مراسم عروسی ساده یکی از پسران مرحوم امین تارخ ۳ سال پیش

تاریخ نشر :یکشنبه 25 سپتامبر 2022 اشتراک:
فرزند امین تارخ اخبار گوناگون
امین تارخ از بهترین بازیگران مرد ایرانی بود که بازی در سریال هایی همچون بو علی سینا جراحت و معصومیت از دست رفته از شاخص ترین کارهای او بودند. او روز گذشته به دلیل ایست قلبی درگذشت.

باور کردنی نیست در میان خبرهای بدی که این روزها به گوشمان می رسد بازیگر بزرگ و مطرح صدا و سیما دیگر در میان ما نیست. امین تارخ با کارنامه ای بسیار درخشان بر اثر یک سکته قلبی درگذشت و جامعه هنرمندان در نبود او به سوگ نشستند. مراسم ازدواج فرزند امین تارخ را در پرشین وی ببینید.

فرزند امین تارخ

مراسم عروسی ساده یکی از پسران مرحوم امین تارخ ۳ سال پیش

مراسم عروسی ساده یکی از پسران مرحوم امین تارخ 3 سال پیشمراسم عروسی ساده یکی از پسران مرحوم امین تارخ ۳ سال پیش

در پی درگذشت امین تارخ؛ خانه سینما، انجمن بازیگران و محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت این هنرمند را تسلیت گفتند.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، در پیامی درگذشت بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون را به خانواده آن مرحوم و جامعه سینمایی و هنری کشور تسلیت گفت.

در پیام ریاست سازمان سینمایی، آمده است:

«بازگشت همه به سوی خداوند مهربان است

استاد امین تارخ، بازیگر برجسته و به‌یادماندنی، مدرس و سینماگر محبوب و متشخص در کمال ناباوری دار فانی را وداع گفت.

او که برآمده از تئاتر بود در دهه شصت با بازی در دو سریال فراموش نشدنی «سربداران» و «ابوعلی سینا»، به ستاره‌ تبدیل شد و حضورش در سینما تداوم یافت. کارنامه زنده یاد تارخ، سرشار از نقاط عطف است. از «مادر» تا «سارا» و از «سفر سبز» تا «جراحت» و «معصومیت از دست رفته» درخشید و به نقش‌هایی جان داد که در تاریخ سینما و تلویزیون خواهند ماند.

بخش مهمی از کارنامه زنده یاد تارخ به تربیت نسلی از بازیگران اختصاص دارد. اهتمام او به آموزش مثال زدنی بود.

افسوس و دریغ که این بازیگر خوب و گرانقدر را از دست دادیم.»

خانه سینما و انجمن بازیگران خانه سینما نیز در پیام‌های کوتاهی در گذشت امین تارخ را تسلیت گفتند.

رضا بابک که در دوره دانشجویی چند همکاری با امین تارخ داشته است، با ابراز تاسف فراوان از درگذشت این هنرمند، از خاطرات خوش دوران دانشجویی‌شان سخن گفت؛ از دورانی که دکتر محمد کوثر، ریاست گروه تئاتر را بر عهده گرفت و از روزگاری که امین تارخ با بازی درخشانش، ستاره‌ای در دنیای بازیگری به‌شمار می‌آمد.

خاطرات رضا بابک از مرحوم تارخ

بابک با به یاد آوردن روزهای پر تب و تاب دانشکده هنرهای زیبا به ایسنا گفت: من و امین تارخ هم‌دانشکده‌ای بودیم. البته ایشان از ما جوان‌تر بود و سال پایینی ما بود ولی از همان دوران با هم چند نمایش در خدمت دکتر محمد کوثر ـ استاد شناخته شده تئاتر ـ کار کردیم.

رضا بابک از امین تارخ به عنوان بازیگری قدرتمند یاد کرد و گفت: متاسفم که بازیگری توانا را از دست دادیم که هم در کار بازی چیره‌دست بود و صدای زیبا و چهره دوست‌داشتنی‌اش، حضورش را گرم‌تر هم کرده بود. زمانی که زنده‌یاد دکتر کوثر آموزش را در دانشکده هنرهای زیبا بر عهده گرفت و کارهایی متفاوت در زمینه تئاتر را آغاز کرد، با امین تارخ در دو نمایش «لورنزاچیو» و «هنری چهارم» که برای تلویزیون ضبط کردیم، در خدمت ایشان بودیم. امین تارخ بسیار بازیگر خوبی بود، خوش‌برخورد، باهوش و توانمند. او از آن بازیگرانی بود که صحنه را از آن خود می‌کرد و حضورش چه روی صحنه و چه مقابل دوربین، تماشایی بود.

خاطرات رضا بابک از مرحوم تارخخاطرات رضا بابک از مرحوم تارخ

بابک از تلاش‌های امین تارخ در پرورش بازیگران جدید هم به‌خوبی یاد کرد: او در زمینه آموزش هم بسیار فعال بود و در مؤسسه آموزشی خود بازیگرانی خوب و توانا تحویل جامعه داد. امین تارخ همواره در کار هنر بسیار زنده و پویا بود، چه در مقام بازیگری و چه در حیطه آموزش. یادش خوش!

بابک درگذشت امین تارخ را به خانواده این هنرمند، جامعه هنری و مردم کشورمان تسلیت گفت و ابراز تاسف کرد: به همسر و فرزندان این هنرمند تسلیت می‌گویم و به مردم ایران درود می‌فرستم که این غم بزرگ را به همراه دیگر غم‌های بزرگی که به ما هجوم آورده، تحمل می‌کنند.

اینستاگرام ـخبرآنلاین

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس