شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

طرز تهیه کروک موسیو و کروک مادام دو ساندویچ معروف فرانسوی

اشتراک:
طرز تهیه کروک موسیو آشپزی و شیرینی
با طرز تهیه کروک موسیو و کروک موسیو که دو نوع ساندویچ پنیر خوشمزه و معروف فرانسوی است آشنا شوید. آماده کردن این ساندویچ ها به مواد اولیه زیادی نیاز ندارد و می توانید آن را در منزل تهیه و امتحان کنید.

کروک موسیو و کروک مادام در واقع نوعی ساندویچ نسبتا ساده فرانسوی هستند که با سس بشامل و تست کردن نان در فر تهیه می شود. در زیر با جزئیات و ریزه کاری های طرز تهیه کروک موسیو بیشتر آشنا خواهید شد.

طرز تهیه کروک موسیو

کروک موسیو ساندویچ گرمی متشکل از ژامبون و پنیر است و نام آن از دو کلمه آلمانی “کروک” به معنی صدای قرچ و قروچ از خوردن غذای ترد و “موسیو” به معنی آقای نجیب زاده برگرفته شده است.

به طور دقیق زمان تاریخی برای ابداع این غذا مشخص نیست ولی طبق متن یکی از کتب مربوط به سال ۱۸۹۱، از این غذا در اواخر قرن نوزدهم یاد شده است. و در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی نیز یک مالک اغذیه فروشی به نام میشل لونارکا، کروک موسیو را تبدیل به غذایی مشهور کرد.

می توان گفت در حال حاضر ساندویچ های کروک موسیو و کروک مادام (که در انتهای مطلب درباره این ساندویچ بیشتر توضیح داده شده است) تقریبا در منو همه رستوران های شهر پاریس وجود دارد.

به طور معمول کروک موسیو در کنار سالادهای سبز و یک فنجان کوچک سوپ پیاز فرانسوی سرو می شود و بدین شکل یک پرس غذای کامل سبک پاریسی خواهید داشت!

سس بشاملنحوه آماده کردن سس بشامل در منزل

مواد لازم برای سس بشامل در طرز تهیه کروک موسیو

  • یک چهارم پیمانه کره
  • یک چهارم پیمانه آرد همه منظوره
  • یک و یک دوم پیمانه شیر کامل
  • نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده
  • یک چهارم قاشق چایخوری خردل دیژون
  • کمی جوزهندی آسیاب شده

مواد لازم برای ساندویچ کروک موسیو

  • هشت لایه نان تست سفید و نازک
  • حدود ۸ تکه ژامبون خوش کیفیت
  • حدود دو و یک دوم پیمانه پنیر گرویر و یا پنیر امنتال (برای پنیر جایگزین نکات انتهای مطلب را مطالعه کنید.)
  • یک چهارم پیمانه پنیر پارمزان رنده شده
طرز تهیه کروک موسیومراحل چینش مواد ساندویچ

طرز تهیه سس بشامل:

مرحله اول: ابتدا کره را داخل ماهیتابه متوسط روی شعله متوسط گرم کنید. آرد را اضافه کرده و هم بزنید، حدود ۳ دقیقه مرتب هم بزنید. به تدریج شیر را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مخلوط یک دست شود. به گزارش پرشین وی به هم زدن ادامه دهید تا سس غلیظ شود.

مرحله دوم: مقداری نمک و فلفل اضافه کنید. از روی حرارت برداشته و سپس خردل دیجون و جوز هندی را اضافه کنید. مواد سس را کنار گذاشته و ساندویچ ها را آماده کنید. (این سس را می توانید از یک هفته قبل نیز درست کنید.)

طرز چینش ساندویچ ها در طرز تهیه کروک موسیو

مرحله ۱: فر را از قبل روی ۴۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید. کاغذ روغنی و یا شیرینی پزی را روی سینی پهن کرده و کنار بگذارید.

مرحله ۲: یک لایه سس بشامل را تا لبه های هر نان پخش کنید. چهار تکه نان را که روی آن سس بشامل زدید را داخل سینی فر قرار دهید.

کروک موسیونتیجه نهایی ساندویچ کروک موسیو

مرحله ۳: روی هر تکه نان، ژامبون، یک مشت پر پنیر گویر قرار داده و سپس روی آنها پنیر پارمزان بپاشید. بقیه تکه های نان را روی ساندویچ قرار داده به نحوی که سمتی که به آنها سس بشامل زدید رو به بالا باشد، سپس باقیمانده پنیر گرویر و پنیر پارمزان را روی آن قرار دهید.

مرحله ۴: در این گام از طرز تهیه کروک موسیو ، سینی ساندویچ ها را حدود ۵ الی ۶ دقیقه در دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت داخل فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود. همچنین می توانید شعله بالایی فر را ۲ تا ۴ دقیقه روشن کنید تا کمی روی ساندویچ ها طلایی رنگ شود.

نکات مفید در حین تهیه کروک موسیو

پنیر: برای تهیه ساندویچ فرانسوی کروک موسیو اغلب از پنیر امنتال و یا پنیر گرویر استفاده می شود ولی به گزارش پرشین وی از آنجا که این پنیرها چندان رایج نبوده و ممکن است در محل زندگی شما در دسترس نباشد، بنابراین از پنیر جایگزین استفاده کنید.

گفته می شود بهترین جایگزین برای این دو نوع پنیر، ترکیب پنیر چدار نیمه رسیده با موزارلای نیمه سفت است. بدین شکل پنیری کش دار و ذوب شونده همراه با طعمی خوب خواهید داشت.

سس بشامل: اگر قصد دارید این ساندویچ را در حداقل زمان ممکن آماده کنید، پس می توانید از قبل سس بشامل را تهیه کنید. بدین منظور پس از برداشتن سس از روی گاز، بگذارید خنک شود، روی آن را با پلاستیک پوشانده و سپس تا یک هفته داخل یخچال نگه دارید.

طرز تهیه کروک مادامساندویچ کروک مادام با تخم مرغ

نحوه تبدیل ساندویچ کروک موسیو به کروک مادام

اگر می خواهید ساندویچ کروک موسیو شما تبدیل به کروک مادام شود، کافیست دستورالعمل بالا برای تهیه ساندویچ کروک موسیو را کامل انجام داده و سپس درعین حال که مشغول طبخ ساندویچ ها داخل فر هستید، همزمان ماهیتابه مجزایی را روی گاز قرار داده و به تعداد ساندویچ ها تخم مرغ نیمرو درست کنید. پس از خارج کردن ساندویچ ها از فر، روی آنها یک عدد نیمرو نیز قرار دهید.

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: tastesbetterfromscratch، nigella

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده