شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

لباس سنتی و مجلسی الهام حمیدی در یک مهمانی خانوادگی

تاریخ نشر :دوشنبه 26 سپتامبر 2022 اشتراک:
مانتو سنتی الهام حمیدی اخبار گوناگون
الهام حمیدی بازیگر زیبا و خوبی است که چند سالیست به دلیل اشتغال به فرزندانش کمتر در قاب دوربین دیده میشود و تنها فعالیت او همکاری با مزونهای مشهور تهران در فضای مجازی است.

الهام حمیدی بازیگر خوش استایلی است و همواره سعی می کند مانتوهایی استفاده کند که طراحی منحصر به فردی داشته باشند. او که به یک دورهمی خانوادگی دعوت شده بود اینبار با یک مانتوی سنتی ظاهر شد. مانتو سنتی الهام حمیدی پرشین وی ببینید.

مانتو سنتی الهام حمیدی

این روزها یکی از جذاب‌ترین انواع مدل مانتو بلند و محبوب در بین خانم‌ها، مانتو سنتی بلند است. مانتویی که در آن از پارچه سنتی استفاده شده و حس و حالی متفاوت و جذای ایجاد می‌کند. بعضی مدل‌های مانتو سنتی بلند، به مانتو سبک رسمی یا مجلسی می‌بخشند و شما می‌توانید از آن در خیلی از موقعیت‌ها استفاده کنید. همچنین پارچه‌های سنتی دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلف است و دارای طیفی از قیمت‌ها است که افراد با سلیقه و توانایی مالی مختلف می‌توانند مورد استفاده قرار دهند. با توجه به نوع پارچه انتخاب شده و ضخیم یا نازک بودن آن، می‌توان مانتو‌هایی برای استفاده در فصول مختلف تهیه کرد.

لباس سنتی و مجلسی الهام حمیدی در یک مهمانی خانوادگیلباس سنتی و مجلسی الهام حمیدی در یک مهمانی خانوادگی

پارچه سنتی چه طرح‌هایی دارند؟

پارچه‌های سنتی پارچه‌هایی هستند که در آن‌ها از نقش ها، طرح‌ها و نقاشی‌های ایرانی اصیل استفاده شده است. از جمله این طرح‌ها می‌توان به طرح گلیم، طرح فرش، طرح قالی، طرح کاشی، طرح بته جقه، طرح لاله عباسی و طرح شمسه اشاره کرد که طرح‌های گفته شده همگی از طرح‌ها و نقوش اسلیمی به شمار می‌آیند. همچنین پارچه‌های سنتی دارای طرح‌هایی از نقاشی‌های مینیاتور، نقاشی‌های گل و مرغ، نگارگری و ترمه بوده که از نقاشی‌های اصیل ایرانی محسوب می‌شوند.

مانتو سنتی بلند خنک

در این مدل مانتو‌ها از پارچه‌های خنک برای فصل‌های بهار و تابستان استفاده شده است. این مانتو‌ها در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند و اصولا با شلوارهای نخی یا ساپورت و جوراب شلواری ست می‌شوند.

مانتو سنتی بلند گرم

این مدل مانتو‌ها دارای پارچه‌های ضخیم برای فصل‌های گرم سال یعنی پاییز و زمستان بوده و در طرح‌ها و مدل‌های مختلف از جمله جلوباز و جلوبسته تولید می‌شوند.

لباس سنتی و مجلسی الهام حمیدی در یک مهمانی خانوادگیمانتو سنتی

مدل‌های مجلسی بلند

این مدل مانتو‌ها دارای پارچه‌هایی براق یا پارچه‌هایی ظریف‌تر و یا با طرح‌های شلوغ‌تر از بقیه پارچه‌های سنتی بوده که در آن‌ها چین‌های بیشتر یا سادگی بیشتر و پارچه‌های توری به کار برده می‌شود.

جلوباز  بلند

در این مدل مانتو ها، قسمت جلوی مانتو باز است و با یک کمر بسته می‌شود و یا بدون کمر و دکمه بوده و آزاد است. این مانتو‌ها نیز در مدل‌های مختلف عرضه می‌شوند.

سنتی بلند جلو بسته

این مدل‌ها دارای مدل‌های مختلف در یقه، آستین و تنه بوده و قسمت جلوی مانتو به صورت بسته است و هیچ گونه دکمه یا زیپی برای باز شدن ندارد. در بعضی مدل‌های آن تا نیمه مانتو، دکمه قرار می‌گیرد و بقیه مانتو به صورت بسته می‌باشد و در برخی نمونه‌های تمام بسته این مدل مانتو، بغل مانتو زیپ میخورد.

اینستاگرام ـ  ستاره

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس