جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

طرز تهیه کیک مادیرا ، کیک سنتی و خوشمزه انگلیسی

اشتراک:
طرز تهیه کیک مادیرا آشپزی و شیرینی
با طرز تهیه کیک مادیرا نوعی کیک ساده و خوش طعم بریتانیایی آشنا خواهید شد که علاوه بر سادگی در تهیه ، گزینه مناسبی برای پذیرایی از مهمانان در کنار چای است.

کیک مادیرا نوعی کیک سنتی و کلاسیک بریتانیایی با رایحه ای از پوست لیموست که به سادگی نیز در منزل قابل تهیه است و گزینه ای خوب در کنار چای عصرانه محسوب می شود و یا در کنار خامه می تواند دسر خوشمزه ای باشد. در زیر با جزئیات طرز تهیه کیک مادیرا آشنا می شوید.

طرز تهیه کیک مادیرا

این کیک انگلیسی به روش های مختلفی تهیه می شود و به گزارش پرشین وی طرز تهیه آن از مدل های کلاسیک مثل آنچه که در این مطلب آشنا می شوید تا نمونه های اقتباسی دیگر که با گیلاس و شکلات تهیه می شود، متنوع است.

مواد لازم:

  • ۱۷۵ گرم کره ، نرم شده مقداری برای چرب کردن قالب
  • ۱۷۵ گرم شکر (در این آموزش از شکر کاستر استفاده شده است.)
  • ۳ عدد تخم مرغ
  • ۲۲۵ گرم آرد سلف رایزینگ
  • پوست ریز رنده شده ۱ عدد لیمو
  • اختیاری: ۱۰۰ گرم شیر در صورتی که خمیر بیش از حد سفت شد.

لوازم مورد نیاز:

  • قالب گرد ۱۸ سانتی متری (۷ اینچی) و یا هر نوع قالب کیک مستطیلی ۹۰۰ گرمی
طرز تهیه کیک مادیراهمزدن مواد با همزن برقی یا دستی

مراحل طرز تهیه کیک مادیرا

مرحله اول: آماده کردن فر و قالب

از قبل فر را در ۱۷۰ درجه سانتیگراد گرم کرده و قالب را چرب کنید. در صورت تمایل می توانید داخل قالب کاغذ شیرینی پزی قرار دهید تا در انتها کیک راحت تر از قالب خارج شود. در صورتی که قصد پهن کردن کاغذ شیرینی پزی را در کف قالب دارید، حتما مقداری از لبه های کاغذ بیرون باشد تا بتوانید آن را گرفته و کیک را خارج کنید.

مرحله دوم : مخلوط کردن مواد

در کاسه بزرگی کره و شکر را هم بزنید تا روشن و پفی شود. این کار را اگر با درجه متوسط همزن برقی بزنید حدود ۳ الی ۵ دقیقه طول خواهد کشید. البته اگر همزن برقی ندارید به صورت دستی نیز می توانید هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن تخم مرغ

در این مرحله از طرز تهیه کیک مادیرا ، تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید، به گزارش پرشین وی در بین افزودن هر کدام به خوبی هم زده و سپس تخم مرغ بعدی را بیافزایید.

خمیر کیکغلظت نهایی خمیر کیک مادیرا

مرحله چهارم: رفع مشکل سفتی خمیر

در این مرحله از طرز تهیه کیک مادیرا ، آرد الک شده و همچنین پوست لیمو را نیز افزوده و به آرامی هم بزنید تا یک دست شود. دقت کنید نباید بیش از اندازه هم بزنید. درصورتی که خمیر سفت شد مقداری شیر اضافه کنید ولی باید شیر را نیز هر بار به میزان بسیار کم اضافه کرده و در صورت نیاز مقدار بیشتری بیافزایید و ممکن است اصلا نیازی به این کار نیز نداشته باشید. خمیر باید در حدی رقیق باشد که از قاشق چوبی بیفتد.

مرحله پنجم: پخت کیک

مخلوط را به قالب از قبل آماده شده منتقل کرده و به مدت ۵۰ الی ۶۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. در انتها با فرو بردن سیخ در وسط کیک و تمیز بیرون آمدن آن، از پخت کیک مطمئن شوید.

مرحله ششم: برش کیک

کیک را از فر بیرون بیاورید ولی پیش از خارج کردن آن از قالب اجازه دهید ۱۰ دقیقه خنک شود. به آرامی کاغذ را برداشته و قبل برش نیز اجازه دهید کاملا خنک شود.

آموزش پخت کیک انگلیسینتیجه نهایی کیک انگلیسی مادیرا

نکات مفید در طرز تهیه کیک مادیرا

نکته شماره ۱: همیشه مواد اولیه را در دمای اتاق قرار دهید چرا که به سادگی بیشتری با هم مخلوط شده و خمیر یک دست تری خواهید داشت.

مورد شماره ۲:  بیش از اندازه هم زدن خمیر، موجب سفت شدن کیک می شود، بنابراین تنها تا حدی که مواد در هم ترکیب شود هم بزنید.

نکته شماره ۳:  اگر کیک در حین پخت سریع قهوه ای می شود، می توانید آن را تا نیمی از زمان پخت در داخل فویل آلمینیومی بپوشانید و سپس از فویل خارج کرده و پخت را ادامه دهید.

مورد شماره ۴: برای اجتناب از خرد شدن کیک، به گزارش پرشین وی همیشه پیش از برش دادن کیک، بگذارید کامل سرد شود.

نکته شماره ۵: می توانید این کیک را با مقداری خامه و پاشیدن مقداری پودر قند و یا شکر قنادی و یا بدون هیچ یک از این دو سرو کنید.

مدت زمان نگهداری و ماندگاری کیک مادیرا

اگر کیک مادیرا را به خوبی در یک ظرف درب دار نگه دارید تا سه روز ماندگاری خواهد داشت.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: lianaskitchen

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس