جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

آویزان شدن یک عروس خوش ذوق از جرثقیل!

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 08 دسامبر 2022 اشتراک:
آویزان شدن عروس از جرثقیل اخبار گوناگون
ازدواج و مراسم آن برای همه خاطره انگیز است و برخی زوج ها مایلند زیباترین روز زندگیشان را به طور خاص برگزار کنند. با این حال برخی کارها و رفتار ها گاهی از سمت عروس و داماد جنجالی می شود.

عروس شدن و پوشیدن لباس عروس برای خیلی دختر ها جز زیباترین ارزوهای زندگیشان است و آنها مایلند مراسم ازدواجشان متفاوت باشد تا خاطره آن همیشه برایشان ماندگار بماند. آویزان شدن عروس از جرثقیل یکی از همین مدل رفتارهای جالب و غیر منتظره از یک عروس خوش ذوق بود که می توانید ویدیوی ان را در پرشین وی ببینید.

آویزان شدن عروس از جرثقیل

آویزان شدن یک عروس خوش ذوق از جرثقیل!

گرچه برخی از آداب و رسوم از نگاه غریبه‌ها عجیب و غریب می‌نماید، اما به مرور زمان نزد صاحبان این آداب به صورت یک امر عادی و سنت طبیعی درآمده است. بی‌شک هندی‌ها در برگزاری مراسم عروسی سرآمد بوده و فهرست طولانی‌ای از این آیین را می‌توان در بین مردم این کشور یافت.

شاید یکی از عجیب‌ترین رسوم ازدواج در هند پرداخت مهریه باشد. در هند این خانواده عروس است که باید به خانواده شوهر مهریه پرداخت کند و این امر یکی از شروط اساسی تکمیل فرایند ازدواج است.

مراسم ازدواجمراسم ازدواج

از سویی رسم عجیب‌تر تسلیم چاقو یا شیء فلزی تیزی به عروس در دوره نامزدی است تا بدین ترتیب در این دوران به شوهرش اجازه ندهد نزدیکش شود. عروس در مراسم عروسی از حنای بسیار سیاه‌رنگی استفاده می‌کند که تیرگی آن بیانگر شدت عشق شوهرش به اوست.

همچنین در شب عروسی و در زمان ورود به خانه‌اش باید ظرفی مملو از برنج را لگد بزند، زیرا این باور وجود دارد که برای خانواده‌اش بخت خوش می‌آورد.

برگزاری مراسم عروسیبرگزاری مراسم عروسی

در دست کردن تعداد زیادی النگو هم از دیگر رسوم ازدواج در میان عروس‌های هندی است، زیرا بر این باورند که برخورد این النگو‌ها به دست و صدای آن جریان خون را در بدن عروس تقویت می‌کند و باعث سرزندگی بیشتر او می‌شود. در شب عروسی، عروس باید انگشتری به انگشت دوم پای خود کند، زیرا هندی‌ها معتقدند این انگشت خون را از طریق رحم به قلب بازمی‌گرداند.

همچنین با توجه به اینکه لباس سفید در هند به ویژه در میان هندو‌ها رنگ عزا محسوب می‌شود هیچ کسی در هند در روز عروسی لباس سفید به تن نمی‌کند. با این حال عجیب‌ترین رسم مرسوم در هند اجبار عروس یا داماد به ازدواج با یک درخت موز پیش از برگزاری مراسم ازدواج واقعی است.

در فرهنگ هند اگر فردی (پسر یا دختر) در روز‌هایی که مریخ در منازل اول، دوم، چهارم، هفتم، هشتم یا دوازدهم خود قرار دارد به دنیا بیاید، مانگلیک (Manglik dosha) لقب می‌گیرد. این نام بدان معنی است که آن‌ها انرژی منفی در زندگی زناشویی خواهند داشت و موجب بروز تنش و حتی مرگ خود یا همسرشان می‌شوند. برای برطرف کردن این شومی و باطل شدن انرژی منفی فرد مذکور باید ابتدا با یک درخت موز ازدواج کند.

گفته می‌شود آیشواریا رای هنرپیشه برجسته هندی پیش از ازدواج با آبیشک پاچان با یک درخت ازدواج کرد.

آداب ازدواج در چین

کوچکی پای عروس از معیار‌های برتری زنان در این کشور به شمار می‌رود، اما یکی از عجیب‌ترین آداب ازدواج در استان سینچوان ورود عروس و خانواده‌اش پیش از ازدواج به یک دوره فشرده گریستن است.

عروس و خانواده‌اش از یک ماه پیش از مراسم ازدواج تحت آموزش گریه کردن قرار می‌گیرند تا در شب زفاف بتوانند به راحتی بگریند و نشان دهند که عروس نزد خانواده‌اش بسیار ارزشمند بوده است.

یکی دیگر از آداب ازدواج در این کشور ممنوعیت ورود مادرزن به خانه دخترش به مدت یک سال است! با این حال عروس اجازه دارد هر زمان که بخواهد به خانه والدینش برود.

البته اویغور‌ها هم رسوم خاص خود را در روز عروسی دارند. داماد در مراسم عروسی باید سه عدد پیکان به سوی عروسش از چله رها کند. این روز‌ها پیکان‌های مورد استفاده بدون مثلث نوک تیز است، بعد از آن هم داماد هر سه پیکان را شکسته و با این کار خود عشق ابدی‌اش را به همسر خود ابراز می‌کند.

آداب ازدواج آمریکایی

در آمریکا جشن پایان مجردی یکی از مراسم غیرقابل اغماض برای عروس و داماد‌های آمریکایی است که معمولاً دوستان‌شان با رقص و آواز آن را برگزار می‌کنند.

با رواج ازدواج‌های نوین و هم‌خانگی در جامعه آمریکا دوره نامزدی از زندگی عروس و داماد‌های آمریکایی حذف شده است. آمریکایی‌ها معمولاً به جای نقل یا گل، برنج بر سر عروس و داماد می‌ریزند، زیرا بر این باورند که زندگی عروس و داماد را باثبات و پربرکت خواهد کرد.

آداب ازدواجآداب ازدواج

پرتاب دسته گل توسط عروس به سمت دوستانش یکی از آداب رایج در ازدواج بسیاری از کشورهاست، اما این کار در آمریکا تفاوت خاصی با دیگر مناطق دارد، چون عروس باید این دسته گل را به طرف دوستان داماد بیندازد. آمریکایی‌ها معتقدند عروس باید یک هدیه گرانبها از یک زن متاهل دریافت کند تا از این طریق زندگی خوشبختی با همسرش پیدا کند. علاوه بر آن یک روبان آبی‌رنگ نیز برای او بسته می‌شود تا از چشم حسودان در امان بماند.

آداب ازدواج در روسیه

آنچه که ازدواج در روسیه را از دیگر کشور‌ها متمایز می‌کند نبود مقوله‌ای به نام مهریه است. داماد مهریه‌ای به عروس پرداخت نمی‌کند، اما مجبور است برای دیدن عروس خود به دوستان و نزدیکان عروس پول بپردازد.

شکستن ظروف بلور در مراسم ازدواج از عادت‌های اساسی آنان محسوب می‌شود، زیرا این باور وجود دارد که این کار خوشبختی زوجین را بیشتر و طولانی‌تر می‌کند.

در شب عروسی نان به عروس و داماد تعارف می‌شود و هر یک از آن‌ها که بتواند بدون استفاده از دست قطعه بزرگ‌تری از نان را بردارد تسلط بیشتری بر امور منزل و خانواده خود خواهد داشت.

اینستاگرام ـایلنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس