومین و بزرگان به ما رسیده است، حفظ نظم در همه کارها و از جملهدر خواب و خوراک است.شاید مشغله های روزانه، خیلی از وقت ها باعث بی نظمی در این امور شود.یکی ازتوصیه های مرحوم آیت الله العظمی بهجت(ره) برای تندرستی این است که در غذا، اعتدال داشته باشیم و ازافراط و تفریط بپرهیزیم.

آداب غذا خوردن سبک زندگی فردی

اخلال در نظم خوردن غذا

ایشان در این باره می گویند: اخلال در نظم خوردن غذا و هضم آن، و نیز اخلال در نظم خوابو دیگر کارها، موجب تأخیر تأثیر در آن ها است؛ اعتدال در غذا برای سلامتی مزاج خیلی مفید است.اگر انسان همیشه به نان خوردن عادت داشته باشد، بهتر است گاهی برنج بخورد و اگر همیشه برنج می خورد، بهتر استگاهی نان و یا آش بخورد و تنوع در غذا داشته باشد.شخصی دندانش درد می کرد، نزد طبیب رفت که آن را بکشد؛ طبیب گفت: «اگر سر درد گرفتی، سرت را هم می کشی؟! اعتدال معده، دندان درد را همبرطرف می کند.» و بالاخره آن آقا دندانش را نکشید.

آموزش آداب غذا خوردن در مجالسبهترین سبک غذا خوردن

آیت الله العظمی بهجت(ره) سه غذا را به عنوان موادّی که هم جنبه غذائیت دارند و هم دوا هستند، معرفی می کنند و در این باره می گویند :خرما، شیر، ماست، جامع بین غذا و دواست؛ در بسیاری از مواردانسان به غذایی میل دارد، ولی مضر است.تعجب است که با این همه پیشرفت های علمی و طبّی هنوز نتوانستهاند سرطان را علاج و یا از آن جلوگیری کنند و یا این که بفهمند از چه حاصل می شود.می گویند: عراق و مناطقی که نخلستان دارد و خرماخیز است، مبتلایان به سرطان خیلی کم و نادر هستند.یکی ازاطبّاء مدّعی بود که دارویی کشف کرده است که می تواند سرطان را درمان کند و گفته است که آن را از «قانون» شیخ ابن سینا برگرفته و عمده ی اجزای آن شیره خرماست.

بهجت نیوز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس