تینا پاکروان کارگردان سریال خاتون به همراه همسرش علی اسدزاده

تاریخ نشر :جمعه 23 سپتامبر 2022 اشتراک:
تینا پاکروان اخبار گوناگون
سریال خاتون از موفق ترین سریال های شبکه خانگی بود که زوج تینا پاکروان و همسرش علی اسد زاده کارگردان و تهیه کننده این کار بودند. تینا پاکروان کارگردان سریال خاتون به همراه همسرش علی اسدزاده را در ادامه ببینید.

تینا پاکروان کارگردان ایرانی که چند کار سینمایی و تلویزیونی ساخته است علاقه زیادی دارد که در اثارش نگاه زنانه ایی داشته باشد. او از نظر منتقدین می تواند از بهترین کارگردان های زن اینده ایران باشد. علی اسدزاده همسر تینا پاکروان کارگردان سریال خاتون را در پرشین وی ببینید.

علی اسدزاده

تینا پاکروان کارگردان سریال خاتون به همراه همسرش علی اسدزادهتینا پاکروان کارگردان سریال خاتون به همراه همسرش علی اسدزاده

تینا پاکروان، نویسنده، کارگردان، بازیگر و تهیه کننده سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی در ۲۸ فروردین ۱۳۵۶ متولد شد. او فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر می باشد که بعنوان منشی صحنه شروع کرد ، سپس بازیگر شد و حالا کارگردانی می کند.

تینا پاکروان در سابقه خود همکاری با مجله هایی همچون :«ابرار سینمایی» و «صدا، دوربین، حرکت» را در کارنامه دارد.

تینا پاکروان کارگردان سریال خاتون به همراه همسرش علی اسدزادهتینا پاکروان کارگردان سریال خاتون به همراه همسرش

خانم پاکروان وقتی ١٨ ساله بود در فیلم «یاس های وحشی» با ساخته محسنی‌نسب به عنوان منشی صحنه فعال بوده است.

وی در فیلم سینمایی سگ کشی ساخته بهرام بیضایی دستیار کارگردان بوده و در ادامه در مجموعه «تعطیلات نوروزی» که از شبکه دو سیما روی آنتن رفت، به عنوان برنامه ریز و جانشین تولید فعالیت داشته است.

تینا پاکروان برای ادامه تحصیل به خارج رفت و در دانشگاه یو سی ال امریکا در رشته سینما، ادامه تحصیل داد و در این بین دو فیلم کوتاه تولید کرد، فیلم «رویا» با ایفای بهزاد فراهانی و مژگان ربانی و هم فیلم «اکتور، اکتور» که در امریکا ساخت.

بعد از برگشت به ایران به واسطه محمدرضا شریفی نیا در مجموعه «کلاه پهلوی» به عنوان برنامه ریز با آقای دری همکاری نموده.

اودر فیلم «سنتوری» به عنوان مدیر تولید با آقای داریوش مهرجویی همکاری نمود و در فیلم «وقتی همه خوابیم» با ساخته‌ی بهرام بیضایی مدیر تولید و برنامه‌ریز بوده است و همچنین در فیلم «اخراجی‌های ۲» کار مدیر تولید را عهده دار بوده است.
سومین فیلم کوتاه خانم پاکروان به نام «گره» می باشد که با بازی هنرمندانی همچون: محمدرضا شریفی نیا، شقایق‌فراهانی، سارا خوئینی ها و محراب رضایی نیز هستند و آخرین کار وی هم مجموعه «سال‌های مشروطه» میباشد که حضورش در این مجموعه به عنوان بازیگر، مدیر تولید، طراحی دکور و مشاور فیلمنامه بوده است.

از کارهای دیگر او می‌توان به: منتشر کتاب، نقد و ترجمه در مطبوعات و بر پا گذاشتن نمایشگاه عکس اشاره نمود.

او در سال ۲۰۱۸ با آقای علی اسدزاده (تهیه کننده و کارگردان) ازدواج کرد که در سریال خاتون با هم همکاری داشته اند.

اینستاگرام ـ عرصه ۳

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس