راه های ساده زیستی و روش های آسان تر و ساده تر کردن زندگی

اشتراک:
راه های ساده زیستی و روش های آسان تر و ساده تر کردن زندگی روانشناسی
با ده روش و راه های ساده زیستی ارائه شده توسط یکی از نویسندگان کتاب های موفقیت آشنا شوید که به کمک آنها می توانید زندگی خود را آسان تر و ساده تر کرده و به سبک زندگی شادتری دست پیدا کنید.

جاشوا بکر یکی از نویسندگان کتب موفقیت، بر این باور است که کاربرد راه های ساده زیستی در زندگی یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به زندگی شاد و دلخواه است و برای آسان تر کردن زندگی در بخش های مختلف، ده پیشنهاد دارد که در زیر با آنها آشنا می شوید:

راه های ساده زیستی و آسان کردن زندگی

ساده کردن زندگی و یا به بیان دیگر ساده زیستی، تعادل، آزادی و شادی به همراه خواهد داشت. به گزارش پرشین وی هنگامی که این سبک از زندگی را آغاز کرده و مزایای آن را تجربه کنید، کم کم از خود می پرسید: “دیگر کدام قسمت از زندگی ام را بهتر است ساده کنم و روی چه چیزهای ضروری تمرکز کنم؟”

به محض اینکه به جواب این سوال دست پیدا کنیم، مهم ترین چیزها در زندگی مان را درک خواهیم کرد.

بر اساس ماجراهای شخصی زندگی خود، مکالمه ها و مشاهداتی که در زندگی داریم، ده مورد از مهم ترین چیزهایی که می تواند در زندگی امروز شما ساده تر شده و آغازی برای سبک زندگی شادتر و متعادل تر باشد در زیر دسته بندی شده است.

بخش اول: دارایی ها

از اولین گام ها برای کاربرد راه های ساده زیستی رسیدگی به دارایی ها و لوازم است. داشتن میزان بالایی از لوازم مادی در زندگی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنیم زندگی ما را پیچیده تر می کند. چنین چیزهایی هم حساب بانکی و هم انرژی ما را می خورد و در عین حال توجه مان را به سمت خود جلب کرده و از موضوعات مهم تر باز می داد. چنین چیزهایی ما را از کسانی که دوست داریم و همچنین از زندگی بر اساس ارزش هایمان دور می کند. اگر زمانی را صرف دور ریختن و جدا سازی لوازم غیر ضروری از زندگی خود کنید، مطمئنا هرگز پشیمان نخواهید شد.

بخش دوم: تعهدات زمانی

بیشتر ما روزهایمان را از ابتدا تا انتها پر از تعهدات زمانی می کنیم: کار، خانه، فعالیت های بچه ها، رویدادهای اجتماعی، سرگرمی ها …. و این لیست همچنان ادامه دارد. در صورت امکان خود را از تعهدات زمانی که با بزرگترین ارزش هایتان در یک جهت قرار ندارد، آزاد کنید.

راه های ساده زیستیباز کردن پیچیدگی ها از زندگی

بخش سوم: اهداف ها

تعداد اهدافی که در زندگی به دنبال آنها هستید را به یک تا دو مورد کاهش دهید. با کاهش تعداد اهدافی که به دنبال کسب آنها هستید در حقیقت تمرکز شما ارتقا یافته و به دنبال آن میزان موفقیت افزایش پیدا می کند. لیستی از چیزهایی که می خواهید در زندگی کسب کنید انتخاب کرده و دو تا از مهم ترین های آن را انتخاب کنید. هنگامی که یکی از آنها را به سرانجام رساندید، یک هدف دیگر به لیست خود اضافه کنید.

بخش چهارم: افکار منفی

بیشتر افکار منفی کاملا بی فایده هستند و از دیگر بخش هایی است که باید راه های ساده زیستی را در آن اعمال کرد. نفرت، تلخی و حسادت هرگز سطح کیفیت زندگی حتی یک انسان روی زمین را هم ارتقاء نمی دهد. مسئولیت ذهن خود را بپذیرید. آسیب ها و ناراحتی های گذشته را ببخشید و افکار مثبت را جایگزین افکار منفی خود کنید.

بخش پنجم: بدهی ها

اگر بدهی ها شما را اسیر خود کرده اند، آنها را کاهش دهید. از همین امروز شروع کنید. هرکاری که فکر می کنید تا خود را از زیر این بار خلاص کنید، انجام دهید. به گزارش پرشین وی کمکی که نیاز است را پیدا کرده و یاد بگیرید چطور از زیر بار بدهی بیرون بیایید. زندگی لوکس امروز خود را فدا کنید تا فردا از آزادی لذت ببرید.

بخش ششم: حرف ها و کلمات

از کلمات کمتری استفاده کنید. حرف ها و سخنرانی های خود را ساده و صادقانه نگه دارید و حرف هایتان از ته دل باشد. از غیبت و شایعه پراکنی بپرهیزید.

بخش هفتم: مواد غذایی مصنوعی

از خوردن چربی های ترانس، غلات تصفیه شده (نان سفید)، شربت ذرت با فروکتوز بالا و سدیم زیاد پرهیز کنید. این مواد را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید تا سطح انرژی شما در کوتاه مدت و میزان سلامتی تان در بلند مدت افزایش پیدا کند. همچنین تا حد امکان مصرف داروهای رایج داروخانه ای را کاهش داده و اجازه دهید بدن به صورت طبیعی خود را درمان کند، چراکه وابسته مصرف چنین موادی شده است.

آسان شدن زندگینحوه آسان کردن زندگی

بخش هشتم: زمان کار با صفحات نمایش

مطمئنا توجه به زمان استفاده از صفحات نمایشی مختلف نیز در راه های ساده زیستی امروزی نقش مهمی دارند. توجه به تلویزیون، فیلم، بازی های ویدیویی و اعتیاد به تکنولوژی بیشتر از حدی که فکرش را کنید روی زندگی تاثیر می گذارد. رسانه ها، ارزش های شما را تغییر می دهند. شروع به احاطه کردن زندگی شما می کنند و تاثیر قابل توجهی روی رفتارها و دیدگاه های شما خواهند گذاشت. متاسفانه وقتی به طور منظم در چنین دنیایی زندگی کنید، حتی متوجه چگونگی تاثیرگذاشتن روی خودتان نمی شوید. تنها راهی که می توان این تاثیر را در زندگی کم کرد، خاموش کردن این لوازم است.

بخش نهم راه های ساده زیستی : ارتباط با دنیای بیرون

از دیگر راه های ساده زیستی رسیدگی به رابطه هاست. روابط با دیگران خوب است ولی حواس پرتی های بیرونی زیاد، بد است. یاد بگیرید چه زمانی تلفن را خاموش کرده، از شبکه های اجتماعی خارج شوید و یا پیامک نخوانید! روی مهم ترین ها و نه ضروری ها تمرکز کنید. به گزارش پرشین وی جریان ثابتی از حوس پرتی ها از جانب افراد دیگر، ممکن است به شما احساس مهم بودن، مورد نیاز بودن، خواستنی بودن بدهد ولی همه این ها در توجه به مهم ترین ها کاملا تفاوت دارد.

بخش دهم: چند وظیفه ای بودن

یافته های علمی نشان می دهد که انجام چند کار همزمان با هم سطح استرس را بالا و میزان بازدهی را کاهش می دهد. ولی انجام تنها یک کار یکی از هنرهای فراموش شده است که باید آن را یاد بگیرید. در یک زمان، تنها یک کار را در دست بگیرید. به خوبی آن را انجام دهید و زمانی که کامل شد، سراغ کار بعدی بروید.

ساده سازی زندگی هسته اصلی زندگی مینیمالیستی است.

تهیه و ترجمه: گروه روانشناسی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: becomingminimalist

گردآوری:
برچسب ها:

دکتر طاهری

اخبار مرتبط:
جراحی بواسیر ، سرپایی
فیلم پرشین وی
چگونه از خودخوری کردن دور شویم؟ عواقب خودخوری چیست؟ چگونه از خودخوری کردن دور شویم؟ عواقب خودخوری چیست؟

بعضی از افراد در مقابله با مشکلاتی که در زندگی رخ می دهد دچار خودخوری شده و به روان خود آسیب می رسانند در این مطلب به موضوع خودخوری و راههای درمان پرداخته ایم.

درمان اضطراب واسترس باراحت ترین روشهای خانگی
خاطرات بد زندگی را اینگونه از ذهن خود رها کنید
انتخاب همسر ایده ال را با دانستن این نکات خواهید داشت
بیماری روانی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید
با این ترفندها مچ یک شخص دروغگو را هنگام دروغ گفتن بگیرید
به کودکانتان بیاموزید که چگونه خوش بین باشند
کودکان موفق را با اینطور حرف زدن تربیت خواهید کرد/ حتما بخوانید
اضطراب این تاثیرات خطرناک را روی مغز میگذارد
عصبانیت خودتان را در محیط کار اینگونه کنترل نمائید
چرا خاطرات دوران کودکی درست یادمان نمی آید؟
مردان در ازدواج دوم موفق ترند یا زنان؟
خیانت کردم اما حالا پشیمانم ، چگونه می توانم زندگی ام را سر و سامان دهم!
انتقاد چیست؟ انواع انتقاد کردن و شیوه درست انتقاد کردن کدامند؟
رمز و رازهای رابطه با خانواده شوهر ! چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟
نکات آموزنده برای از بین بردن خودشیفتگی(فرزندسالاری) کودکان
به چه کسانی شیرین عقل می گویند
افراد کم رو و خجالتی موفق می شوند؟
دختران در آرزوی پسر بودن
رازهای درونی خانم ها که بهتر است مردها از آنها با خبر باشند