شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

حال و هوای خانه زنده یاد امین تارخ بعد از خاکسپاری

تاریخ نشر :سه‌شنبه 27 سپتامبر 2022 اشتراک:
منزل امین تارخ اخبار گوناگون
امین تارخ, بازیگر بزرگ و هنرمند توانایی بود و مرگ او با توجه به سلامت فیزیکی که داشت بسیار نا به هنگام بود. روز گذشته پیکر او به خاک سپرده شد و دوستدارانش با او وداع کردند.

آثار مهم و به یاد ماندنی از امین تارخ به جا مانده است او معمولا در نقش مردان موجه ایفای نقش می کرد و تنها بازی او در یک فیلم کمدی را می توان عشق ۲ نامید که فاطمه معتمد آریا و ویشکا اسایش همبازی های او بودند. حال و هوای منزل امین تارخ را بعد از خاکسپاری اش در پرشین وی ببینید.

منزل امین تارخ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی و درخشان مرحوم امین تارخ در حوزه بازیگری از او به عنوان یکی از مفاخر این حوزه یاد کرد که آثار مهمی از خود به یادگار گذاشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز یکشنبه در منزل زنده‌یاد امین تارخ حضور یافت و با خانواده او دیدار و همدردی کرد. در این دیدار محمد خزاعی – رییس سازمان سینمایی کشور -، سیدمحمد هاشمی – معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت ارشاد اسلامی -، محمود سالاری – معاون هنری وزارت ارشاد اسلامی – و مجید زین‌العابدین – مدیر کل حوزه ریاست وزیر – او را همراهی می‌کردند.

حال و هوای خانه زنده یاد امین تارخ بعد از خاکسپاریحال و هوای خانه زنده یاد امین تارخ بعد از خاکسپاری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی و درخشان مرحوم امین تارخ در حوزه بازیگری از او به عنوان یکی از مفاخر این حوزه یاد کرد که آثار مهمی از خود به یادگار گذاشته است.

امین تارخ روز شنبه ۲ مهر بر اثر ایست قلبی در بیمارستانی در تهران دار فانی را وداع گفت.

داماد پری امیر حمزه ایداماد پری امیر حمزه ای

امین تارخ داماد پری امیرحمزه بازیگر قدیمی سینام و تلویزیون است که او را با فیلم اعتراض و سریال کارآگاه شمسی و دستیارش مادام به یاد می‌آوریم.

داماد دیگر خانم پری امیر حمزه، مسعود کرامتی بازیگر و کارگردان سینما است که آثار گرانقدی نظیر سفر به چزابه و کارگردانی سریال خانه من را در کارنامه دارد.

پری امیر حمزه

پریدخت امیر حمزه متولد سال ۱۳۱۴ در تهران است. وی همسر سابق حسن خیاط باشی بازیگر کشورمان و مادر فرخنده و منصوره شادمنش است. فرخنده همسر مسعود کرامتی و منصوره همسر امین تارخ هستند.

آرایشگاه زیبا، دبیرستان خضراء، مدرسه مادربزرگ‌ها، در پناه تو، خانه ما، کارآگاه شمسی و دستیارش مادام، رسم شیدایی و سیر و سرکه از جمله کارهای تلویزیونی او محسوب میشوند.

مسعود کرامتی

مسعود کرامتی تهیه کننده، کارگردان و بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ۹ مرداد سال ۳۵ در تهران متولد شد. مسعود کرامتی همسر فرخنده شادمنش و داماد پری امیر حمزه است.

این هنرمند کشورمان با عروسک گردانی در فیلم شهر موش‌ها وارد دنیای هنر شد.

فیلم سینمایی چهارراه استانبول ساخته مصطفی کیایی آخرین فلیم او در سینما بود و آخرین کار تلویزیونی او سریال یادداشت‌های یک زن خانه دار در سال ۹۴ بود.

افکار نیوز ـ وقت صبح

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس