یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

طرز تهیه شورت برد لیمویی ، بیسکویت ساده و خوشمزه

اشتراک:
طرز تهیه شورت برد آشپزی و شیرینی
مرحله به مرحله طرز تهیه شورت برد لیمویی را که نوعی بیسکویت شیرینی خوشمزه و در عین حال آسان و با مواد اولیه اندک است را خوانده و به سادگی در منزل تهیه کنید.

بیسکویت شورت برد نوعی شیرینی خوشمزه با ترکیب کره، آرد، شکر و لیموست و به خصوص سرو آن در کنار چای یا قهوه ایده آل است. در زیر مرحله به مرحله طرز تهیه شورت برد را می خوانید.

طرز تهیه شورت برد

تهیه این بیسکویت که مواد اولیه ساده ای نیز دارد آسان است و آماده کردن مواد آن حدود ۱۰ دقیقه و پخت آن بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می خواهد. به گزارش پرشین وی علاوه بر این می توانید آن را به شکل های دلخواه قالب بزنید، ولی در این آموزش از قالب گرد استفاده شده است.

همچنین در آموزش زیر از پوست نصف یک لیمو بزرگ و همینطور آب لیمو استفاده شده. اگر شما می خواهید طعم لیمو در شیرینی قوی تر باشد، می توانید از یک لیمو کامل استفاده کنید.

مواد لازم:

  • ۱۵۰ گرم کره
  • ۶۰ گرم شکر (در این آموزش از شکر کاستر استفاده شده است)
  • ۲۵۰ گرم آرد ساده
  • پوست رنده شده ۱ عدد لیمو
  • آب گرفته شده از ۱ عدد لیمو (اختیاری)

مراحل طرز تهیه شورت برد

مرحله اول

فر را از قبل روی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.

مرحله دوم

قالب شیرینی پزی را چرب کرده و یا با کاغذ شیرینی پزی بپوشانید. (در این آموزش از یک قالب دایره ای شکل به قطر ۲۱ سانتی متر استفاده شده است.)

طرز تهیه شورت بردهمزدن کره و شکر و افزودن پوست رنده شده لیمو

مرحله سوم

کره نرم شده و شکر را در یک کاسه هم بزنید تا خامه ای شکل شود. (مهم است که کره در دمای اتاق نرم شده باشد تا به سادگی با شکر مخلوط شود)

مرحله چهارم

پوست رنده شده لیمو و آب لیو (در صورت تمایل به استفاده) را اضافه کرده و آرد را روی مواد الک کرده و سپس همه را با هم مخلوط کنید.

مرحله پنجم : قرار دادن خمیر داخل قالب

در این مرحله از طرز تهیه شورت برد با دست مواد را ورز دهید تا به شکل خمیر دربیاید. به گزارش پرشین وی لزومی ندارد از وردنه برای خمیر استفاده کنید. تنها کافیست توپ خمیر را در قالب چرب شده قرار داده و آن را صاف کنید.

مرحله ششم

خمیر را به قالب شیرنی پزی چرب شده منتقل کرده و و با دست فشار دهید تا لبه های قالب نیز از مواد شیرینی پر شود. در صورت لوزم با پشت قاشق و یا کفگیر سطح روی خمیر را روی قالب صاف  و یک دست کنید.

فرم دادن به بیسکویتایجاد شکل بیسکویت با چنگال

مرحله هفتم – شکل دادن به بیسکویت ها

با استفاده از چنگال تعدادی سوراخ ریز روی سطح شیرینی ایجاد کرده و سپس با چاقو شورت برد ها را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید چرا که در انتها، به سادگی بیشتری می توانید بیسکویت ها را برش دهید.

مرحله هشتم طرز تهیه شورت برد : مدت زمان پخت بیسکویت ها در فر

قالب شورت برد را در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید و یا تا وقتی که لبه های شیرینی شروع به تغییر رنگ به طلایی مایل به قهوه ای کند و احتمالا در آن زمان تمام خمیر پخته است. ولی در صورت لوزم می توانید کمی بیشتر داخل فر برگردانید.

مرحله نهم

شیرینی را از فر خارج کرده و قبل از اینکه سرد شود دوباره قسمت هایی که برش داده و تقسیم کرده بودید را برش بزنید.

مرحله دهم

در صورت تمایل می توانید مقداری شکر روی شورت بردها بپاشید.

مدت ماندگاری شورت برد

اگر این بیسکویت را در ظرف درب بسته قرار دهید تا ۵ روز ماندگاری دارد.

بیسکویت شکرینتیجه نهایی شیرینی بیسکویت شورت برد

تهیه و ترجمه: گروه آشپزی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: lianaskitchen

گردآوری:
برچسب ها: ,
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس