شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

یارانه معیشتی افرادی که ۳ برابر شد

تاریخ نشر :جمعه 25 نوامبر 2022 اشتراک:
یارانه حمایت معیشتی جانبازان اخبار گوناگون
جانبازان از قابل احترام ترین اقشار در میان جامعه ما هستند. زمان جنگ تحمیلی افراد زیادی شهید شدند و برخی نیز اصطلاحا شهید زنده اند و متحمل رنج های فراوانی شده اند.

زندگی سخت افرادی که زمانی در جنگ به دلیل رشادت هایی که داشتند بخشی از اعضای بدنشان دچار اسیب شده است و سال هاست با رنج و عذاب زندگی می کنند از دغدغه های جامعه ماست. جزییات خبر سه برابر شدن یارانه حمایت معیشتی جانبازان را در پرشین وی ببینید.

یارانه حمایت معیشتی جانبازان

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از اقدامات مهم ما پرداخت مستمری کمک‌معیشت به جانبازان است که امسال مبلغ این مستمری با ۳ برابر افزایش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۴.۵ میلیون تومان رسیده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در دیدار با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان البرز که در سالن اجتماعات شهیدآوینی شهر الوند برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم ما پرداخت مستمری کمک‌معیشت به جانبازان است که امسال مبلغ این مستمری با ۳ برابر افزایش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۴٫۵ میلیون تومان رسیده است.

یارانه حمایت معیشتی جانبازانیارانه حمایت معیشتی جانبازان

یارانه حمایت معیشتی جانبازان ۳ برابر شد

وی همچنین از جذب ۶۷ هزار نفر از اعضای خانواده شهدا و ایثارگران در دستگاه‌های دولتی و حکومتی طی یک‌سال اخیر خبر داد و گفت: همچنین یکی از برنامه‌های مهم ما اجرای قانون تبدیل وضعیت شغلی و استخدامی ایثارگران بود که با اجرای این قانون در ۳۶ ماه گذشته ۱۰۰ هزار نفر از ایثارگران کارمند دولت تبدیل وضعیت شدند.

یارانه حمایت معیشتی جانبازان ۳ برابر شدیارانه حمایت معیشتی جانبازان ۳ برابر شد

تبدیل وضعیت ۱۰۰ هزار نفر ایثارگر

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به روند پرداخت هزینه‌های درمانی جامعه ایثارگری اضافه کرد: در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل ما این است که این هزینه‌ها با ۲ ماه تأخیر پرداخت می‌شود و بنابراین به‌روزرسانی این پرداخت‌ها در صدر برنامه‌های ما قرار دارد. اما برای حمایت از ایثارگرانی که داروی خاص مصرف می‌کنند و هزینه‌های آنها به موقع تأمین و پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در ضمن واردات داروها و وسایل درمانی و توان‌بخشی که مشابه آنها در داخل کشور تولید می‌شود، ممنوع شده که یکی از آنها ویلچر برقی خارجی است و به همین خاطر امروز مجاز نیستیم که ویلچر خارجی برای جانبازان قطع نخاع تهیه کنیم.

معاون رئیس‌جمهور همچنین از اختصاص ۵ درصد واحدهای طرح نهضت ملی مسکن به خانواده‌های شهدا و ایثارگران خبر داد و گفت: در استان قزوین روند تأمین زمین برای ساخت مسکن ملی ایثارگران کند پیش می‌رود که باید با کمک مسئولان عمرانی و شهرداری‌های استان قزوین این مشکل در کمترین زمان مرتفع شود.

یارانه حمایت معیشتی جانبازانیارانه حمایت معیشتی

قاضی‌زاده هاشمی افزود: تخصیص زمین جزو مسئولیت‌های سازمان ملی زمین و مسکن است که در استان‌ها از طریق ادارات‌کل راه و شهرسازی صورت می‌گیرد و بنیاد شهید هیچ زمینی در اختیار ندارد تا آن را به ساخت مسکن ایثارگری اختصاص دهد. با این حال از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرده‌ایم که در این حوزه نگاه ویژه‌ای به جامعه ایثارگری حاکم شود.

خبرآنلاین ـ تابناک

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس