انواع آدم های سمی که باید از زندگی حذف کرد

اشتراک:
انواع آدم های سمی که باید از زندگی حذف کرد روانشناسی
هشت گروه از افراد هستند که در لیست ما از انواع آدم های سمی قرار می گیرند، این افراد به طرق مختلفی آرامش را سلب کرده و مانع پیشرفت شما در زندگی می شوند، بنابراین باید آنها را شناسایی و از زندگی خود کنار بگذارید.

در زندگی با افراد زیادی مواجه می شوید که برخی از آنها برایتان خوب و برخی دیگر خوب نیستند. در این مطلب با هشت گروه از انواع آدم های سمی آشنا خواهید شد که باید آنها را از زندگیتان حذف کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید.

انواع آدم های سمی

قبل از اینکه بخواهید افراد سمی را از زندگی خود حذف کنید باید آنها را شناسایی کنید. به گزارش پرشین وی در زیر برخی از ویژگی های شایع افراد سمی را می خوانید. گرچه در زندگی روزمره ممکن است با افرادی مواجه شوید که از برخی جهات آنها را مطلوب ندانید، برای مثال کسانی که زود عصبانی می شوند، افرادی که ممکن است با شما اختلاف نظر داشته باشند، کسانی که از لحاظ روحی به بلوغ نرسیده اند، افراد بی ادب ، افراد بدجنس و یا کسانی که نسبت به دیگران بی احترامی می کنند ولی این ویژگی ها الزما آنها را در گروه افراد سمی قرار نمی دهد، افراد سمی معمولا در ورای همه این ویژگی ها هستند.

گروه اول: افراد شایعه ساز

شایعه ساختن برای برخی روش خوبی برای گذراندن وقت است ولی چیزی که شاید از نظر دور بماند این است که معمولا آنها طبق عادت به محض اینکه شما هم روی خود را از آنها برگردانید، شروع به غیبت درباره شما می کنند. مطمئن باشید اگر آنها با شایعه سازی و غیبت از دیگران با شما اوقات خوشی را می گذرانند، حتما پشت سر شما نیز همین کار را ادامه خواهند داد.

وقتی فرصت های مختلفی برای مثبت اندیشی و یاد گرفتن چیزهای جالب در زندگی وجود دارد، چرا به چنین افرادی توجه کنید؟ “قدر افرادی که شما را بالا می برند بدانید نه آن کسانی که شما را به پایین می کشند.”

گروه دوم: افراد حسود و قضاوت کننده

از انواع آدم های سمی ، این گروه افراد را حتی از دور هم می توانید تشخیص دهید. اگر با افرادی رابطه دارید که عات دارند مدام دیگران را به باد انتقاد بگیرند، پس باید مراقب دردسرها و مشکلات بعدی باشید.

چنین افرادی از درون آنقدر نسبت به خود تنفر دارند که در نهایت خودکم بینی های خود را به سمت دیگران نشانه می گیرند. همیشه به ویژگی های منفی، اشتباهات و شکست ها و نقطه ضعف های دیگران اشاره می کنند. در حقیقت این کار به آنها لذت زیادی می دهد.

اگر با آنها درباره چیزهایی که خیلی علاقه و اشتیاق دارید صحبت کنید، طوری نسبت به آن حرف می زنند که تمام حس و حال خوب شما را نسبت به آن موضوع نابود می کنند. آنها به جای احترام به شخصیت طرف مقابل و یاد گرفتن از دیگران، ترجیح می دهند منتقد دیگران باشند.

افراد قضاوت کننده نیز با بدبینی و منفی اندیشی نسبت به همه چیز تمایل شما به اشتیاق، موفقیت و ابراز وجود را سرکوب می کنند. به همین دلیل بهتر است به چنین افرادی نیز توجه نکنید.

انواع آدم های سمیآدم هایی که باید آنها را از زندگی کنار گذاشت

گروه سوم: افرادی که از کاه کوه می سازند و یا به تعبیر دیگر ملکه نمایش هستند.

برای برخی از مردم نمایش مثل کیک و جلب کردن توجه دیگران مثل تزئینات روی کیک است. زندگی آنها سرشار از سختی ها، موانع و بی چارگی هاست و مدام به توجه ، تصدیق، همدردی و دلسوزی شما نیاز دارند (نه نصیحت هایتان!).هرگز سعی در نصحیحت کردن آنها نکنید.

به محض اینکه شروع به گفتن راه کارها و راه حل ها برای مشکلاتشان کنید باید مراقبت باشید چرا که آنها به دنبال روش دیگری هستند که از ماجرای خود یک ملودرام تمام و کمال بسازند. گویی گرفتار تک تک مشکلات دنیا شده اند ولی به نحوی نمی خواهند هیچکدام از آنها را نیز حل کنند.

وقتی این ملکه های نمایش را سرگرم کنید در نهایت شیوه رفتار آنها را تایید خواهید کرد و تبدیل به بخشی از نمایش آنها می شوید. به گزارش پرشین وی زندگی ساده تر می شود اگر به طور کلی چنین افرادی را نادیده بگیرید.

گروه چهارم: خون آشام های انرژی

فقط کافیست چند ساعت را در یک اتاق با افراد این گروه از انواع آدم های سمی بمانید تا انرژی لازم برای ادامه زندگی تان را از شما بگیرند.

چنین افرادی که گویی اصلا درکی از واژه  “همدلی” ندارند همیشه  سعی دارند تا نواقص شما را پیدا کنند تا حدی که در نهایت در مقابل آنها احساس کوچکی و بی ارزشی خواهید کرد. خون آشام های انرژی به معنای واقعی کلمه از انرژی روانی شما تغذیه می کنند. آنها خواسته یا ناخواسته انرژی دیگران را تحلیل می برند و بدین شکل سطح انرژی خود را بالا می برند.

در نتیجه معاشرت با چنین افرادی اغلب فرد به طور مزمن در خود احساس ناراحتی، خستگی، نگرانی، آزردگی و یا عصبانیت می کند. ولی شما می توانید فاصله گرفتن از آنها را انتخاب کنید.

گروه پنجم انواع آدم های سمی : افراد قربانی

تشخیص این گروه از آدم ها نسبتا چالش برانگیزتر از موارد قبلی است چرا که در وهله اول سعی دارید با آنها همدلی کنید. ولی همچنان که زمان می گذرد متوجه خواهید شد آنها از قصد دردها و رنج بردن از آنها را انتخاب کرده اند تا بدین شکل دلسوزی و همدردی دیگران را به دست آورند.

افراد قربانی همیشه از قبول مسئولیت سر باز می زنند و همیشه بهانه رنج بردن از چیز دیگری را می آورند. برای مثال فرض کنید شما سعی دارید با آنها قاطع برخورد کرده و مودبانه خواسته آنها برای چیزی را قبول نکنید، چنین افرادی ممکن است در واکنش به شما بگویند: “همیشه در تمام زندگی ام مرا نپذیرفتنند. هیچ کس نیازهای مرا درک نمی کرد، ولی مهم نیست.” و شما می مانید با احساس گناهی که از ناامید کردن آنها به شما دست می دهد و فکر می کنید بدبخت ترین انسان روی زمین هستید.

هر چه طولانی تر با چنین افرادی باشید بیشتر از حمایت، درک متقابل و تاییدی که شایستگی آن را دارید محروم می مانید چرا که همیشه همه چیز فقط درمورد آن افراد و مشکلات آنهاست.

نحوه شناسایی افراد سمیشناسایی افراد سمی در زندگی

گروه ششم: دروغ گوها

لازم به گفتن نیست که چنین افرادی از انواع آدم های سمی می توانند به سادگی آرامش روانی شما را حتی در خواب سلب کنند. وقتی مدام دچار شک و نگرانی باشید که ممکن است کسی در پشت سر شما چه کار کند، نمی توانید زندگی راحت و نرمالی داشته باشید. وقتی چنین افرادی همیشه با شما صادقانه رفتار نکنند، شما در یک چرخه بی پایان از احساس شک و تردید باقی خواهید ماند. به همین جهت چنین افرادی نیز در گروه افراد سمی قرار می گیرند.

بسیاری از افراد صادق و قابل اطمینان وجود دارند که به گزارش پرشین وی می توانید آنها را به جای دروغگوها برای معاشرت انتخاب کنید.

گروه هفتم: افراد فریبکار و سواستفاده گر

یک فرد فریبکار همیشه از دانش خود از روان انسان ها و عملکرد آنها، سو استفاده می کند. این افراد چیزی را می گویند که شما دوست دارید بشنوید، چیزی را نشان می دهند که می خواهید ببینید و جز سو استفاده از شما، کاری انجام نمی دهند.

آنها افرادی هستند که معمولا فورا جذب آنها می شوید و این دوستی تنها بر پایه وعده های دروغین شکل می گیرد. به خاطر داشته باشید آنها همیشه انگیزه های خاصی دارند و به محض رسیدن به انگیزه هایشان، شما را رها خواهند کرد. بنابراین قبل از اینکه آنها شما را رها کنند، خودتان این کار را کنید!

گروه هشتم انواع آدم های سمی : افراد خود شیفته

اول از همه باید گفت که چنین افرادی از انواع آدم های سمی ، اصلا به بودن شما نیازی ندارند. چیزی که آنها نیاز دارند ابزاریست که بتوانند اعتماد به نفس خود را با آن ترمیم کنند. و شما همان ابزار هستید!

افراد خودشیفته هرگز کسی به جز خود را نمی بینند. بنابراین اگر انتخاب کنید با شخصی خود شیفته بمانید، پس باید خود را آماده کنید هر احساسی را فدای آنها کنید وگرنه به طور کلی وجود شما را نادیده می گیرند.

در نهایت احترام به خود و سلامت روانی شما بسیار مهم تر از هر کسی دیگر است، خواه این شخص عضوی از خانواده ، یکی از آشنایان، همکار، شریک احساسی، فرزند و یا هرکسی دیگر در این دنیا باشد.

تهیه و ترجمه: گروه روانشناسی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: hemindsjournal

گردآوری:
برچسب ها:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
روف گاردن های رویاییجراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
رمز و رازهای رابطه با خانواده شوهر ! چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟ رمز و رازهای رابطه با خانواده شوهر ! چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟

اگر در رابطه با خانواده همسر خود دچار مشکل هستید و نمی دانید چگونه باید درست رفتار نمایید در این مطلب به موضوع راه حل برای درگیری با خانواده شوهر پرداخته ایم.

نکات آموزنده برای از بین بردن خودشیفتگی(فرزندسالاری) کودکان
به چه کسانی شیرین عقل می گویند
افراد کم رو و خجالتی موفق می شوند؟
دختران در آرزوی پسر بودن
رازهای درونی خانم ها که بهتر است مردها از آنها با خبر باشند
میل جنسی تا پایان عمر با ماست!
مدارا و نرمش با همسر تا چه حدی جایز است
تاثیر گریه کردن زن ها در ارتباط با شوهر
از این زندگی تکراری خسته شدم!
به فرد داغدار آرام بخش ندهید
علت متنفر بودن از دیدن عکس خود
مهمترین علائم استرس در کودکان
شخصیت شناسی بر اساس انواع پیتزا
شخصیت شناسی زنان از روی کیف آن ها!
شخصیت شناسی براساس شکل ناخن های شما!
شخصیت شناسی از روی ماشین مورد علاقه
شخصیت شناسی فرم بینی
شخصیت درونی افراد را از روی عطر مورد علاقه آنها بشناسید!
شخصیت شناسی جالب از طرز لباس پوشیدن
چکاد بام