چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا ، کیک معروف انگلیسی

اشتراک:
طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا آشپزی و شیرینی
با آموزش مرحله به مرحله از طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا آشنا خواهید شد که نوعی کیک خوشمزه و معروف انگلیسی است و با مواد قابل دسترسی تهیه می شود.

کیک اسفنجی ویکتوریا نوعی کیک کلاسیک و سمبلیک بریتانیایی است که به صورت سنتی به شکل کیک های ساندویچی و دو لایه با مربا و خامه (یا باتر کریم) بین دو کیک اسفنجی تهیه شده و روی آن پودر قند می پاشند. در زیر با طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا آشنا خواهید شد.

طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا

به دو روش مختلف می توان کیک ویکتوریا درست کرد، یک روش خامه ای که طولانی تر است و به گزارش پرشین وی یک روش سریع تر که معمولا از همزن برقی استفاده می شود.

در هیچ کدام از این دو روش چیزی به نام غلط یا درست وجود ندارد ولی روش طولانی تر یعنی خامه ای کردن شکر و کره، کیک سبک تری به دست می آید و در روش دوم کیک حجیم تر می شود ولی طعم هر دو آنها بی نظیر خواهد بود.

در این آموزش از روش طولانی تر استفاده شده ولی اگر قصد سریع تر درست کردن این کیک را دارید می توانید از غذاساز و یا همزن برقی استفاده کنید.

مواد لازم برای کیک:

  • ۴ عدد تخم مرغ متوسط (۲۰۰ گرم)، زده شده
  • ۲۰۰ گرم آرد سلف رایزینگ
  • ۲۰۰ گرم کره (نرم شده)
  • ۲۰۰ گرم شکر سفید دانه ریز
  • ۱ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
  • ۱ قاشق چایخوری اسانس وانیل
  • پودر قند برای پاشیدن روی کیک (اختیاری)

مواد لازم برای فیلینگ کیک

  • ۳۰۰ گرم باتر کریم ( و یا خامه قنادی)
  • مربا توت فرنگی

مراحل طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا

مرحله اول

فر را از قبل تا درجه ۱۷۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.

مرحله دوم

کره و شکر را با هم خوب هم بزنید تا بافت خامه ای شکل پیدا کند.

طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریاافزودن تخم مرغ ها به نوبت

مرحله سوم

تخم مرغ ها را به نوبت افزوده و قبل از افزودن تخم مرغ بعدی، خوب هم بزنید.

مرحله چهارم

وانیل را افزوده و دوباره مخلوط کنید.

مرحله پنجم

در نهایت آرد و بیکینگ پودر را افزوده و با قاشق مواد را در هم یکی کنید.

ریختن کیک داخل قالبقالب گرد کیک ویکتوریا

مرحله ششم : ریختن مواد کیک داخل قالب

در این مرحله از طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا ، مواد را داخل دو قالب گرد هم اندازه ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. سپس سیخی را در مرکز کیک فرو کرده و اگر تمیز بیرون آمد یعنی کیک پخته شده است.

مرحله هفتم: طرز تهیه باتر کریم

کیک را روی شبکه توری قرار دهید تا خنک شود و همچنین تا کاملا خنک نشدند، از قالب خارج نکنید. در عین حال خودتان مشغول آماده کردن باتر کریم داخل کیک شوید. اگر از باتر کریم حاضری استفاده نمی کنید، در این صورت به سادگی آن را خودتان تهیه کنید. از خامه همزده هم می توانید استفاده کنید ولی بسیاری باتر کریم را برای اینک کیک ترجیح می دهند. برای تهیه باتر کریم باید کره و شکره را با هم در کاسه مخلوط کنید تا نرم و خامه ای شکل شود.

باتر کریم کیکپخش کردن باتر کریم روی کیک

مرحله هشتم: لایه بندی کیک ها

پس از خنک شدن کیک، باتر کریم را (روی) یکی از کیک ها و مربا را (زیر) یکی از کیک ها پخش کنید. بهتر است از چاقو برای پخش کردن مواد روی کیک استفاده کنید. سپس آنها را روی یکدیگر قرار داده و روی کیک پودر قند بپاشید.

مربا فیلینگ کیکپخش کردن مربا زیر یکی از کیک ها

نکات سرآشپز در طرزتهیه کیک اسفنجی ویکتوریا

نکته اول: برای نتیجه بهتر، سعی کنید وزن تخم مرغ هایتان با آرد، کره و شکر یکی باشد. به طور متوسط معمولا وزن ۴ عدد تخم مرغ متوسط ۲۰۰ گرم است.  به گزارش پرشین وی همانطور که در میزان مواد آمده، میزان تخم مرغ، آرد، شکر و کره به یک میزان است.

نکته دوم: اگر عجله دارید، به سادگی همه مواد را داخل یک کاسه هم بزنید. این کار گرچه سریع تر است ولی خمیر کیک به اندازه روش ذکر شده در این مطلب، سبک و پفی نمی شود.

نکته سوم: میزان مواد یاد شده در این دستور مناسب قالب گرد ۲ در ۲۰ سانتی متر است ولی اگر قالب کیک شما کوچکتر است، به میزان مساوی از باقی مواد کم کنید. برای مثال اگر قالب گرد ۱۸ سانتی متری دارید، باید میزان هر یک از مواد را ۱۷۵ گرم در نظر گرفته و تخم مرغ ها را نیز به ۳ عدد کاهش دهید.

کیک اسفنجینتیجه نهایی لایه های کیک با مربا و باتر کریم

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: lianaskitchen

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس