توضیحات جدید سخنگوی دولت در خصوص فیلتر اینستاگرام

تاریخ نشر :شنبه 12 نوامبر 2022 اشتراک:
توضیحات سخنگوی دولت رییسی در خصوص فیلتر اینستاگرام اخبار گوناگون
مشکلات اقتصادی در این سال ها تاثیر بسیار عمیقی بر زندگی مردم داشت و کسانی که سرمایه نداشتند به شدت اسیب خوردند اما با ورود فضای مجازی به زندگی مردم آنها توانستند از این فضا برای کسب درامد استفاده کنند.

این روزها و در میان تمامی نگرانی های مردم موضوع فیلتر شدن فضای مجازی هم بسیار حساسیت برانگیز است افرادی که به واسطه این فضا توانسته بودند تا حدی مشکلات اقتصادی خود را سامان دهند این روزها به شدت نگران فیلترینگ همیشگی آن هستند. توضیحات جدید سخنگوی دولت رییسی در خصوص فیلتر اینستاگرام را در پرشین وی ببینید.

صحبت های سخنگوی دولت رییسی در خصوص فیلتر اینستاگرام

سخنگوی دولت در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: به وعده‌مان در ایام انتخابات در خصوص عدم فیلترینگ اینستاگرام عمل کردیم، نهادهای امنیتی اینستاگرام را برای اقدامات تروریستی بستند، این که خلاف وعده نیست.

توضیحات جدید بهادری جهرمی در خصوص فیلتر اینستاگرام در میان هیاهوی دانشجویان در مشهد

خبر بد و شوکه‌کننده جهرمی درباره فیلترینگ

فیلترینگ به گونه‌ای تدبیر شد که مردم از پیام رسان خارجی به پیام رسان داخلی کوچ کنند بهادری جهرمی سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت فیلترینگ گفت: فیلترینگ به گونه‌ای تدبیر شد که مردم از پیام رسان خارجی به پیام رسان داخلی کوچ کنند.

توضیحات سخنگوی دولت رییسی در خصوص فیلتر اینستاگرامتوضیحات سخنگوی دولت رییسی در خصوص فیلتر اینستاگرام

سخنگوی دولت: فیلترینگ به گونه‌ای تدبیر شد که مردم از پیام رسان خارجی به پیام رسان داخلی کوچ کنند، البته این فیلتر مسکّن مقطعی است و سیاست دولت در حوزه فضای مجازی شبکه ملی اطلاعات است. در طول هشت سال گذشته شبکه ملی اطلاعات کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت داشته، اما در یک سال اول دولت ۳۰ درصد رشد و در مجموع ۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

دولت در بازار دلار تمام قد در برابر جنگ دشمن ایستاده است و برای نقدینگی، برنامه ریزی کرده تا سرعت آن را با افزایش تجارت کاهش دهد.

واکنش سخنگوی دولت به ویدیوی جنجالی وعده های انتخاباتی خود و رییسی درباره اینستاگرام!

علی بهادری جهرمی سرانجام به ویدیوی جنجالی خود و رییس جمهور درباره اینکه شایعه فیلترشدن اینستاگرام در بازه انتخابات پاسخ نشان داد.  علی بهادری جهرمی در ادامه حضورهای هفتگی اش در دانشگاه ها و دیدار با دانشجویان دانشگاه صدا و سیما به یک ویدیوی جنجالی واکنش نشان داد.

خبر بد و شوکه‌کننده جهرمی درباره فیلترینگخبر بد و شوکه‌کننده جهرمی درباره فیلترینگ

کمتر از ۱۸ ماه قبل و در بحبوحه رقابت انتخابات ریاست جمهوری علی بهادری جهرمی در مقام یکی از اعضای ستاد سید ابراهیم رییسی در یکی از برنامه های تبلیغاتی ادعای فیلترینگ اینستاگرام را دروغی دانست که منتقدان سید ابراهیم رییسی راه انداخته اند تا باعث کاهش آرایش شوند. او در آن ویدیو گفته بود:«این ادعا یکی از آن دروغ هاست . سید ابراهیم رییسی اگر قرار بر فیلترینگ داشت در قوه قضایی این کار را انجام می داد.»

سید ابراهیم رییسی هم درباره اینستاگرام در دوره انتخابات در دو ویدیوی مختلف گفته بود:« من خودم در این فضا صفحه دارم . دو میلیون فالوئر دارم. دخترانم گاهی خریدهای شان را از اینستاگرام انجام می دهند. چه کسی می آید فضایی که مردم در آن کسب و کارشان را انجام می دهند فیلتر کنند.»

اما در ابتدای مهرماه و پس از حوادث تلخ بعد فوت مهسا امینی، واتساپ و اینستاگرام با دستور شورای امنیت کشور فیلتر شدند و اخیرا سردار جلالی فرمانده قرارگاه پدافند غیرعامل کشور هم اعلام کرد این فیلترینگ ادامه پیدا می کند. حالا بهاری جهرمی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان درباره آن ویدیو ها گفت:«آن زمان در ایام انتخابات گفتم رئیسی و دولتش نگاهی به فیلترینگ اینستاگرام ندارند.

بهاری جهرمیبهاری جهرمی

اینستاگرام را نهادهای امنیتی ذیصلاح در مقطع موقتی بخاطر اقدامات تروریستی فیلتر کرده اند.»سخنگوی دولت در ادامه گفت:« وقتی اقدام متفاوت می شود برخورد متناسب با آن هم اقتضای روز می شود؛ اینستاگرام اقدام تروریستی انجام داد مراجع امنیتی هم برای حفاظت از حقوق مردم مجبور بودند اقدام متقابل موقتی انجام دهند.»

بهادری جهرمی پیشتر گفته بود اینستاگرام حتی به پروتکل های اخلاقی و امنیتی خود درباره پرهیز از ترویج خشونت و تروریسم پایبند نیست.

بهادری جهرمی که خود حقوقدان است اعلام کرده فیلترینگ اینستاگرام با حکم امنیتی وزارت کشور تداوم پیدا می کند. این درحالی است که پیشتر محمدعلی صفا و محمد صالح مفتاح دو وکیل و فعال شبکه های اجتماعی با انتقاد از این تصمیم گفته بودند تداوم فیلترینگ اینستاگرام بیش از ۳۰ روز بر اساس ماده ۷۹ قانون اساسی ممنوع است و باید دولت در این زمینه لایحه ای به مجلس ارائه کند و از مجلس رای بگیرد.

دانشجو _ باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس