جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

ارتباط باورنکردنی رنگ میوه ها و خواص درمانی آنها

تاریخ نشر :سه‌شنبه 28 نوامبر 2023 اشتراک:
رنگ میوه ها و خواص آنها اخبار گوناگون
ارتباط بین رنگ میوه ها و خواص درمانی آنها: رنگ های مختلف میوه ها علاوه بر این که زیبایی خاصی به میوه ها می دهند حاوی خواص بسیاری نیز هستند.

اولین چیزی که در هنگام انتخاب یک میوه برای خوردن شما را جذب کرده رنگ و جلوه خاص آن میوه است،آیا می دانید میوه های مختلف با رنگ های متفاوت چه خواصی دارند؟  جزییاتی بیشتر درباره ارتباط رنگ میوه ها و خواص آنها را در ادامه در پرشین وی می توانید بخوانید .

رنگ میوه ها و خواص آنها

در حالت کلی میوه ها، حاوی پنج رنگ اصلی قرمز، نارنجی – زرد، بنفش – آبی، سفید و سبز است. هر یک از رنگ میوه ها نشان دهنده ویتامین، ماده یا آنتی اکسیدان های خاصی هستند .

رنگ های مختلف میوه ها علاوه بر این که زیبایی خاصی به میوه ها می دهند حاوی خواص بسیاری نیز هستند. در حالت کلی میوه ها، حاوی پنج رنگ اصلی قرمز، نارنجی – زرد، بنفش – آبی، سفید و سبز است. هر یک از رنگ میوه ها نشان دهنده ویتامین، ماده یا آنتی اکسیدان های خاصی هستند.

رنگ میوه ها و خواص آنهامیوه های رنگارنگ

به عنوان مثال رنگ سبز منشا ویتامین K و فولات است در حالی که میوه نارنجی و زرد، اغلب منشا بتاکاروتن و ویتامین C است. در صورتی که این تقسیم بندی قاعده خاصی ندارد اما راهی عالی برای اطمینان از دریافت انواع مواد مغذی مورد نیاز بدن است. متخصصان تغذیه توصیه می کنند که در بشقاب غذای خود از همه رنگ ها استفاده کنند.

خواص میوه های قرمز رنگ

میوه های طبیعی قرمز رنگ منشا انواع فیتوکمیکال ها هستند که می توانند اثر رادیکال های آزاد را از بین ببرند. شاید تا به حال شنیده باشید که گوجه فرنگی، هندوانه به سبب دارا بودن فیتو کمیکالی به نام لیکوپین مانع از اختلالات پروستات می شوند یا آسیب تشعشعات زیان بخش آفتاب روی بدن به وجود می آید را بهبود می بخشد.

در واقع لیکوپن سبب تشکیل رنگ قرمز در میوه ها می گردد. آنتوسیانین موجود در بعضی از میوه ها همچون توت فرنگی، انگور قرمز، سیب قرمز، تمشک، گیلاس یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود که از سلول ها در مقابل هر آسیبی جلوگیری می کند. همچنین این میوه ها خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داده و در مهار کردن فشار خون مفید هستند. اخیرا مشخص شده آنتوسیانین موجود در گیلاس حاوی خاصیت ضد التهابی بوده و برای افرادی که دچار نقرس هستند، موثر است.

منبع: دنیای اقتصاد

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده