جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ویانا دختر رضا صادقی با لباس فرم در اولین روز مدرسه

تاریخ نشر :دوشنبه 26 سپتامبر 2022 اشتراک:
اخبار گوناگون
رضا صادقی خواننده مطرح ایرانی که دو دختر زیبا دارد و علاقه بسیار زیادی به دخترانش دارد با انتشار تصویری از اولین روز مدرسه دختر بزرگش ویانا رونمایی کرد.

رضا صادقی از جمله خواننده های مشهوری است که همواره نسبت به اتفاقات روز کشور واکنش نشان می دهد. او که صدایی بسیار زیبا دارد از جمله هنرمندان با احساس است و این احساسات را معمولا درباره دخترانش و دختران ایرانی بروز می دهد. ویانا صادقی دختر رضا صادقی با لباس فرم در اولین روز مدرسه را در پرشین وی ببینید.

ویانا صادقی

ویانا دختر رضا صادقی با لباس فرم در اولین روز مدرسه

ویانا دختر رضا صادقی با لباس فرم در اولین روز مدرسهویانا دختر رضا صادقی با لباس فرم در اولین روز مدرسه

اولین لباس فرمی که همه ما تجربه پوشیدن آن را داریم، لباس فرم مدرسه است. آیا پوشیدن یک فرم خاص برای محل کار یا مدرسه را می پسندید؟

سال های زیادی است در بریتانیا، بر سر این موضوع که بچه ها برای رفتن به مدرسه باید لباس یک شکل بپوشند یا نه بحث های داغی وجود دارد.

روزنامه ها به طورمکرر گزارش هایی را در مورد دانش آموزانی که بدلیل عدم رعایت پوشش مدرسه به اجبار به خانه برگشتند را منتشر می کند. در بریتانیا فرم واحدی درمورد پوشش دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و هر مدرسه ای به سلیقه ی مدیر آن فرم خاصی برای پوشش انتخاب می کند.

ویانا صادقیویانا صادقی

در ژاپن یک پوشش واحدی برای همه مدارس درنظرگرفته شده است. پسران در مدارس راهنمایی ژاکت مشکی می پوشند و دختران یونیفرم آبی و سفید بنابر پوشش قایق رانان  قرن نوزدهم اروپایی به تن می کنند.

اندازه ی خاصی برای بلندی دامن مقرر شده که گاها معلمان اندازه آن را چک می کنند. در ژاپن همانند سایر کشورها، دانش آموزان راه هایی برای سرپیچی از قوانین پوشش را پیدا می کنند.

در ایالات متحده آمریکا از یونیفرم در دهه ۱۹۸۰ در برخی روستاها به منظور جلوگیری از قلدری کردن برخی دانش آموزان علیه دیگران استفاده می شده است بعد از یک دهه درامریکا حدود بیست و پنج درصد مدارس ابتدایی و دوازده درصد مدارس راهنمایی از پوشش واحدی استفاده می کردند.

در کشور ما نیز هر مدرسه بنا به سلیقه خود فرم متفاوتی دارد، اما جدا از همه این تفاوتها شاید پوشیدن لباس فرم آنقدر هم بد نباشد. شما هر روز می دانید که لباس مورد نظر برای پوشیدنتان کدام است و دغدغه انتخاب لباس را ندارید.

بعلاوه همه افراد فارغ از هر جایگاه اجتماعی با پوشیدن لباس های هم شکل احساس بهتری در کنار هم دارند و می توانند باهم ارتباط بهتری برقرار کنند.

مزایای استفاده از فرم مدرسه چیست؟

استفاده از فرم مدرسه و بحث بر سر مفید یا مضر بودن آن تنها مختص کشور ما نیست. بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا نیز بر این باورند که پوشیدن لباس فرم مدرسه مزایا و فواید بیشتری نسبت به معایب آن برای دانش‌آموزان داراست که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

از مهم‌ترین فواید استفاده از لباس فرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• کاهش فاصله طبقاتی دانش‌آموزان

سطح طبقاتی هر خانواده در انتخاب جنس و تنوع لباس اعضای خانواده تاثیر زیادی دارد. لذا فاصله طبقاتی خانواده‌های یک جامعه از نوع ظاهر و پوشش افراد آن قابل تشخیص است. پوشیدن لباس فرم باعث می‌شود تا هماهنگی زیادی در میان تمامی دانش‌آموزان از نظر ظاهر به وجود آید و فاصله طبقاتی دانش‌آموزان را در مدرسه کم‌رنگ‌تر کند.

استفاده از فرم مدرسهاستفاده از فرم مدرسه

• افزایش تمرکز و یادگیری دروس

پوشیدن لباس فرم مدرسه به دانش‌آموزان این حس را القا می‌کند که هیچکس در مدرسه از نظر ظاهر از دیگران بالاتر نیست و درس خواندن و رفتار آنهاست که آنان را از دیگران متمایز خواهد کرد. لذا دانش‌آموزان با انگیزه بیشتری درس می‌خوانند و لباس‌های جذاب و متفاوت دیگران تمرکز آنها را در کلاس درس از بین نخواهد برد.

اینستاگرام ـ لیمو سبز

گردآوری:
برچسب ها: ,
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس